Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyenkor ingyenes az abortusz,...

Ilyenkor ingyenes az abortusz, ha az orvos hibájából kell menni?

Figyelt kérdés
Nem írta fel a nőgyógyász az esemény utánit, hiába mondtuk neki. Azt mondta, hogy nincs petérés 0 a terhesség esélye. Ilyenkor ingyenes az abortusz? Belehet perelni az orvost?
2016. szept. 17. 15:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt bizonyítanod lehetetlen, a párod tanúvalllomása ehhez nem lenne elég. arról nem is beszélve, hogy rengeteg kérdést felvet.

1.Miképp bizonyítod, hogy a nem kívánt terhesség az akkori időpntban jött létre és a doki mulasztása miatt fogant meg és nem pár nappal később teszem azt.

2.Miért nem jelezted az orvos felettesének ott helyben a problémádat, illetve miért nem kerested azonnal a betegjogi képviselőt, aki ha csak heti egy napon is fogad, a telefonszáma biztosan kint van.

3. Miért nem kerestél fel másik orvost, ha már végképp mindenhol falakba ütköztél, kizárt hogy ne lenne elérhető nőgyógyász aki segít, mikor sürgető a helyzet, pláne ha tudod, hogy esemény utáni tabletta nélkül gond lehet.

Sorolhatnám még a végtelenségig, de minek. Továbbá és nem utolsó körben, egy személyes kíváncsiságból fakadó kérdés: Hogy a viharba nem csaptál akkora irdatlan patáliát, ha tudtad, hogy jogos a kérésed és úgy vélted ezen múlik minden, hogy a doki a nevét is elfelejetse és azonnal intézkedjék, csak hogy szabaduljon tőled? Ha én abortusz tablettáért indulnék (ami még nem fordult elő, de biztos adódhatna az a helyzet), az biztos, hogy nem jönnék el el nélküle.

Nem ítélkezem, csak hihetetlen mód életszerűtlen a helyzet és bár nem az énn tippem lesz a mérvadó, ha mégis saccolnék, 99%-ra lőném be azt, hogy ennek a bizonyíthatósága, nopláne egy esetetleges elmarasztalás és kártérítés esélytelen.

2016. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan előttem már leírták, nem tudod bizonyítani, és ahogyan az ügyvédet, úgy az abortuszt is ki kell fizetned. Én a helyedben elmentem volna egy másik nőgyógyászhoz is, szerintem ez nem egy olyan dolog, hogy vagy "megúszod" a terhességet, vagy nem. Előfordulhat korai peteérés is, a ciklus legelején is, vagy pedig a végén, minden szervezet más. Az orvos azt is mondhatja, hogy ő elmagyarázta neked, hogy nagy valószínűséggel nem lehetsz terhes, mivel a peteérésed közelében sem/vagy után vagy, te pedig azt mondtad, hogy jó, akkor valóban nem szükséges a gyógyszer, majd távoztál. Ő véleményezett, te pedig egyet értettél vele. Valószínűleg így is történt akkor ott, mivel nem mentél el más orvoshoz...
2016. szept. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
90%
Olyan nincs hogy nem írja fel...ha először nem akarja, határozottnak kell lenni, akkor mondani, hogy mész a betegjogi képviselőhöz. Utólag semmit nem tudsz tenni
2016. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
92%
De miért ne írná fel egy orvos?
2016. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi az,hogy nem írta fel??

Én eddig kétszer mentem életemben,mindkétszer ügyeletre,gond nélkül felírták!

Tudom nem vígasz,de én a helyedben addig mentem volna,amíg valaki fel nem írja!

2016. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
31%
Be lehet és be is kellene minden ilyen orvost perelni. Az ötös meg hülye mint a se.g.gem kifordítva. Nem csak akkor megy az ember esemény utániért, amikor nem húz gumit, hanem elsősorban amikor a gumi kiszakad. Azt meg még aaz ilyen szellemóriások sem választják, mint az ötös, hanem csak megtörténik. Lehet, hogy egy ilyen üggyel meg lehetne keresni valami nővédő szervezetet, vagy emberi jogi civil szervezetet. NANE, Tasz, bármi. Ilyen a világon nincs, hogy az orvos nem írja fel az esemény utánit, mert szerinte nem kell.
2016. szept. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem, hogy bármit is tudnál hitelt érdemlően bizonyítani.

Egyébként ha számomra fontos a gyógyszer és az egyik orvos nem írja fel, akkor elmegyek egy másikhoz. Ezt a felelősséget nem kell másra hárítani.

2016. szept. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
23%

Szia.

SAJNOS, tenyleg necces az ugy, akI beszol, annak annyit h barki hibazhat, de ok belattak es gyogyszerert mentek, masok annyit sem tesznek.

Ne vegyetek ra merget, hogy Nektek soha nem fog kelleni, akkoris igy állna a szátok?

En igy is beperelnèm.. de elotte elmennèk Hozza h ezt megkoszonjem Neki es hangfelvetelt keszitenèk...

Hihetetlenek a Magyar orvosok!! ...

2016. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
38%

Hiaba nem volt peteerese a spermiumok eletben vannak 2-4napig kinek meddig szoval a peteerest "megvarhatjàk"

(Utolsó voltam.)

2016. szept. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
65%

Mondja már meg a két "beperelheted" okostojás, hogy mégis ezt hogy gondolják... Egy nőszervezet sem fog mögé állni, pláne bizonyíték nélkül - mivel nem lehet bizonyítani, minden ilyen vádaskodás rossz hírnévkeltés, ilyet ők sem vállalnak be.


Értem én, hogy ide minden barom hozzászólhat, de a végén valaki komolyan veszi, és tényleg perel egy ilyen után, aztán fizeti a milliós perköltséget.

2016. szept. 18. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!