Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért írja itt mindenki, hogy...

Miért írja itt mindenki, hogy nem való annak gyerek, aki nem marad otthon vele, nem szoptatja, és a munkája is (! ) fontos neki?

Figyelt kérdés

A személyes életemben nem találkozom ilyen anyákkal, de itt mindenki ezt mondja.


Amikor nem volt Magyarországon GYED, akkor is felnőttek gyerekek, és a nyugatiak? A nyugatiak nem is emberek? Mert ott mondjuk van, ahol fél év, vagy csak hat HÉT a szülési szabi?


Itthon is vannak 4-6 órás munkák, ha valaki nem akar visszamenni 8-ban dolgozni, szóval nem értem, miért mondja itt mindenki, hogy az rossz anya. Akkor az rossz anya, aki mellette nő és ember is, és nem csak az anyaságban teljesedik ki?


Vagy, akik ezt mondják, azok gyűlölik a munkájukat, és pihenhetnek belőle 3 évet?



2014. júl. 10. 18:46
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
49%
Azok irigyek.
2014. júl. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem carjuk már le,hogy ki mit meg miért csinál,ne pörögjünk ezen,hanem mindenki élje az életét meg csinálja úgy a dolgait ahogy akarja.
2014. júl. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
64%
Őszintén én még sehol nem olvastam ezt, provokatív kamu kérdéseken kívül.Sok értelme van ennek a kérdésnek is.
2014. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
tényleg? én már sok kérdésben olvastam ezt, pl. milyen anya az, aki nem szoptat meg hogy akinek a melle fontos, meg ilyenek, folyton fröcsögnek valamin az emberek itt. nem régóta vagy itt, biztosan:))
2014. júl. 10. 19:35
 5/47 anonim ***** válasza:
55%
Akik ezt mondják befásult,irigy nők akik elfelejtettek nők és feleségek is lenni, azt hiszik csak az a jó amit Ők csinálnak,sokuknak jó az otthon üldögélés mert utálnak dolgozni. Na az ilyenekkel ne foglalkozz,nem érdemes.
2014. júl. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
34%

én is írtam ki egy kérdést, hogy a kórházban kötelezhetnek-e szoptatásra (én sem szeretnék). Kaptam szép kommenteket meg privátokat, pedig senkinek semmi köze hozzá, csak a kérdésemre vártam választ.


Én császárral szeretnék szülni, és szoptatni sem szeretném, de nem gondolom, hogy ez miatt kevésbé szeretném a gyerekemet.

2014. júl. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
76%
Tudod, én úgy gondolom, hogy a gazdasági rendszernek megfelelő otthontöltött idő, és a gyermeki léleknek megfelelő otthon töltött idő nem azonos. Nyugaton az a szokás, hogy csinálj gyereket, de majd felneveli más, te menj vissza dolgozni. Mi kaptunk egy kicsivel több időt, erre, de a lényeg ugyanaz. Amíg otthon vagyunk a gyerekkel, az állam szemszögéből csak "visszük a pénzt", de nem hozzuk. Nem érdekük az, ami a gyereknek a legjobb, otthon maradni vele. Én megtehetem, szerencsére, és meg is fogom tenni, hogy itthon maradok vele, amíg csak igényli. De ne tévesszük szem előtt sosem, hogy a rendszer nem értünk van, és nem a gyerekeinkért, ennyire nem kell naívnak lenni. Az pedig, hogy nő is, nem csak anya, szerintem már kezd átcsapni a túloldalra. Sok olyan "anyát" látok, aki már inkább csak nő, és nem anya. Minden fontosabb, mint a gyerek. Azt neveljék a nagyszülők, hisz nyugdíjasok, megtehetik, ő meg mindent csinál, csak nem neveli a gyereket. Mindennek két oldala van. Nem gyűlölöm a munkám, itthonról dolgozom, amikor a gyerek alszik. De vállaltam őt, és neki a legjobbat akarom. Szerintem 1 évesen bölcsibe adni egy gyereket nem a gyerek érdeke (ahogy itt gyakran hangoztatják, hogy társaság kell neki. Kell a frászt, csak könnyebb ráfogni, mint komolyan elolvasni egy gyerekpszichológiával foglalkozó könyvet és lenyelni a békát, hogy van gyerek, aki nem csak hogy három, de négy évesen készül fel arra, hogy fél napot az anyjától távol töltsön.)
2014. júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Tudod nekem is most a gyerek fontosabb mint a munka, DE nem a szakmámban dolgoztam,utáltam a munkát ahonnan gyesre jöttem.

Elgondolkodtam mi lenne ha.... Nekem is fontos lenne a munkám. De így most első a gyerek és az igényei. A szoptatás egyéni döntés kérdése. Ha tudni akarod nekem kényelmesebb volt megmosni a cicit és a szájába dugni mint sterilizálni, cumisuveget mosni, melegíteni, és anyagilag is. Én is elfelejtettem az elmúlt egy évben( 1 éves a babám) hogy nő is vagyok meg feleség, meg anyám lánya, most hozom helyre magam mert ősanya akartam lenni. :-( Olyan ideálnak megfelelni amit lehetetlenség. Úgyhogy most lazitottam a gyeplon. Gondolkodom a karrieremen, az életemen. Szerintem a gyereknek is fontos hogy az anyja Kiegyensulyozott legyen és akár néha egy egy órára a mama vigyázzon rá, mint egy idegroncs elhanyagolt nő. Kicsit elkanyarodtam a kérdésről bocsi

2014. júl. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Nem, csak igazoltad azt, amit írtam, hogy aki nem tud önmagában kiteljesedni, az az anyaságban akar majd, mert az sokkal egyszerűbbnek bizonyul.:) De azért ne ítélj el mást, aki sikeres az életében, és emiatt nem marad otthon 3 évig.
2014. júl. 10. 20:22
 10/47 anonim ***** válasza:
51%
Na azt pl én sem értem aki meg sem próbál szoptatni,nem szólóm le de annak minek gyerek aki még szoptatást megpróbálni sem hajlandó gyerek érdekében?
2014. júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!