Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Evészavarosként elvetetnétek...

Evészavarosként elvetetnétek a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 22 éves vagyok és sajnos elég mélyen evészavarokkal küzdök, jelenleg 170cm 38kg vagyok. Elvileg nem eshetek teherbe, jelenleg úgy áll a helyzet, hogy mégis megtörtént. Nagyon szeretnék babát, a párom is, viszont félek, hogy a jelenlegi állapotom miatt már nem lehetne egészséges, vagy hogy ha terhesség alatt sikerül is egészségesen táplálkozni, visszaesek és a gyermek látja kárát.

Kíváncsi vagyok, ti mit tennétek a helyemben. Jól érzem, hogy az a felelősségteljes döntés, ha elvetetem a picit? Bár a szívem szakad meg, reálisan látom a betegségem következményeit.


Köszönöm!


2015. jún. 3. 11:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Szerintem meggyógyulni, motivációt lelni benne, ÉRTE küzdeni a helyes döntés. Elvetetni és tovább sajnálni magad nem az!
2015. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem érzed jól, hogy ez a felelősségteljes döntés. Először orvossal kellene erről beszélni. Ha megfogant, akkor vagy annyirA egészséges, hogy ennek oka volt. Most már nem csak magadért tartozol felelősséggel.El kell kezdened egészségesen enni és megfelelő mennyiségű kalóriát bevinni a szervezetedbe, hogy jól fejlődjön a baba. Na, az lesz a felelősségteljes döntés...
2015. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%

"Jól érzem, hogy az a felelősségteljes döntés, ha elvetetem a picit?"


Nem, ez a menekules a problemak elol.

2015. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%

Itt a jó alkalom, hogy legyen miért (illetve kiért) meggyógyulnod.

Viszont azonnal el kell kezdened megfelelően táplálkozni, és mielőbb orvosi segítséget kérni.

Ha tényleg szeretnél babát, akkor ez nem kérdés.

Attól félsz, hogy meghízol, ugye? Nem pedig attól hogy a terhesség után visszaesel... Akkor vagy felelősségteljes, ha képes vagy a gyerekedért meghozni azt az áldozatot, hogy normálisan élj.

2015. jún. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%
Még, ha 25 kiló fel is jön rád, akkor sem leszel kövér, de tudom, ezt hiába mondom egy evészavarosnak...
2015. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%

Szia!

Huh offolás lesz..

Én anno pár éve 165cm-hez voltam 40-42 kg és már úgy se tudtam teherbe esni... Tuti,hogy babás vagy?Teszteltél?Mert nyilván menszid már alapból nincs...pl nekem annyi súllyal se volt ,pedig hozzád képest én vastag voltam..

Amúgy ki lehet ebből is gyógyulni..nekem spontán sikerült hozta az élet a páromat és ő hozta a gyógyulást..Ha van párod már pedig ezek szerint van,hogy-hogy engedi az önpusztítást? Ne értsd félre nem bántani akarlak és én is benne voltam,de azt nem tudom felfogni,hogy ha valakinek (szerető,odafigyelő) társa van,hogy tudja megvalósítani az önpusztítást...nekem ahogy jött a párom úgy múlt ez is el...ha ő nincs nem ment volna ,mert mki más le se sz.rt..Na,de kérdésre válaszolva ha valóban terhes vagy (teszt és orvos is rá 3hétre alátámassza) utána gondolkozz el rajta,hogy végig e tudod csinálni normálisan a terhességet és utána is a gyermek nevelést.

15hkm

2015. jún. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy olvastam, a terhesség sok esetben javít az evészavaron, hátha a te esetedben is így lesz.


Nekem bulímiám van már több, mint 10 éve, bár mostanság már nagyon enyhe, max. havi 6-8 hányás ha előfordul.

Terhességem alatt eszembe se jutott, végig normálisan étkeztem és nem tudatosan, hanem ez jött ösztönből. Egyetlen egy alkalom volt a terhesség alatt mikor hánytam, szerintem ez szép teljesítmény egy evészavarostól :)

Szülés után is hónapokig nem jött elő, majd mikor elhagyott a férjem, akkor kezdődött megint, de mondom, nagyon enyhe formában.

Orvossal kellene konzultálnod, ő mit javasol.

2015. jún. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
28%

El, szinte teljesen kizárt, hogy 38 kilósan ki tudd hordani.


Én is épp ennyi vagyok, és ha teherbe esnék, abortusz lenne az első. Egészségügyis vonalon végeztem, pontosan tudom, hogy a testem nem tudna életképes újszülöttet "nevelni", vagy ő vagy én halnék meg. De inkább ő.


Amúgy lehet, hogy menne a normális kajálás, de mi van, ha nem!?

2015. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
19%
Vak vezet világtalant, én a helyedben nem adnék tanácsot, ha pont ugyanott vagy, ahol a kérdező. Még akkor sem, ha eü-s vagy. Én is az vagyok. És igenis meg lehet oldani, csak akarni kell. Egy jó orvos támogatásával simán! Nem kell lemondani róla első gondolatra! Többet érdemel az a gyerek!
2015. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%

"Vak vezet világtalant, én a helyedben nem adnék tanácsot, ha pont ugyanott vagy, ahol a kérdező." - pedig lehet, hogy annak a tanácsa a legmegalapozottabb, mert ő legalább pontosan tudja, hogy miről beszél a kérdező.

Akit ebben a kérdésben biztosan nem szabad meghallgatni, azok a "kibicnek semmi se drága" magzatvédők. Rajtuk kívül bárki tanácsa értékes lehet, bárhonnan is közelíti meg a problémát.


Kérdező, szerintem első sorban az orvosoddal beszélj, meg nézzetek egy részletesebb laborvizsgálatot, mert gyökeresen más a helyzet, ha ez a súly normális élettani paraméterekkel társul anyagcsere, máj, vese, vérnyomás, szív és egyéb dolgokban, és más, ha már eleve kóros bármilyen funkció.

2015. jún. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!