Akik annyira ellenzik az abortuszt sose gondolnak bele abba, hogy a magzat erőszakból fogant?

Figyelt kérdés
Miért kell rögtön minden nőt megbélyegezni..Tegyük fel ha megerőszakolnak valakit és ezután a kislány /nő képes életben maradni és nem lesz öngyilkos akkor ha teherbe esett miért ne vetethetné el azt a gyereket? )hónapig hordja annak a szörnyetegnek a húsát és vérét? (oké a gyerek nem tehet róla) de a gyereknek jó ha az anyja világ életében arra fog emlékezni ha ránéz? vagy neki megtudni,hogy egy szörnyeteg nemzette? vagy akármi...gondolkozzatok már kérlek..könnyen dobáljátok a gyilkos jelzőt...ebbe nem tudtok belegondolni??
2016. márc. 28. 12:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
50%
Én nem szoktam gyilkosnak nevezni azt a nőt, aki abortuszra megy, de a kérdésedre a válasz: Nem, nem gondolok bele, ugyanis az általad felvázolt eset az abortuszok 0.000000000009% -át teszik ki.Én inkább abba gondolok bele, hogy mennyi őrült, végtelenül ostoba és felelőtlen nő és férfi él a földön. Némelyiknek annyi esze sincs, mint egy tyúknak sajnos...tisztelet a kivételnek, aki "csak" felelőtlen volt.
2016. márc. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
bocsánat-Földön
2016. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Szerintem is fölösleges a kérdésed,nemhiszem hogy bármikor valaki is írt,mondott volna olyat,hogy elítéli az abortuszt akkor is,ha erőszakból fogant. Szerintem senki sem írt ilyet de te mégis mérgelődsz. Miért? Hol olvastál,hallottál olyat,amikor valaki leolt valakit,amiért elvetet egy olyan magzatot aki erőszakból fogant? Kêrlek fejtsd ki!
2016. márc. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
63%
Engem megerőszakoltak-28 évvel ezelőtt,16 éves voltam-szerencsére megölni,vagy ennél jobban bántani nem akart.Kórházba kerültem,ott egyből kaptam esemény utáni tablettát,különböző vérteszteket végeztek,plusz kenetet is vettek tenyésztésre,kisebb műtétre is szükség volt.Öngyilkos gondolataim sose voltak,örültem,hogy élek,nem kaptam el semmilyen betegséget,és teherbe se ejtett.Mellesleg biztos,hogy elvetettem volna....nagycsaládos anyuka vagyok,ebből is látszik,hogy teljesen gyerekpárti(szerencsére soha nem volt abortuszom)
2016. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
11%
Én méh csak 15 éves voltam, mikor egy akkor 23 éves férfi megerőszakolt. Nem mertem elmondani senkinek. Magamat hibáztattam, szégyeltem magam, bezárkóztam. A 16. szülinapom előtt pár nappal tűnt fel anyukámnak, hogy valami nincs rendben. Addig kamaszkori dacnak vélte a bezárkózottságomat. Elvitt nőgyógyászhoz, 10 hetes voltam. A doki s.o.s. adott időpontot (akkor még nem kellett családsegítő, védőnő, meg semmi ilyesmi, csekket kaptunk meg időpontot)
2016. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
11%

Utolsó vagyok, véletlenül elment az üzenet.

Szóval ez 18 éve volt. Egy percig sem bántam meg, van egy fiam, úton a tesó. Imádom mindkettőt. Van párom, 2 hét és a férjem lesz. Boldog család vagyunk. Ő is tud erről, majd a gyerekeknek is biztos egyszer elmondom, ha már felnőttek lesznek.

2016. márc. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
és gondolsz néha rá? Vagy gondoltál rá néha? Vagy teljesen személytelenként tekintettél rá mindig? Bocsi, nem sebeket akarok feltépni és nincs bennem bántó szándék, csak érdekel. Én ellenzem az abortuszt, de még nem voltam hasonló helyzetben így, ha tudom, igyekszem megérteni a másik oldalt is.
2016. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

25-26-os válaszoló vagyok.

Eleinte egyáltalán nem gondoltam rá, nem érdekelt, nem foglalkoztam vele. Már a kórházban is meglepődtem, hogy mennyire megkönnyebbültem.

Mikor a fiammal voltam várandós, akkor gondoltam rá először, hogy mennyi idős lenne, milyen nemű lenne....

De jobb nem gondolkodni ilyesmin. Mindig azt mondom, hogy ez volt a jó döntés.

Persze, itt is kaptam már megjegyzést pár éve, hogy "de ha megfogant, annak oka van, nem lett volna szabad elvetetni, örökbe kellett volna adni stb."

De aki azt mondja, hogy egy 16 éves lánynak meg kell tartani egy babát, akkor is, ha nem akarja, iskolába jár, szülei elváltak, anyuka egyedül neveli őket a testvérével albérletben, az nem tudja mit beszél.

Így is kellett idő, míg rendbe jöttem lelkileg (nem a gyerek miatt, hanem az erőszak miatt). Ráadásul ha 9 hónapig (vagy még tovább, ha nem adom örökbe, hanem megtartom) még emlékeztet is valaki rá, hát szerintem nem éltem volna túl.

Sokáig nem bíztam a férfiakban, 20 évesen lett az első komoly kapcsolatom, mikor annak vége lett, akkor 2 év kellett megint, hogy párkapcsolatom legyen. Ez tart már 9 éve.

Ma már teljesen közömbösen mesélem el a történetemet,

2016. márc. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Az abortusz mindigis kényes téma volt.

A nemi erőszak szintén (gondoljunk csak a fantasztikus "Tehetsz róla- tehetsz ellene" kampányra).

Ebben a vitában soha nem lesz kompromisszum.

Az a baj, hogy sokan úgy írják le a megtartás-szülés-örökbeadás háromszöget, mintha valami egyszerű dolog lenne.

Holott az egyszerű az abortusz.

Két gyerekem van. Egy terhesség, szülés testileg lelkileg megváltoztat.

A társadalom rettenetesen elítéli az adoptálást. Azt hogy valaki "eldobja" a gyerekét.

Szóval egy nő vállalja, hogy kiesik a munkából/iskolából, hogy a teste deformálódik, hogy a hormonháztartása szétcs#sződik, több órás fájdalmat, gátmetszés, vagy császármetszés hegét, és a társadalom totális megvetését...

Miért is?

Mert úgy helyes? Tényleg úgy helyes?

Azt veszem észre hogy az abortusz kérdésnél mindenki a főszereplőt tojja le magasról.

Vagy ugye az élet szentségével vagdalkoznak. Pedig ez csak sallang. Semmi szentség nincs benne.

Basszus, naponta(!) 24ezer ember éhenhal!

2016. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

15-16-18-nak! Örülök, hogy ezt a mély traumát, az erőszakot fel tudtad dolgozni. Talán, akik nem tudták még és hordják, azoknak kis segítség: hogy lehet!!

* Kívánom, hogy nagyon-nagyon boldog légy! *

2016. márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!