Szerintetek az abortusz bűnnek számít?

Figyelt kérdés
2015. máj. 27. 21:42
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
 111/118 anonim ***** válasza:
66%

"Itt nem arról van szó, hogy a lelkiismeretem miatt szülöm meg a gyereket, hanem arról, hogy mindenkinek joga van az élethez. Nem az egészséges élethez, hanem az élethez. És ezt s jogot nekem nincs jogom elvenni. Ennyi."



Látod-látod, mennyire másként gondolkodunk.


Mert én bizony úgy gondolom, hogy nem az élet a legfőbb érték, hanem a minőségi élet az. Azt is gondolom, hogy vannak a halálnál is rosszabb dolgok.


És én bizony úgy gondolom, hogy mindenkinek joga van úgy indulni az életben, hogy nincs a vállán egy már megrakott, levehetetlen hátizsák. Mert menetközben gyűjtjük a hátizsákunkba az elkerülhetetlen nehézségeket, legalább én ne pakoljam tele a gyerekemét már születésekor.


És azt is gondolom, hogy nincs jogom ahhoz, hogy olyan életre ítéljek valakit, bárkit, legkevésbé a saját gyerekemet, amit én sem kívánnék magamnak.

2015. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/118 anonim ***** válasza:
61%
Ennyi 111. ;) RESPECT !!!!
2015. jún. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/118 anonim ***** válasza:
63%

100-as vagyok. Tiszteletben tartom a véleményed és értem, hogy miért vetetnéd el a gyerekt ebben az esetben, de meg nem értem. A véleményemen nem fogok változtatni, ugyanúgy, ahogyan te se a tiéden.

De azért még annyit leírnék, hogy vallásosn neveltek, a Tízparancsolat pedig kimondja: Ne ölj!

Te írtad is, hogy nem hiszel Istenben, nos én hiszek és elfogadom a katolikus vallás alapvető elveit, például, hogy életet nem veszünk el, legyen az bármilyen (emberi) élet is, hiszen ehhez csak Istennek van joga. Ezért szülnék meg beteg gyereket is. Mert semmi sem történik véletlenül, mindent Isten irányít. Én ebben hiszek, te nyilván másban...

2015. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/118 anonim ***** válasza:
67%
A keresztény vallás azt is kimondja tudtommal hogy segíts felebarátodon, a gyerek még közelebbi, de nem hiszem hogy nagy segítség lenne neki ha hagyná szenvedni az anyja miközben esélye sincs a rendes élethez.
2015. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/118 anonim ***** válasza:
17%
Így van, kimodja, de nem azt, hogy úgy segítsek rajta, hogy öljem meg.
2015. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/118 anonim ***** válasza:
90%
De úgyse fogjuk egymást meggyőzni, úgyhogy akár abba is hagyhatjuk szerintem ezt a vitát.
2015. jún. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/118 anonim ***** válasza:
0%

Tudjatok hogy a gyerek egyik keze csak egy csonk es arca jobb fele le van benulva es kislany megolnetek elvetetenetek??

Igen?

Egy nagy egyetemi klinika kinabol szarmazo kutato professor holgy ismerosom sok nagy rakkutatas es magzati genetikai kutatas kotodik a nevehez igen fel kezzel es lebenult arcal csodalnivaloan okos kedves csupa sziv holgy akit szulei szo szerint kidobtak szuletese utan

halalra iteltek de egy arvahazbol egy kedves Holland hazaspar megsajnalta es orokbe fogadta a legcsunyabb legszerencsetlenebb babat ot.

elete csupa eredmeny es boldog csonka kezzel !!!

2015. jún. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/118 anonim ***** válasza:
90%

Jo, figyelj. Szuljetek meg a beteg , serult gyerekeket ti, ha annyira akarjatok, de masok hagyj dontsenek mar effelol maskepp.

Olni, meg nincs mit es kit.

2015. jún. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!