Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Miért csak a nőket hibáztatják...

Miért csak a nőket hibáztatják abortusznál?

Figyelt kérdés
Olvastam itt kérdéseket arról hogyha egy nőnek abortusza van akkor elkezdik sértegetni. Soha sem gondoltok bele hogy egy gyereket sok pénzbe kerül felnevelni. Egyedülállóként meg semmilyen támogatást nem kap egy nő, a gyerektartás meg hol lenne elég egy gyerekre? Amúgy nem vagyok a fent említett helyzetbe, csak meg vagyok lepődve azon hogy sokan,hogy azt gondolják a gyerek pénz nélkül is felnő.
2016. júl. 30. 08:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

8-as vagyok. Szerintem nem egyértelműen raktad fel a kérdést.

A nagy kérdés, hogy a magzat ember-e már és ennek függvényében kinek az élete vagy érdeke előbbre való egy csak elképzelt jövőben.

Csak logikusan nézve a teherbeesés az, ami mindkét fél felelőssége (kivéve erőszak). Viszont az abortuszhoz a nőnek kell megjelennie az orvosnál, ő dönti el, mit tud vagy akar vállalni. (Ha egyáltalán megoldható) igazságosabb lenne, ha az abortusz csak az "apával" közös döntés és így közös felelősség lehetne?

2016. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Anonymus0123456789 válasza:
0%

Jogos a felháborodás. Elveszi egy emberke életét. Ha nincs pénze felnevelni akkor legyen szíves úgy szexelni, hogy ne essen teherbe.

Még nem olvastam el a többi választ, de sztem ők is ezt gondolják.

2016. aug. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

"Viszont az abortuszhoz a nőnek kell megjelennie az orvosnál, ő dönti el, mit tud vagy akar vállalni."


Igazából nem a nő dönti el semmiképpen sem, mert ő hiába mondja, hogy megoldjuk, kijövünk, ha a férfi közli, hogy nem és kész. Akkor a nő mit csinál? Megtartja a pasas jó eséllyel lelép, hogy rá aztán ne kényszerítsen gyereket senki, aztán a bíróságon ki lehet belőle kényszeríteni valami szánalmas gyerektartási összeget. És nem csak az alkalmi kapcsolatokban képes rá és nem csak az addig is parasztnak megismert férfi, hogy belengeti a lelépést arra az esetre, ha a nő megtartja a gyereket.


A férfi abból a szempontból van hátrányosan érintve a kérdésben, ha ő szeretné, de a nő nem. Ekkor egyszerűen semmit se tehet, a gyerekét kikapartatja a nő és kukázzák kb. A nő meg akkor van rossz helyzetben, ha megtartaná, de a férfi nem partner és így a nő azt látja maga előtt, hogy egymagában, ha más segítség sincs (pl. szülőhöz költözés legalább addig, míg gyeden van vagy valami) akkor egyszerűen anyagilag lehetetlen helyzetbe kerül. Ez mondjuk talán annyival "jobb" helyzet a valamelyik fél nem akarja verzióból, hogy valamilyen megoldást esetleg lehet találni a dologra, mert ez "pusztán" csak anyagi kérdés, de arra, ha a nő nem akarja a férfi igen, arra a világon semmilyen megoldás nincsen, a férfi a világon semmit sem tehet.

2016. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Erről az a mondás jut eszembe hogy "más faxával könnyű verni a csalánt" mindegy kinek a hibája, ráfogják arra akire kedvük van aztán szevasz, mérlegelni meg logikusan (és nem érzelmekből) felelősséget levonni már nem szeretnek.
2016. szept. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!