Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan működik az abortusz a...

Hogyan működik az abortusz a korai időszakban?

Figyelt kérdés

Ha 2 hét múlva csinálok egy tesztet, akkor elvileg már mutat valamit, igaz? Tehát arra akarok kilyukadni, hogy már jó korán elmegyek abortuszra, ha véletlenül terhes lettem. (De annyira kicsi rá az esély, hogy emiatt nem veszek be 72 órás tablettát, csak a saját magam megnyugtatására végeznék tesztet.)


Hogyan működik az abortusz, ha még nagyon-nagyon fiatal a magzat?


2016. márc. 8. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Miért nem veszed be a 72 orast, ha nem volt megfelelő a védekezés???

Az abortusz nem jatek. Nekem csak missed ab. volt. Az sem felemelő...

2016. márc. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem magyarázkodom. A kérdésemre szeretnék választ kapni.


Köszönöm.

2016. márc. 8. 23:40
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Akármennyi idős a terhesség, ugyanúgy történik a műtét. Altatnak, előtte tágítót helyeznek fel, majd vákuummal kiszívják a szöveteket, ami azzal nem sikerül, azt küretkanállal szedik ki. Mindegy, hogy hány hetes a terhesség a legális határon belül.


Nekem egészségügyi küretem volt (szülés után a méhlepény szívósan tapadt), pechemre éber állapotban csinálták a művelet nagy részét. Nem felemelő érzés, amikor egy küretkanállal kaparásznak a méhfalon, pedig esetemben egy már felesleges szervtől szabadultak meg és tágítani se kellett, mert percekkel előtte jött ki ugyanott egy újszülött.

2016. márc. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom, utolso. :)
2016. márc. 8. 23:56
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

4-es jól leírta a műtét folyamatát. Én annyit tennék hozzá, hogy hiába van 4 hetesen pozitív terhességi teszted, amíg nincs szívhang, addig nem dokumentálják a terhességet, nem tudod elindítani a folyamatot. Legkorábban 6 hetesen adnak papírt arról, hogy terhes vagy és mehetsz tovább védőnő, családvédelmi stb. Így annyira nagyon már nem lesz fiatal a magzat, persze még mindig kisebb mintha valaki 11 hetesen menne.

Én azért átgondolnám a helyedben még egyszer a 72 órás tablettát. Nekem küretem volna nem múló vérzés miatt. Sokat beszélgettünk a műtét kivitelezéséről az orvosommal, az abortusz is szóba került, ő maga mondta, hogy eü küret kisebb kockázattal jár mint az abortusz. Nagyon gondos volt, odafigyelve műtött, mégis méhgyulladásom lett, amire aztán szedhettem antibiotikumot, gyulladáscsökkentőt stb.

2016. márc. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!