Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan történik az abortusz?

Hogyan történik az abortusz?

Figyelt kérdés
Ha a baba betegsége miatt kell elvetetni.
2016. júl. 6. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. :(


Technikailag úgy, mint a "sima" abortusz.

Előtte vérvétel, EKG, aztán a kórházban néznek vérnyomást.

Reggel általában már ott kell lenni, többnyire még aznap haza is mehetsz.


Megvizsgálnak még egyszer (legalább is missed abnál így volt, hogy biztosan nincs szívhang, nem tévedés), és kapsz egy izomlazító injekciót a méhszájba (ez egy csípés, nem kellemes, de túlélhető), és pálcikákat tesznek fel, hogy kitágulj. Ez a része nekem nem volt kellemes, görcsölgettem, éreztem a méhszájam, de el lehet viselni.

Maga az abortusz altatásban történik. Felfekszel egy olyan székbe, mint a nőgyógyászati vizsgálóban, rád tesznek egy szívmonitort, (kis csipesz az ujjadon), és kapod az altatót. Egy ujjal hozzád nem ér senki, amíg nem alszol mélyen.

Maga az egész tíz perc, nem sokkal utána fel is ébredsz, kis kábaság, bizonytalanság érzés normális, amúgy is még feküdni kell egy keveset.

Érzékeny lehetsz odalent, egy kis görcs, némi vérzés még normális, utóbbi pár napig is eltarthat. Ha nincs lázad, este már otthon lehetsz.

2016. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel már szültem, tagito nem kellett. Reggel bementem, megnézték uh-al mégegyszer, kaptam vmi kék tablettát, Dormicum? talán ez volt a neve, én attól totál kifekudtem, már azelőtt, h jött a betegszállító. Vmi rémlik, h agyastol tolták át, vagy másik ágyra tettek át, és azon toltak, a műtétről semmi emlékem sincs. Arra emlékszem, h szólt a nővér, h készen vagyunk, ébredjek, ekkor telefonáltam is egy szomszédnak?!, h jól vagyok, ne aggódjon. Én sem értem, utána aludtam még egy kicsit, tisztább fejjel ebredtem, ettem pár falatot, kivettek a branult, és mehettem haza.
2016. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!