Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Elvetetnétek ilyen körülmények...

Elvetetnétek ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

Adott egy 20 éves lány, pár hetes, egyetemen elsőéves. 24 éves barátjával lakik, aki 3-4 hónapja dolgozik, pályakezdő, havi 100-at keres, szóval szinte semmi, mivel még albérletben élnek... Az összes havi bevételük 180 körül van, ebből 80 el is megy a lakásra...

Nem akarják elvetetni, a lánynak ez különösen fontos, de tudják, hogy a körülmények nem megfelelők... Szerintetek?


2013. szept. 28. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
44%

Elvetetném, mert a lemondásokkak teli , kilátástalan élet nem élet.

Azért megszületni, hogy megértsed neked miért nincs, kegyetlen.

Elvetetni egy magzatot, egy életre szóló trauma.

Nehéz döntés

2013. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
61%

Én nem vetetném el. Anno kikötöttem magamnak, hogy ha érettségi előtt esnék teherbe, akkor elvetetem, de ha utána, akkor már nem (persze hacsak orvosilag nem indokolt).

Az egyetemen lehet egyéni tanrendet kérni, plusz rengeteg szociális támogatás jár a gyerek után. Így a bevételetek is nőne. És a párod se fog mindig 100at keresni, sőt a gyerek igen komoly motiváció.


Én végül nem estem teherbe, de van olyan ismerősöm, aki halasztott egy félévet, aztán visszament, és meg tudták oldani a dolgot. Szóval nem lehetetlen. Másrészről ahogy látom, a körülmények kb soha nem megfelelőek :)

2013. szept. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 anonim ***** válasza:
10%

Mérlegelned kell, de statisztikai alapon (Tudom -volt rálátásom ezekre!) még mindig magas a kockázata annak - akiknek nincs gyereke - hogy többet a büdös életben nem lehetsz terhes, abortusz után!

szóval ez is benne van a pakliban...sajnos!

anyám annó ezért is mondta hogy ha valahogy így hozná akkor inkább segít csak ne vetessem el az elsőt!

Rábeszélni senki nem fog vagy lebeszélni róla, ez a TI - hiszen a párod döntése is kell hogy legyen!!! - döntésetek lesz. De bárhogy döntesz nem lesz egy könnyű az biztos! Ha megtartod - baromi nehéz lesz! főleg ha nincs segítség! - de azt nem mondanám hogy tutira megbánod! mert egy anyuka aki , egy lány akinek különösen fontos! :) - az szeretettel fogja várni a picit! és bármennyire nehéz is lesz család lesztek, és hidd el jobban fogtok küzdeni mindenért, mint most.. a körülmények pedig csak keveseknek adatik meg hogy a megfelelő időben legyen a baba :)

2013. szept. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/77 anonim ***** válasza:
12%

Ha jól értem marad 100ezretek.Azért ez kajára és gyerekre nem kevés havonta...

Én 21évesen szültem,párom 31volt és munkanélküli.Segítettek nekünk hálisten a család és meg sem fordult a fejünkben elvetetni.Nekünk az össz bevételünk 137ezer ft (gyesen vagyok).Bár saját lakás,de a rezsi 60ezer.Marad 77 ezer kajára és a kicsire.Ez már úgy bőven elég,hogy mindig van mit enni,főzni tudok mindig,nem szendvicsen vagy koplaláson élünk,mint amig nem talált munkát párom.Szerintem nektek az albérlet meg a sulid a legnagyobb rizikó.Albérlő kérdéses,engedi-e gyerekkel,hogy maradjatok.Sulid kérdéses hogyan tudod megoldani.Kérdés mióta vagytok együtt pároddal,lenne-e segítségetek mind a kicsi,mind anyagi téren.Nem mert kelleni fog,csak ha bármi van,számíthattok-e bárkire.

Én tökéletesen abortusz ellenes vagyok.Mi nekünk nem megfelelő védekezés mellett lett a kicsi.Megtartottuk és azóta gyógyszert szedek,mert megölni nem tudnám a gyerekemet,de nem szeretnénk még egyet mégpedig,mert nem lenne neki külön szoba és nekem ez kizáró ok már.Meg mivel gyesen vagyok,így szeretnék dolgozni is meg szakmát szerezni ha 2-3éves lesz a lányunk.

2013. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
10%

4.vagyok ismét

Nekem is mondta anyám vagy 3-5x miért nem vetetem el.Megmondtam neki,mert ha többé nem lehet gyerekem az abortusz miatt,akkor inkább felakasztom magam...

Már 1éves lesz a kicsi és anyámék és apámék is imádják(elváltak szüleim,szóval új tesók meg minden van,így sokkal több rokona van a kicsinek,mint alapból lenne:D ),bár sajna nem látják nagyon,mert messze laknak.

2013. szept. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
48%
Én nem vetetném el. Van csoporttársnőm az egyetemen, aki nemrég szült, egyéni tanrenden van, és kap egy csomó szociális juttatást az iskolától, közben a párja (aki szintén egyetemista) dolgozik mellette, szépen megvannak. Szerintem nálatok sem olyan vészes a helyzet a leírtak alapján, hogy csak az abortusz jöhessen szóba, de ez a ti döntésetek!
2013. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
16%

Én ilyen helyzetben biztosan nem vetetném el. A maradék havi 100ezerből simán ki lehet jönni, ha nem élnek nagylábon. Én legalábbis könnyen be tudnám osztani, tehát ez számomra nem olyan anyagi helyzet, amire ne tudnám vállalni a babát. Ha a havi bevétel azzal jön ki, hogy a lány diákmunkázik és így az ő 80ezre esne ki szülés után (illetve helyette lenne a Gyes és a családi, ami kisebb összeg) akkor kb 50-60 körül lenne az, ami marad kajára és egyébre. Így húzósabb, főleg ha a család nem tud segíteni, de így sem megoldhatatlan szerintem. Legalábbis remélem, mert párom most vesztette el a munkáját és nekünk is kb ennyiből kell kijönnünk. Én 32 hetes vagyok, szóval nekem már nincs min gondolkodni és nem is tenném, mert akartuk a babát. Igaz, nekünk van pár hónapra elég megtakarításunk is.

Az egyetem neccesebb. Én a helyében befejezném ezt a félévet, majd passzív félévre mennék, kettőre. Utána pedig levelezőn folytatnám.

2013. szept. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 anonim ***** válasza:
18%

A sulit gyerek mellett levelezön befejezheti késöbb is.

mellette majd dolgozni is tud.

100e nem kevés,ehhez még a babánál jön a gyes+ családi,ami kevés,de a semminél több.

Attól függ a srác mit szeretne,mennyire komoly a kapcsolat,stb.

2013. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 anonim ***** válasza:
33%

Ez is mese, hogy elso abortusz utan többet nem lehet gyerek esetleg, nekem sajnos öt abortuszom volt , 1 vákumos es 4 tablettás, és a 6 ik terhessegem " eredménye" a lányom, aki egy perfekt szép, egeszseges 6 éves kislány.

Es ha a körülmények nem megfelelöek, nem kell szülni, ha soha nem megfelelöek , akkor soha, kár világra hozni egy ártatlan lelket es sanyargatni, lemondásokkal terhelni.

A szegény szulök szegényseget tovabb örökitik, amikor gyereket vállalnak.

Nem szabad tetézni a bajt es egy gyereket berángatni az albérletbe.

Igazsagtalan húzás volna.

Aki nem megy semmire, ne szüljön

2013. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
64%

Az emberek annan a tévhitben vannak, hogy egyet szülni mindenáron kell, ha van pénz , ha nincs, mert " lesz valahogy"

Üzenem, hogy nem lesz sehogy, ezert van teli a vilag éhezö, fazó, szomorú gyerekekkel.

Csodák nincsenek és a kiadások egy gyerek mellett egeket veröek manapság, csak ha nem nyomorog az ember

2013. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!