Ti megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
Van egy 19 hónapos kislányunk a férjemmel. Gyógyszert szedek, viszont késett a menstruációm, csináltam két tesztet, mind a kettő pozitív. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. A helyzetünk a következő: saját 3 szobás lakásunk és autónk van. Én max gyedet kapok, suliba járok, kb felénél tartok a főiskolának (BGF-PSZK, elég húzós), férjem is tanul, ő májusban fog államvizsgázni, villamosmérnök lesz, nincs munkahelye. Viszont van 8 millió ft megtakarításunk. Eddig úgy gondoltuk, hogy amíg mindketten befejezzük a sulit, addig élünk ebből a megtakarításból és a diplomák után esélyünk van jó munkahelyet találni. Most viszont nagyon megváltozott a helyzet. Nem tudom megtartsam e a babát. A férjem megtartaná. Ami igazából ellene szól, egyrészt a suli. Két gyerek mellett szinte lehetetlennek érzem a diploma megszerzését. Mondjuk a férjem így hogy nem dolgozik, tudna segíteni és mire meglesz a baba, neki meglesz a diploma. A másik ok a kis korkülönbség. Annyira kicsi még a lányom. Nem tudom mekkora trauma lesz neki, hogy már nem csak vele törődöm. Annyira rossz lenne, hogy sokkal kevesebbet foglalkozhatnék vele. És nagyon félek, hogy két picivel nagyon nehéz lesz. :-( Ti megtartanátok?
2015. okt. 4. 22:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%

En ugy gondolom, hogy az elvetès már gyilkosság, de nem csak ez a lènyeg. Kèpzeld el, azzal a gondolattal èlsz tovább, hogy egy szèp ès egèszsèges gyereket "utasítottál vissza". Ha van rá mód, mindenkèpp tartsd meg.

Nem beszólni akarok, de sokkal jobban kell vigyázni.

A gyerek, akinek van kisebb tesoja, átèli, hogy egy a tesòja miatt kevesebbet foglalkoznak vele. Ez nem említendő probléma egy ilyen fontos kèrdèsnèl.

Esetleg segíthet nagymama, vagy bèbicsősz, vészesetben.

2015. okt. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
61%
Nem is lenne kerdes! Pedig nem vagyok abortusz ellenes, de igy a ti helyetekben mindenkepp! A gyerekeknek meg pont jo a kis korkulonbseg.
2015. okt. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%

A kis korkülönbség remek dolog. Nekünk legalábbis nagyon bejött, 22 hónap van a gyermekeink között.

Igen, mi egy ilyen esetben biztosan megtartanánk a babát a férjemmel. Persze, mi nagyon tudatosan terveztük mindkét gyerkőcünket, amikor pedig még nem akartunk babát (jelenleg sem akarunk még egy pár évig, akkor majd jöhet a harmadik :-), nagyon körültekintően védekeztünk. Nektek becsúszott védekezés mellett?

Szép tartalékotok van, ha odafigyeltek, ellehettek belőle egy ideig, egyedül a munkanélküliség aggasztó. Álljatok rá ezerrel majd a munkakeresésre!

2015. okt. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
52%

Siman megtartanam. Jo anyagi korulmenyek kozott vagytok, egeszsegesek vagytok, mi kell meg?


Legfeljebb kesel a sulival egy kicsit.


A korkulonbseg es rendben van. Hidd el, soha nem lesz "idealis" az idopont, mert ha akar az ember, mindig talal kifogast, munka, karrier, masik gyerek, barmi.

2015. okt. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
Megtartanám. Fel sem merülne más lehetőség.
2015. okt. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%
Biztos elvetetném. Sokkal fontosabb lenne most a tanulásra koncentrálni, hisz ez volt a célod, ráadásul eleve gyógyszert szedtél, vagyis szándékod szerint nem akartál volna még egy gyereket. Tarts magad az eredeti tervhez, ne vágd el magad a lehetőségtől, csak mert "minden élet szent". Ha később igazán akarsz, még amúgyis teherbe tudsz esni.
2015. okt. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

Megtartanám. Nem tudnám feldolgozni, hogy a suli, vagy a tesója miatt nem születhetett meg. Nálunk 2 év van a gyerekek között, nem mindenhol nagyon nehéz kettővel, nálunk sem volt az. Az meg, hogy a nagy megsínyli: az én nagylányom (most 4, 2 volt, mikor a tesója született) az első perctől odavan a tesójáért. Próbáltam mindig azt kommunkálni felé mennyire fogja szeretni a baba és mindig bevontam őt is a baba körüli dolgokba a saját szintjén.

Az első év nem is volt vészes.

De ez mind részletkérdés szerintem. Ezeken nem múlhat egy baba élete.

2015. okt. 5. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%
Megtartanám, nem lenne kérdés.
2015. okt. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%

Válaszolók, ti elolvastátok, mit ír a kérdező?


NINCS MUNKÁJUK, egyiküknek sem!


Kizárt, hogy megtartanám, 8 misi ide vagy oda. És, ha bármi baj lesz, mentek az utcára?

Mert diploma semmit nem jelent, nem biztos, hogy azonnal kap melót... És az még fél év, legjobb esetben is.

2015. okt. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%

Nézd, üljetek le egy kockás papírral és tollal, számoljatok. Ez alsó hangon is egy délutános kiadás-bevétel számolgatás lesz, aminek a részleteit ti tudjátok.


Én most csak durva becsléseket írok, mert a kiadási oldalt nem ismerem.

Havi 300e Ft kiadással kényelmesen ki lehet jönni 2 gyerekkel, ebbe a váratlan (pl. gyógyszer), de számítható kiadásokat is beleszámoltam.

Emellett kapsz max GYED-et, amit a másodikra is kapnál. Ez havi kb. 110e Ft. A nagyobbra GYES is fog járni, plusz két családi pótlék, ez durván 160e Ft fix bevétel. Így nagyjából havi 150e-t kellene a megtakarításból kivenni.

A kicsi 1 éves korától már mehet bölcsődébe, te pedig napközben tudnál tanulni.

Pénzügyi másoddiplomát végzek - igaz, első, egyetlen gyerek mellett - és meg lehet oldani. Szülés után 2 hónappal már vizsgázni mentem.


Akárhogy számolom, a pénzből mindenképpen ki kell, hogy jöjjetek. Ha nektek ettől nagyon eltérő összegek jönnek ki, főleg a kiadási oldal jelentősen meghaladja a havi 300e-t, akkor javaslom, hogy egyszer szánjatok rá kb. 30e Ft-ot és keressetek fel egy FÜGGETLEN pénzügyi tanácsadót. Ő a díja sokszorosát tudja megtakarítani nektek, ha a kiadási oldalon nagy a zűr.


Az iskolában elég lenne fél, maximum egy évet halasztani. De terhesen tudsz tanulni (igen, lehet gyerek mellett tanulni, ilyen szakon is), utána pedig egy fél évet tolsz maximum, vagy méltányosságból pótvizsgakérelmet nyújtasz be. A szülés/gyermekágyi időszak olyan alap, amire minden esetben megadják.

2015. okt. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!