Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Az abortuszellenesek gazdag,...

Az abortuszellenesek gazdag, vagy szegény emberek?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt olyankor hogyha valaki védekezik, és terhes lesz, azt írják, hogy többfajta módszert kellett volna alkalmazni, ami nem kevés pénzbe kerül. Olyan vélemeny is van, hogy aki nem tud felnevelni egy gyereket, miért szexel. Akinek mindegy, hogy hány gyereke van az vagy nagyon gazdag vagy nagyon szegény? Nem akarok provokálni.
2015. aug. 3. 09:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Nem hinném, hogy van bármilyen korreláció az anyagi helyzet és az abortuszhoz való hozzáállás között.


Azt se feledd, hogy itt könnyebb kibickedni, mint a saját életükben ugyanúgy dönteni. Vagy odafigyelőbben védekeznek, vagy max 1-2 gyerekkel lesz több a tervezettnél, de kétlem, hogy az abortuszelleneseknél nyájméretű gyerekszám lenne.

2015. aug. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Az abortusz elsősorban nem anyagi kérdés, ezért én sem hiszem, hogy anyagi megfontolásból ellenzi vagy támogatja valaki, mint ahogy őszintén, azt sem hiszem, hogy csak a legszegényebbek mennek abortuszra, akik azért választják ezt a megoldást, mert bárhogy akarnák, nem tudnák felnevelni a gyermeket. Senki sem jókedvében megy, az biztos, de nagyon sok embernek épp úgy hiányzik a gyermekvállaláshoz szükséges érzelmi biztonságot adó háttér, mint az anyagi.


Az abortusz elsősorban elvi kérdés: gyilkosságnak tartja-e valaki, és ebből fakadóan olyasminek, amit nem szabad megtenni, vagy a fogamzásgátlás egy megterhelő, fájdalmas, kockázatos, de végső soron néha szükséges módjának. Ez a fő különbség.

2015. aug. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem akarsz provokálni? Valakinek mindig van hasonló kérdése, amiből mindig nagy "vihar" lesz. Békén kellene már hagyni ezt az abortusz kérdést. Valaki így dönt, valaki meg amúgy. Mindenkinek a saját döntése, nem kell ezt minden héten feszegetni.
2015. aug. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3. Mégis hozzászólsz. Ne akard már nekem megmondani, hogy mit írjak ki.
2015. aug. 3. 10:26
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
Nem akarom megmondani, de feleslegesen hergeled az embereket.
2015. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az ellenzők között minden réteg megtalálható, mivel mégiscsak egy életről van szó, ami fontos anyagiaktól függetlenül.

De szerintem könnyebben mondja egy gazdagabb azt, hogy "1-2 gyerekkel több már nem számít, ha becsúszott, neveld fel!", mert azért mondjuk havi 2*80 v 1*80 ezerből nem mindegy, hogy egy 3 vagy egy 5 tagú családot kell eltartani.

2015. aug. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Itt csak te hergelnéd az embereket, elég sanyarú életed van ha ráérsz kérdéseken bosszankodni.
2015. aug. 3. 10:43
 8/15 anonim ***** válasza:
16%
Nem, egyáltalán nem bosszankodom és köszönöm, nincs savanyú életem. 😃
2015. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Én ellenzem az abortuszt. Nem vagyunk gazdagok, de nem is vagyunk nagyon szegények. Viszont ismerem mindét világot. A mélyszegénységet is (munka miatt) és a mérhetetlen, minden anyagiakkal bíró gazdagságot is.
2015. aug. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem védekezni nem annyira drága, mint abortuszra járni rendszeresen. Főleg, ha nem az anyagi, hanem az érzelmi, erkölcsi árát nézzük. Nem szegénység vagy gazdagság kérdése az, hogy kinek mennyire drága a gyereke élete.
2015. aug. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!