Ha nincs TB-m és terhes vagyok ugy elvégzik?

Figyelt kérdés
Magánorvosra nincs pénzem. Nődoki nem fogad igy a SZTK-ba?
2015. márc. 25. 11:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 hete késik akkor minimum 7 hetes lehetsz! Abortuszt a 12. hét végéig csinálnak, viszont előtte részt kell venni egy "A" és egy "B" tanácsadáson is a CSVSZ-es védőnőnél, és csak ez után lehet kérni időpontot a beavatkozásra.
2015. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget. Csak félek hogy ha bemegyek a munkaügyibe és valahogy kiderül hogy feketén dolgozok akkor ahogy az egyik válaszolo irta mehetek ülni. Szerintem már nagy mert van egy kis hasam.
2015. márc. 25. 20:38
 43/64 anonim ***** válasza:
100%

40-es vagyok: Hát az, hogy feketén dolgozol konkrétan nem fog kiderülni, csak annyi probléma lehet belőle, hogy ha ajánlanak fel munkát, a mostani miatt nem tudod elfogadni, vagy délelőttönként nem tudsz megjelenni, stb. De akkor ki is raknak a Munkaügyiből...viszont a tb-d passzív jogon még 45 napig akkor is élne, ha csak egyetlen napig is biztosított voltál.


Én jobban félnék attól, hogy nem a fekete munka fog kiderülni a Munkaügyinél, hanem a TB hátralék a NAV-nál.:( Sajnos ennek is megvan az esélye, ha a kormányhivatalnál beadod a kérelmedet. Elég nagy az esélye...:/ Viszont az orvost semmiképp sem tudod kikerülni!

Még azon is gondolkodtam, hogy kérjél kölcsön valaki ismerőstől, baráttól pénzt MAGÁNdokira...akkor talán nem derül ki a TB hátralékod. Tudom, hogy sok, de nem tudom, hány éve nem fizetsz TB-t, és ha ezt a hátralékot összeadod és hozzá jön még a bírság a NAV-tól (ami nem tudom, mennyi), lehet, hogy még olcsóbban megúszod a magándokival...:(


Ha az embernek TB hátraléka van, jobb nem a NAV szeme elé kerülni...mert tuti kiderül. És keményen behajtják, visszamenőleg. Sajnos hiba volt nem fizetni, de már nem tudsz rajta változtatni. Viszont főleg most nem jönne jól a bírság...de orvoshoz meg muszáj elmenned.


Ezért talán még mindig jobban járnál egy magánorvossal, mintha elmész az államihoz, kiderül a TB hátralékod, és több százezret a nyakadba varrnak...Ez esélyes, hogy a jövőben amúgy is valamikor be fog következni, de gondolom, hogy pont most nagyon nem hiányzik.:/


De ha ezen túl vagy, mindenképp rendezd a TB-det, mert az adósság csak nőttön nőni fog...nem leet a végtelenségig megúszni.:(

2015. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
magándokinál legalább százezer az abortusz plusz a vizsgálatok legalább 20 meg a kontroll szintén annyi.140 ezret nem hiszem hogy bárki is kölcsönadna.
2015. márc. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:

Hiába megy első vizsgálatra magándokihoz. A vérvétel, az abortusz mind állami intézményben zajlik, a doki nem tudja elvégezni a magánrendelőjében!

7 hetes terhességnél már az idővel is versenyt kell futnia, sok az adminisztráció. Valamit lépni kell.

A lehető legrosszabb dolog várni a csodára, a semmiből nem tűnik el a baba, otthoni magzatelhajtással se próbálkozz. Ahogy javasolták, nyílt örökbefogadás, ha nem vagy képes felnevelni a gyereket. Sajnos, ez a két utad van, vagy örökbeadod (bár nem írtad, mit dolgozol, de ha nem összeegyeztethető a terhességgel a munka, ennyi pénzed sem lesz) vagy abortusz. Kérj segítséget a családvédelmiseknél, védőnőnél, önkormányzatnál.

Eltitkolni, aztán kukába dobni pedig gyilkosság.

2015. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
51%
Add örökbe!
2015. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
51%

Én itt valamit nem értek! Ha spirálod van 2 éve, azt ki rakta fel? Akkor még volt TB-d? Vagy akkor sem? Akkor hogy voltál orvosnál? 5000 ft kajára, lehetetlen, amellett éhen lehet halni. Internetre miből telik? Vagy honnan tudsz netezni?

Ne haragudj, hogy ezek eszembe jutottak, de nekem kamuszagú az egész!!!!! De ha mindez igaz, akkor te baba nélkül is nagy bajban vagy, így nem lehet élni. Előttem már leírták, hogy oldhatod meg, hogy tb-d legyen, munkaügyi központon keresztül intézni minél előbb, nem is értem, hogy lehet így élni, bármi bajod lenne, nem mehetsz orvoshoz, gondolj bele!!! Nem tudom milyen munkahely az, ahol feketén fizetnek 60 ezret, de ettől még a szociális háló is jobb, regisztrált munkanélküli, szociális segély, közmunka, itt még esély is van támogatásra és hivatalos munkaszerzés lehetőségére. Én lépnék a helyedben.

A babát meg nagyon sajnálom. Ezt is leírta már valaki, de én pl. ezt tenném a helyedben megszülném nyílt örökbeadással, ahol az örökbefogadók végig támogatnának, így a terhesség időszakára megoldódnának az anyagi gondjaim, utána pedig rendezném az életemet, munkaviszonyomat, tb-met, mindent!

2015. márc. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
51%
Azt a gyereket csak megcsinálta valaki nem egyedül hoztad össze...talán szólnod kéne neki ez az ő problémája is....vállalja ő is a felelősséget!!!!
2015. márc. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 A kérdező kommentje:

45 ez nm fog megtörténni ne aggodj. Nem szülhetem meg.

Ne izgulj nincs netem hanem a munkahelyemen van wifi. 8 honapja nincs TB-m. Köszi a válaszokat. Utolsó hát akkor hidd azt hogy kamu engem nem érdekel elhiheted.

2015. márc. 26. 11:30
 50/64 anonim ***** válasza:
Mi lesz kérdező, mit fogsz lépni,eldöntötted már?
2015. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!