Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi esettel kapcsolatban? ( Terhesség fogamzásgátló mellett)

Figyelt kérdés

Sziasztok elég gáz a helyzetem...


Tavaly ősszel volt egy 12 hetes terhességmegszakításom. Igazából az utolsó pillanatig kétséges volt hogy megtartom-e (olyan kapcsolatból adódott ahol nem volt felhőtlen a viszony, többször megütött terhesen is stb..), végül úgy döntöttem hogy elvetetem a babát. Iszonyat nehéz döntés volt még msotanában is rémálmaim vannak miatta, de betetettem egy IUS fogamzásgátlót - ez is hormonalapon működik.) Júliusban megcsípett valami ( valszeg pók), amire antibiotikumot kaptam mert elfertőződött. 1 hetes volt a kúra, utána egyből felfáztam mentem nőgyógyászhoz is Cliont egyből felírtak, direkt kérdeztem hogy nem e lesz hatással a fogamzásgátlásra azt válaszolta hogy kizárt. Nos egy hét múlva kórházba kerültem vesegörccsel, nem hatott az antibiotikum, felírtak másikat. ( tehát már 3. hete szedtem különböző antibitikumot.) A felfázás ezután átment a méhemre, miközben kikezelték , arra is kaptam gyógyszert. Most nem jött meg pozitív a teszt nőgyógyásznál voltam, szerinte ezért mert 4 kúra teljesen tönkretette az immunrendszerem (érdekes...m1).Elkezdtem a héten vérezni, aztán kürházba kerültem hematóma miatt, konkrétan ömlött belőlem a vér...23 éves vagyok így elég gáz.Szerintetek lehetnek ezek a késői abortusz mellékhatásai?


2015. okt. 3. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem. De egyébként fel nem fogom, hogy ha tudod, hogy olyan gyógyszert szedsz, ami esetleg hatással lehet a fog.gátlóra, akkor mi a lópikuláért nem használtok gumit? Miért jobb rettegni, meg gyomorgörccsel várni, hogy na vajon pozitív lesz-e a teszt? Ha erre az lenne a válasz, hogy az szegény hapsinak kényelmetlen, akkor még kevésbé sajnállak, mert ilyen barommal nem kell együtt lenni. És oké a doki mondta, hogy nem lesz gond, de nem ő lesz terhes, ha mégis, szóval jobb félni, mint megijedni.
2015. okt. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy hatással van e rá azért kérdeztem meg az orvost. Nem szájon át szedhető fogamzásgátló elég sokba is került de mivel hormonalapú gondoltam rákérdezek.
2015. okt. 3. 14:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez hüvelygyűrű? Mert azon kívül nem hallottam másféle, nem szájon át szedhető fogamzásgátlóról, viszont az IUS név nem ismerős.
2015. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Rákerestem, ez hormontartalmú spirál.

Az se véd 100%-osan, előfordul terhesség mellette. Nem hiszem, hogy az antibiotikum hatással lett volna rá.


Az orvos is megerősítette a terhesség tényét? A jelenlegi kapcsolatodban tudnád vállalni a babát?

2015. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem:érdekes. Ha jól értem 3-4hét alatt kétszer voltál felfázva,ebből egyszer a méhedre is átment a gyulladás+ veseköves görcs miatt kórházba kerültél?!

Két kérdésem van: 1.ennyi minden baj mellett tudtál szexelni? Ezek közül én csak felfázva voltam,de kellemetlen lett volna "összebújni", szerintem annál még rosszabb érzés lehet ha a méhed is érintett.

2.biztos,hogy terhes vagy/voltál? Csak azért kérdezem,mert a sok gyógyszer közül lehet,hogy valamelyik keresztreakciót adott,vagy a vesekö miatt átmenetileg fehérjevizelés volt,ez is okozhat álpozitív tesztet. Továbbá, gyulladásban lévő méhbe nem szeret megtapadni a megtermékenyült petesejt.

Ezt az immunrendszeres dolgot nem értem,mi itt az ok-okozati összefüggés? Most nem jött meg? Júliusban szedtél 3hétig antibiotikumot,azóta menstruáltál? Ne haragudj nekem nagyon zavaros amit leírtál! Végülis mi a kérdés? Mit okozhatott a tavalyi abortusz,vetélést?

2015. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A baba augusztus közepén foganhatott mert aug 10 volt az utolsó menstruációm, ekkor már a kúra végén voltam kutya bajom nem volt (tünet szinten).


Biztos hogy jelen állás szerint terhes vagyok, tegnap előtt vittek be a kórházba, látható a terhesség ultrahangon plusz hematóma amitől most a vérzés elindult. Erre irányult volna a kérdésem hogy lehet-e ez az előző abortusz mellékhatása/következménye

2015. okt. 3. 15:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Így már értem. Abortus után nagyobb az esély a komplikált terhességre,de az inkább méhszájelégtelenségbe vagy megtapadási nehézségben szokott megjelenni. Lehet,hogy van köze hozzá,de az is lehet,hogy nincs,abortus nélkül is kialakulhat.
2015. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az IUS az egy intra uterin eszköz, vagyis méhen belüli. két féle van, hormonális(mirena) és nem hormonális. Egyébként minden hormonális foggátlóra hatással van az antibiotikum, mivel a hormon és az antibio is a vér útján szívódik fel teljesen. Szerintem nem az abortuszé, hanem azé, hogy nem bírod ezt az eszközt. Ritkán, de előfordul ilyen.
2015. okt. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as. A Mirenára nem hat az antibiotikum, hiába hormonhatású. Ugyanis pont az a lényege, hogy nem szívódik fel, hanem helyben hat. Nekem is ilyen van, a doki mondta, amit írtam, de a tájékoztatója szerit sem okozhat gondot az antibiotikum.
2015. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, miért nem védekezel duplán, ha nem akarsz gyereket? Szedjél fogamzásgátlót és használjatok óvszert is a jövőben!
2015. okt. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!