Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz. Mire számíthatok?...

Abortusz. Mire számíthatok? Tényleg kigúnyolják az elkábított nőket?

Figyelt kérdés
Flegmák a dolgozók stb?
2015. ápr. 15. 11:18
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd fel a kesztyűt, van az a szint, ahova nem érdemes lesüllyedni, és a 30-as válaszolóé az. Akármi is a véleményem, azt nem a másik sértegetésével kell kifejeznem, itt is látszik, ki tud kulturáltan vitázni, ki nem.
2015. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan! Bocsánat, ha a véleményem másoknak "felháborító", de értelmes emberek értelmes módon is meg tudnak nyilvánulni. Aki pedig nem, azzal nem érdemes vitát kezdeni.
2015. ápr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
87%

Hűha...nem semmi kis vita lett ebből... az tűzoltós és mentős kis példa csak arra szolgált, hogy nem csak az orvosok kezébe vannak életek... a tűzoltók, a mentősök ugyan úgy döntenek emberéletek felett...dönthetnek úgy, hogy annak az embernek meg kell halnia...mégis soha, senki nem kövezi meg őket érte (jogosan). Értem és elfogadom annak a vélemenyét aki az AB-ot ellenzu. Nincs ezzel baj! A szomorú az, hogy az osztályon dolgoznak olyan emberek is akik mélyen elítélik és ezt a beteggel érzékeltetik. Ez az ,amit szerintem egy eü dolgozó nem tehetne meg. Mindenkinek van privát véleménye...kell is hogy legyen! De amikor már egy döntés (amit a magyar törvények engedélyeznek) megszületett onnantól teljesen mindegy melyik ápoló-orvos-műtőshöz kerül az ember lánya az EMBERSÉG a minimum amit elvárhatna! És teljesen mindegy, hogy az adott orvos végez vagy nem végez abortuszt!! Ott beteg van meg orvos nem pedig két magánszemély akik csevegnek...

A cinkostárs sztori...komolyan jobba lenne ha az a nő a nemkívánt terhességét valami barbárnál vetetné el!? Vagy ha megszülné a babát és kidobná!? Vagy ha egy eleve súlyosan halmozottan beteg babát meg KELLene szülni? Vagy ha annak ellenére kellene megtartani a babát, hogy az anya tudja, hogy vagy túléli azt a 9 hónapot és a szülést vagy nem!? Vagy ha igen akkor súlyosan fogyatékos lesz!? Ezek mind mind olyan kérdések amikre mi nem fogunk tudni helyesen válaszolni, mert nem voltunk soha ilyen helyzetbe..és remélem nem is leszünk! Viszont ezt a mértékű gyűlöletet soha nem fogom megérteni ami a téma körül forog!

2015. ápr. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
100%

Elhihetitek, hogy nem nagyon erdekel , hogy ki szerint, hogy illendo a neten megnyilvanulni. Van az a pont, amikor mar ugyis mindegy. Nekem ez az volt.

Lelkileg terrorizaljak itt a szerencsetlen embereket, nem merik fel a mondataik sulyat, hat ezek utan en sem fogom. :) Aztan lehet kitoroltetni a valaszom.

2015. ápr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
9%
Jajj ne már. Azért a tűzoltó nem tehet arról, sem a mentős, hogy valakit baleset ér és nem tudja megmenteni az életét. Továbbra is logikátlan az egész érvelés? Hogy lehetne ezeket az eseteket összehasonlítani? Hiszen az orvos egy teljesen egészséges embernek az életét veszi meg. Neki ellentétben azzal, aki halálos sérülést szerzett, igen is, van esélye az életre. Köszöni, de jól van. Erre jön az orvos, aki cinkosa a nőnek e szörnyű bűnben (igen, számomra ez bűn, nem kell provokációnak venni, mert ez csak vélemény) és erőszakkal megöli őt. Hogy lehetne az ilyen orvost összehasonlítani azzal, aki naponta életeket próbál menteni, de nem mindig sikerül sajnos neki. Amúgy a szülész orvos és a szülésznő, mint a nevükben is benne van, az életre esküdtek fel, nem arra, hogy "gyilkoljanak". És ezért inkább az a szomorú, hogy van olyan orvos az osztályon, aki hivatásával ellentétesen cselekszik. Ha tetszik, ha nem, az abortuszon átesett nők túlnyomó többsége a saját felelőtlensége miatt került ebbe a helyzetbe. Az is igaz, hogy egyre több a tini is. Terjed ezen az oldalon is a megszakításos hülyeség meg a pharmatex és csak fogom a fejem, hogy mennyire ostobák és fogalmuk sincs arról, hogyan működik akár csak a saját testük. Itt kezdődik minden probléma... Ezen a helyzeten kellene elsősorban változtatni, itt kellene az orvosoknak is jeleskedni sokkal jobban, nem a műtőasztalnál!
2015. ápr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
-?
2015. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
-veszi el- bocs, csak ragad a billentyű.
2015. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
86%

"Hiszen az orvos egy teljesen egészséges embernek az életét veszi meg."


Hogy mit csinál? Milyen embernek? Ok, kezdhetjük elölről az egészet, hogy az embrió ember, vagy nem ember...szerinted az, szerintem nem, úgysem fogjuk egymást meggyőzni, nem is kell...


Aki nőgyógyásznak megy, számolnia kell azzal, hogy abortuszt is kell végeznie időnként, hacsak nem Írországban vagy Lengyelországban él. Ha ez szembemegy a világnézetével, menjen szemésznek. Vagy vállalja fel, és azt is, hogy így korlátozottabb lesz az álláslehetősége.


"Neki ellentétben azzal, aki halálos sérülést szerzett, igen is, van esélye az életre." Van. Ha az anyja, akinek a méhében fejlődik, is úgy akarja. Ha nem akarja, akkor nincs. Mert azért csak az jogos eldönteni, hogy akarja vagy sem, akinek a hasában ott az embrió. A dokinak sincs joga beleszólni, neked meg főleg nincs.


"aki cinkosa a nőnek e szörnyű bűnben (igen, számomra ez bűn"


És aztán? Számodra bűn...hát igyekezz nem elkövetni...más számára meg nem az...miért érdekelné egy másik embert, hogy számodra mi a bűn és mi nem az.


"Ha tetszik, ha nem, az abortuszon átesett nők túlnyomó többsége a saját felelőtlensége miatt került ebbe a helyzetbe."


Valószínüleg igazad van ebben . És? A felelőtlenséget tovább kellene vinnie azzal, hogy egy nemkívánt gyereket a világra hoz?

Mert látod, szerintem ez a bűn. Világra hívni egy gyereket, akit nem kívánunk. Bűn a gyerekkel szemben, bűn önmagunkkal szemben.

2015. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
14%

Megkérdezhetem, hogy te miért nem tartod embernek? Ismered a biológiát? Már az embrió is, nem csak a magzat genetikailag 100%-ban ugyanolyan ember,mint te vagy én csak az emberi élet legelső állomásán áll, aminek a folytatása: újszülöttkor, csecsemőkor, kisgyermekkor, gyermekkor, tinédzser kor, fiatal felnőtt kor, középkorúság, időskor, aggkor. Olyan híres géniusz orvos is, mint Czeizel professzor, elítéli az abortuszt és így nyilatkozott:

„Fiatal orvosként, a János Kórházban még magam is csináltam terhességmegszakítást, de az ember érettebb fejjel rájön, hogy az élet a fogamzással kezdődik, és az egészséges magzatok megölése élet elleni bűn. Az abortusz társadalmi kérdés: mindent meg kellene tennünk, hogy a lehető legalacsonyabbra szorítsuk”.

Ő nyilatkozta azt is, hogy egyre több orvos tagadja meg a műtét elvégzését, mivel (így mondta) gyilkosságnak tartják. Hidd el, egy kórház sem rúgja ki ezért az orvosait, már csak azért sem, mert a mostani gazdasági helyzetben, örülnek, hogy egyáltalán van orvosuk. Az pedig mélyen elítélendő társadalom, amelyik azt szajkózza, hogy élj felelőtlenül,úgy sem kell aggódnod a következmények miatt. Minek védekezni? Elmegyek abortuszra oszt csókolom. Megint terhes lettem? Áh, nem baj, nincs korlátozva az abortuszok száma, akár tízezerszer is mehetek. Kicsit érzed gondolom az iróniát, de nem szabad nevetni ezen, mert ez szánalmas!

2015. ápr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
92%

Megkérdezheted:)


Igen ismerem a biológiát, tudom, hogy az embrió az ember kezdeti fázisa, de még nem ember...akkor lesz az, mikor az anyméhen kívül is képes életben maradni.


Tudod, a tojás sem csirke, pedig az lesz belőle, ha hagyják kifejlődni, de akkor sem csirke tojás állapotában, hanem tojás.


Czeiczel Endrének természetesen joga van elítélni az abortuszt, mint ahogyan neked is jogod van hozzá, és nekem is jogom van arra, hogy ne ítéljem el.


Olyan országban éltem, ahol 21 évig tiltott volt az abortusz, törvénnyel, hatalmi szóval, láttam a következményeit...láttam sarlatánok konyhaasztalán elvérzett nőket, akik 2-3 gyereket hagytak árván, és láttam kórházban otthagyott újszülötteket.


Mert a diktatúra ugyan megtilthatta az abortuszt, de azt nem tudta törvényileg megszabni, hogy az anyák szeressék is a kényszerből megszült gyerekeiket.

2015. ápr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!