Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ti megtartanátok egy babát,...

Ti megtartanátok egy babát, ha az apa nem akarja?

Figyelt kérdés
Anyagilag minden körülmény adott, hogy egyedül felneveljem és nagyon szeretném a babát. A kapcsolat a baba apjával viszont nagyon friss, szinte ismerkedési szakaszban tart. Az apa kijelentette, hogy nem akarja, de mindenben mellettem áll ha elvetetem. Úgy érzem képtelen lennék az abortuszra, de tudom, hogy egy gyerek két ember döntése kell, hogy legyen. Elmondtam, neki ha megtartom nem várok tőle semmit, de tudom, hogy igaza van, egy gyereknek nem csak anya, de apa is kell. Ti mit tennétek a helyemben?
2015. okt. 21. 01:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%
vedekeztem volna. es ha mar igy alakult megtartanam ha minden korulmeny adott.
2015. okt. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
31%

Megtartanám.


2 ember döntese volt így is, gondolom nem bántottad fizikailag, amikor fogant a baba. Amikor nem védekezett megfelelően, ő is döntést hozott.

2015. okt. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlót szedtem,védekeztünk.
2015. okt. 21. 02:08
 4/24 anonim ***** válasza:
80%

"Az apa kijelentette, hogy nem akarja, de mindenben mellettem áll ha elvetetem. "

Ez a mondat fantasztikus. Lefordítva annyit jelent, hogy fizet is neked, csak vetesd el.


Nem tudok neked jobb tanácsot adni, csak azt, hogy gondold végig, és döntsd el. Ha egyáltalán felmerült benned a gondolat, hogy megtartod, és az apa mindennemű segítsége nélkül, egyedül felneveled, képesnek kell lenned rá, hogy önállóan, körültekintően, de határozottan felelős döntéseket hozz, és ne másokat kérdezz, hogy mit tennének. Itt már nem csak rólad van szó.

2015. okt. 21. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

"Anyagilag minden körülmény adott, hogy egyedül felneveljem és nagyon szeretném"


"képtelen lennék abortuszra"


Jólvan, de akkor mi a kérdés? Mert hogy a kérdéseddel meg is válaszoltad. Én mit tennék? Nem lennék képes abortuszra...

2015. okt. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

En nem.

Az anyagi oldal csak egy dolog. A gyereknek szüksége van mindkét szülőre, úgy kellene felnonie, hogy anyja és apja is legyen. Tudatosan egyedülállóként vállalni önzés.

Arra kényszeríteni valakit, hogy akarata kívül apa legyen, szintén önzés.

2015. okt. 21. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
40%

". Az apa kijelentette, hogy nem akarja, de mindenben mellettem áll ha elvetetem."


Ez szépen úgy hangzott volna,hogy mindenben melletted áll,ha megtartod.

Elveteted,aztán gyors le is lép,mert kirázta a felelősséget a nyakából,nem fog melletted állni és hallgatni a szenvedésed. Még nem tart ott a kapcsolatotok.

Ok,persze jön majd pár sikersztori,hogy jaj mi is az első randin hoztuk össze xy-kát és lám milyen jól megvagyunk. Sőt én is ismerek ilyen párt,de ott a leendő apa nem azt mondta,hogy mindenben melletted áll,ha elveteted,mikor kiderült a terhesség!

Hanem vállalta a felelősséget! És nem csak abortusz esetén áll melletted.

2015. okt. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
59%
Megtartanám. Ha az apjának nem kell, akkor menjen isten hírével.
2015. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
42%

Megtartanám, te szeretnéd a babát és anyagi körülmények is adottak.

A babának pedig jobb lesz apa nélkül de életben, mint sehogy.

2015. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
32%

Lehet (és lesz is, miért ne lenne) még apja, ha ez a férfi nem is lesz az, csak papíron.

Élete viszont csak egy van.

2015. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!