Ha nem tervezetten terhes lennél megtartanád vagy abortuszra mennél?

Figyelt kérdés
Mennyi gyerek után éreznéd úgy,hogy még egy gyereket nem tudsz vàllalni? Figyelembe vennéd az anyagi helyzeteteket vagy akár az elszegényedés árán is vállalnàd a terhességet?
2016. márc. 18. 16:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes, mennyire más az emberek álláspontja... Én anno örökbe adtam a fiamat, és nagyon nem voltam rá büszke, de azt duplán nem bírtam volna elviselni, ha elvetetem. Egyik verziót sem ítélem el, mert minden opció megfordult a fejemben. Most már felnőtt, meg is keresett, örültem neki, mindkettőnknek sikerült lezárni a történteket. Őt úgy nevelték, hogy ne gondoljon rám haraggal. Megkérdezte, miért tettem, én vázoltam neki, ő pedig megértette. Nem lett lelki sérült, a mai napig kapcsolatban vagyunk. Nem tekint édesanyjának, ami teljesen jogos. Én fiamként nézek rá, mert nem tudok másképp. Tisztában vagyok vele, hogy akit ebben a történetben lehet mocskolni, az én vagyok, de azt gondolom, felelős és jó döntés volt.
2016. márc. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Megtartanám.
2016. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem 11-es ez egy nagyon szép,és felelősségteljes tett volt.Én nem bírnám lelkileg,abortuszra mennék mintsem örökbe adjam,de ez sokkal nagyobb önzőség mint örökbe adni.
2016. márc. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
#11, szerintem nagyrészt szerencsétek volt ebben a többszereplős történetben, pont az az örökbe adás nagy rizikója, hogy nagyrészt kiszámíthatatlan, hogy milyenek lesznek az örökbe fogadók... és még az se garancia, ha előzőleg megismered őket, mert ki tudja, 2 ember hogy fog a következő 20-25 évben változni... És nem értem, miért lehetne téged mocskolni...
2016. márc. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#14 Én se értem, csak ezt tapasztaltam szinte minden esetben, mikor felvállaltam, úgyhogy gondolom, van valami alapja... Ez is egy vélemény. A többségé.

Egyébként senkinél sem lehet kiszámítani, hogy fog változni a következő 20-25-akármennyi évben, ez nyilvánvaló, az ember egy kiszámíthatatlan lény. A vér szerinti szülő is az. Azt gondolom, az örökbefogadó szülők javára, hogy a részükről ez egy tudatos vállalás, küzdöttek érte, nincs benne a "muszáj", mint nagyon sok vér szerinti gyerek esetében. Persze ez nem általánosítható, de szerintem aki erre vállalkozik, átmegy a szűrésen, évekig vár, és hivatalosan is alkalmasnak nyilvánítják a szülőségre, azzal olyan nagyon mellényúlni nem lehet, főleg mostanában. A fiam születésének idején még talán rosszabb volt a helyzet, úgyhogy nem vitatkozom azzal, hogy szerencsénk volt. Mindannyiunknak.

2016. márc. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem megfelelőek a körülmények, vagy egyszerűen nem akarok még gyereket, akkor abortuszra mennék. Most se tervezzük még, de ha becsúszna, megtartanánk, mert nemsokára egyébként is szeretnénk és anyagilag is rendben vagyunk. 2 éve még nem ez lett volna.
2016. márc. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
18%

Abortuszra nem mennék, az biztos. Nem is mentem volna, mindig bíztam annyira magamban is a családomban is, hogy meg tudtam volna oldani az esetleges nehézségeket.


Igen, anyagi elszegényedés árán is belenyugodnék az adódó helyzetbe.

Nem tudnék a lelkiismeretemmel együttélni abortusz után. Nem is tudom, miért, egyszerűen ez van.

2016. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%
#15 "Ez is egy vélemény. A többségé." - nézd, évente Magyarországon van 800 örökbefogadás, és olyan 35 000 művi abortusz. ("AB-turizmussal" 40 ezer) szóval elég egyértelmű, hogy a kétféle vélemény közül melyik a többségé, ha az abortusz melletti döntések 2%-a az örökbeadás melletti döntés...
2016. márc. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
#18, félreértettél, úgy értem, a többség véleménye az, hogy elítéli az örökbeadókat valamilyen módon.
2016. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
30%
Mindenképpen megtartanám.
2017. febr. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!