Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Volt egy abortuszom egy éve...

Volt egy abortuszom egy éve fogamzásgátló mellett, azóta attól rettegek, hogy terhes vagyok, el fog ez valaha múlni?

Figyelt kérdés
Most már a fogamzásgátló mellett gumit is használunk, minden nap jelez a telefonom, percre pontosan veszem be, figyelek mindenre, de így is havonta veszem a teszteket(az utolsó szem bevétele napján) annyira félek. Mit tudok ezzel tenni. A jelenlegi párom nem tud róla (nem is akarom, hogy tudjon), és nem érti miért a dupla védekezés.
2015. máj. 20. 14:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatok alapja az őszinteség. A stressz csökkenne benned, ha őszinte lennél a pároddal. Néha meg kell lépni, ami nem esik jól, és beszélni kell!

Emellett, ha nem tudod feldolgozni, egy pszichológus néhány alkalommal is már sokat tud segíteni!

Foglalkozz többet a lelkeddel, mert az sokkal lassabban gyógyul, mint a tested!

2015. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%
Ha külön kéred, akkor rakathatsz fel hurkot is, az elég megbízható, és elfelejtheted a gumit.
2015. máj. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Spirált (hurkot) csak szült nőknek rak fel orvos. Pszichológus sztem is jó ötlet!
2015. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Amikor gyógyszer mellett teherbe estél, akkor is pontosan szedted?


Csak mert én is jártam így 19 évesen. Össze vissza szedtem és teherbe estem mellette. Abortusz után elkezdtem rendesen szedni (szintén telefonos emlékeztetővel) és még 8 évig nem estem teherbe. Akkor tettem le, és vállaltam tudatosan gyereket.

2015. máj. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem is abból kéne kiindulni, hogy a fogamzásgátlót amit szedtél és terhes lettél hogy szedted, pl hagytál-e ki szemet, vagy antibiotikum kezelést kaptál-e. Szóval valami csak van hogy nem hatott.

Amúgy nyilván te is tudod, hogy 100%-os védekezés nincs. De a gyógyszer a legmegbízhatóbb.

Beszélj a pároddal, mert lehet még a végén oda juttok, hogy nem is szexeltek majd, mert annyira fogsz félni, ő meg nem érti majd miért.

Meg szedj másik gyógyszert, talán akkor megnyugszol, hogy nem azt a fajtát szeded ami mellett terhes lettél.

Annyit tudsz tenni, hogy elmész akár pszichológushoz. Meg eldöntöd magadban, hogy szeded a gyógyszert pontosan, nem összevissza! ha antibiotikumot szedsz akkor máshogy is védekeztek, ha hányás, hasmenés van akkor abban a hónapban is kell más védekezés is. Ha ezeket betartod, akkor nagyon valószínű, hgoy nem leszel terhes. Mást nem tudsz tenni, mert mégha több védekezést is használtok, ott is előfordulhat....

2015. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1%
Én a helyedben mástól rettegnék.
2015. máj. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Már nemcsak szült nőknek teszik fel a spirált, hanem olyanoknak is akik pl. nem szedhetnek gyógyszert
2015. máj. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Mért ne tudhatna róla? Nem jó a titkolózás. Nekem is volt..utána sokáig azt ereztem, hogy még mindig ott van. Féltem is, hogy újra az leszek. Mivel volt egy kis hasam..mindig azt néztem, hogy huu tuti megint van vmi..

Hogy elmúlik e??hát..évekkel nem fogsz parázni..csak gondolni ra. De majd átveszi a helyét az, h hu vajon lehet e még így...(de lett hál istennek:)kitartás

2015. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, mi értelme van egy olyan párkapcsolatban létezni, ahol eleve titkolózni kell a múltról? Ez kb a válasz a kérdésedre, mert ez a rettegés akkor fog elmúlni, ha képes leszel felvállalni önmagadat - magad számára is, meg a párod számára is.
2015. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Nekem spirál mellett volt terhességem 3 éve, nem múlt el a rettegés azóta sem. Sztem nem is fog.
2015. máj. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!