Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Akik számára elfogadhatatlan...

Akik számára elfogadhatatlan az abortusz milyen inditatásból vállalnák a nem tervezett gyereket?

Figyelt kérdés
Feltetelezuk azt hogy védekezik, de becsuszik a terhesseg. Ami egy eleve rossz helyzet ha nem akar gyereket, vagy megvan a betervezett gyerekszám. Ilyenkor valaki azt írja hogy megtartja, akkor is ha nem örül neki. De mi ennek az oka anyai érzések, vagy beletörődés? Van aki azt írja hogy örökbe adná de az ilyen ember hogy tudná kivitelezni a munkahelyen, meg a gyerek sem gondol rá szép emlekekkel.
2015. aug. 28. 15:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
56%
Milyen indíttatásból? Az enyém, szeretem, nem ölöm meg, ennyi. Mondjuk szerintem nem elfogadhatatlan az abortusz, csak én nem tenném. De másnak nem mondom meg, hogy mit csináljon, megértem, ha úgy dönt, hogy nem tartja meg.
2015. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%
Ha megfogant, akkor a gyerekem. Az is amelyik 5 éves és az is, amelyik pocakban 5 hetes. Én így érzek. Ezért fel sem merül az abortusz.
2015. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
31%
Ez kicsit nehéz, révén nincs még sem tervezett, sem tervezetlen gyerekem. Utóbbi mondjuk nem is lesz, mert hívő vagyok, csak házasság után élek nemi életet, onnantól meg minden gyermekünk "tervezett" lesz, csak nem a mi, hanem Isten terve szerint. Így nem tudom milyen érzések uralkodnának rajtam, amiben viszont hiszek, és tudok, hogy ha valakinek dobog a szíve, az él. Ha valamilyen úton leállítom a szívdobogását, akkor már nem él és erről én tehetek. 6. héttől dobog a szív, ezután szokták abortálni a magzatot, így az én szememben egy élőlényt ölnek meg. Én nem szívesen csapok le egy szúnyogot se, pláne nem ölném meg a szerelmünk gyümölcsét. Ez az én fejemben elképzelhetetlen. (ha valakit zavarna a gyümölcs kifejezés, megvallom, ugyan behatolás nem történt, de kishíján megerőszakoltak néhány éve, így erről is tudtam gondolkodni. Akkor sem ölném meg, de örökbe adnám.)
2015. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
65%
nálunk volt tervezetlen terhesség...akár hiszed,akár nem,tényleg fel sem merült egyikünkben sem az abortusz lehetősége...és ha esetleg ismét előfordulna ilyen helyzet,akkor sem..ahogy írta valaki,az 5 éves is az enyém(miénk),és az 5 hetes magzat is.Viszont nem vagyok elvakultan ab. ellenes..Ha több orvos által megerősítve beteg lenne a magzat,nem tartanánk meg..Ilyen esetben már a meglévő gyerekeinkre gondolnék..szerencsére ebben a témában teljesen egyformán gondolkodunk a férjemmel.(amióta tisztában vagyunk vele,hogy mennyire könnyen esek teherbe,nagyon figyelünk a védekezésre)
2015. aug. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
63%

" Utóbbi mondjuk nem is lesz, mert hívő vagyok, csak házasság után élek nemi életet, onnantól meg minden gyermekünk "tervezett" lesz, csak nem a mi, hanem Isten terve szerint."


Tényleg kíváncsiságból kérdezem: ez elméleti síkon azt jelenti, hogy ahány együttlét házasságban, annyi lehetséges gyerek? Vagy fogamzásgátlót használnátok?

Mert a leírás alapján házasságkötéstől menopauzáig folyamatosan terhes lennél.

2015. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
22%
Nem :) Nem, azért nekünk is vannak terveink. Ezt úgy hívják TCST, természetes család tervezés. Ez azt jelenti, hogy figyelem a ciklusom, hőmérőzök és a kritikus napokban nem vagyunk együtt. Elég sok hívő házast ismerünk, meglepő módon kevesebb a sok gyerekes (az átlag 2-3 gyerek 40 közelieknél), ők pedig nem használták ezt a módszert, tehát mindenféle ijesztgetés ellenére sokaknál beválik. Az én ciklusom meg 13 éve olyan pontos mint a svájci óra, így nem félek attól, hogy menopauzáig terhes leszek. :)
2015. aug. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem terveztünk harmadikat, spirál mellett fogant. Amikor megtudtam hogy létezik ő, bevallom megijedtem, mert tényleg nem akartunk több gyereket. De küzdöttem érte és nagyon féltem hogy elvesztem (majdnem meg is történt) És nem bántam meg. 2 éves. Most gyógyszert szedek, fél év múlva elköttetem magam, de ha addig becsúszna és egészséges akkor ő is maradna.
2015. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
68%

én is katolikus vagyok.

de szerintem ez butaság hogy csak házasság után van szex. mert lehet hogy az ember tényleg megtalálta a lelkitársát a másik személyében,de a szex szörnyű vele,olyan esetben mi a teendő?(mert ugye a válás sem játszik) nekünk már van két tervezett gyermekünk. mi védekezünk (gyógyszer)szóval mi tudtuk mikor jönnek.

most hogy megszületett a második babánk, megbeszéltük a férjemmel, hogy ha valami oknál fogva szeretne jönni a 3 baba, védekezés mellet akkor mindenképpen megtartjuk.

én nem tudnám elvetetni a babámat mert ahogy megfogan már egy velem, de senkit nem itélek el azért mert emellett a döntés mellet dönt, hisz nem láthatok bele az életébe miért tette.


amúgy az ennyire katolikusoknál, nekünk is van jó pár ismerősünk, ők nem védekeznek és már többüknek 5-7-9 gyereke van. szépen nevelik őket, de szerintem Isten nem büntet azért mert valaki védekezik


ez pusztán az én véleményem

2015. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
34%
A szex is, mint minden, tanulható. Ha igazán szeretsz valakit, össze tudsz vele szokni. Én nem vagyok ilyen szinten vallásos, de szerintem ez nem kérdés. Nehezen tudom elhinni, hogy őszinte szeretet mellett ez nem megoldható.
2015. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
13%

Mikor írtam, hogy katolikus vagyok? :) Semmilyen valláshoz nem tartozom, csak hívő vagyok. Olvasom a Bibliát, világosan le van írva, ez nem büntetés, hanem ajándék. Szex Isten ajándéka nekünk, hogy életünk társával örömet szerezzünk egymásnak. Ez az oka, nincs benne semmiféle büntetés, pláne nem attól való félelem. Ha már lett volna mással is szexuális kapcsolatom, mivel lenne különb a férjem? A házasság a legnagyobb lelki elköteleződés, a szex a legnagyobb testi, és én mindkettőt a férjemnek szeretném ajándékozni. Olyan nincs, hogy nem működik, vonzalom van, csókolózunk, az is nagyon örömszerző, a nemiszervünk nemünknek megfelelő, nem tudom elképzelni, hogy ne illene össze. Isten teremtette a férfit és a nőt, tökéletesre mindkettőt, Ő rendelt minket egymásnak, az Ő áldása lesz a házasságunkon, a többi rajtunk múlik.

Mielőtt megtértem, én is azt hittem, hogy "jó ég, ez már fanatizmus" pedig közel sem, látok elég fanatikust, szegények tévúton járnak, én befogadtam Krisztust a szívembe és követem az igéjét. A kapcsolatom szebb, mint amit megálmodtam, és az élet egyéb területeire sem panaszkodhatom.

Kérdező, ne haragudj, hogy így eltértem, csak reagálni szerettem volna, hogy ne keverjük a szezont a fazonnal. :) Nem vagyok katolikus, megtért hívő vagyok.

2015. aug. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!