Mi történik abortusz után?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy terhes vagyok, pici rá az esély mert védekeztünk óvszerrel, de késik... Holnap veszek tesztet. Az a kérdésem, hogy mi történik abortusz esetén? Azonnal kapok időpontot? Szexelni mikor lehet legközelebb? Tudom, hogy az orvos majd mindent elmond, de mivel még nem voltam dokinál, ezért nem tudom ezekre a válaszoltak.. Csak szeretnék tervezni előre, ha úgy történik...
2015. júl. 31. 16:51
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy azonnal íratok tablettát ha nem történt baj.
2015. júl. 31. 16:54
 2/40 anonim ***** válasza:
78%

Védőnőhöz kell menni, többször is. vérvétel, majd a 30 ezres csekk befizetése után adnak időpontot a műtétre. 1 napig bent leszel a kórházban.

Abortusz után 6 hétig nem ajánlott a szex.


Semmiképpen nincs rá esély, hogy megtartsátok?

2015. júl. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

És mi az első lépés? Interneten keresek egy védőnőt és elmegyek hozzá, sajátom nincs, háziorvosom sincs. Össz-vissz mennyi idő amíg eljutok az abortuszig?

Itt a doki azt mondja, hogy akár 2 hét után is lehet közösülni. [link]


És gyógyszert mikor írathatok fel leghamarabb?


Remélem, hogy nincs semmi baj. Soha többet nem akarok ilyet érezni...

2015. júl. 31. 17:09
 4/40 anonim ***** válasza:
60%
De azért még ezek után is a mielőbbi szex a fontos?
2015. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
87%

Olyan nincs, hogy nincs háziorvosod. Hol éltél eddig, a holdon? (amúgy a háziorvosnak ehhez semmi köze)

Először is, kell egy pozitív teszt, amivel elmész a nőgyógyászhoz. Ő megállapítja a terhességet, és (finoman) megkérdezi mi lesz vele. Te elmondod, nem szeretnéd megtartani, ő ennek megfelelően ad papírt.

Te elmész a TERÜLETILEG ILLETÉKES védőnőhöz, és ő elmondja a továbbiakat.


A 6 hetet a saját érdekedben érdemes kivárni. Persze, már másnap is szexelhetsz, törvény nem tiltja, csak fertőzésveszélyes, és fájdalmas lehet.

2015. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Nőgyógyász megállapítja a terhességet. Ad papírt amivel (nálunk családsegítőhöz kellett menni) elmász oda ahova mondja. Ott elbeszélgetnek, aztán pár nap után - hátha meggondolod- visszahívnak. Adnak csekket, aztán be kell jeletkezni a kórházba. UH, vérvétel, általában 1 éjszakát maradni kell, mert éjszakára méhszájpuhítót tesznek fel.

Az egész 10 perc kb.

Aztán vizsgálat, minden ok-e.

Utána hazamehetsz és 6 hét múlva kontroll. Ha ott ok minden, akkor lehet szexelni.

2015. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
6 éve élek külföldön, ezért nincs háziorvosom (magyar lakcímkártyám van). Ha véletlenül baj van, akkor inkább Magyarországon szeretném a műtétet elvégeztetni.
2015. júl. 31. 17:26
 8/40 A kérdező kommentje:
Elég alacsony a fájdalom küszöböm, nagyon fog fájni? :S
2015. júl. 31. 17:27
 9/40 anonim ***** válasza:
41%

#4 Miert ne lenne fontos neki a szex? Vedekeztek, nyilvan azert mert nem akart gyereket.. Ha nem veszi fontolora a gyerek megtartasat, biztos a donteseben akkor mennyit gyaszoljon?! Fel evet? Vagy mi lenne a helyes?!


Kerdezo, a sajat erdekedben 6 hetig ne szexelj.

2015. júl. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Nagyon rendszertelen a ciklusom, az utóbbi hónapokat számolva 23-19-31-31 nap után jött meg, most vagyok a 33. napon. remélem, hogy semmi nem lesz és túlparázom.
2015. júl. 31. 17:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!