Mr Orange kérdése:

Abortusz pro kontra?

Figyelt kérdés

2016. aug. 26. 18:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
42%
Előbb fogalmazd meg, hogy mikortól ember ember. Ha nem kezdettől, akkor mikor válik azzá és micsoda az emberré válás előtt?
2016. aug. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 A kérdező kommentje:

Én ellenzem sőt illegálisá is tenném de mielőtt a feministák rám rívalnak. Emberek gondoljatok bele valakinek volt egy jó 30 perce és ezért megjelenik a testében egy új élet aki már gondolkodik,álmodik egy pár hetes magzat már tényleg életnek tekinthető és erre valaki mondjuk egy 10 hetes életet csak azért ,hogy neki kényelmesebb legyen kikapartat magából és egy klinikán a kukába dobják. Ebbe gondoljatok bele ez egy gyilkosság az anya megölelteti a gyerekét.

Ha rossz anyagi körülmények között élsz gondolja abba bele nem kell meggyilkoltatni a gyermeked van lehetőség állami gondozásba adni .Erre jön a válasz nem akarom,mert ott boldogtalan élete lesz könyörgöm szerintem az állami gondozotak kevesebb mint 10% lesz öngyilkos rengeteg sikeres ember lesz pl Bagi Iván,akit én egy közép kategoriás celebnek tartok de könyörgöm ő boldogtalan ?Az meg hogy sok prosti, és bünöző jön ki az intézetekből az sem a többség csak többen vannak mint a rendes családokból jövők. Összeségében mindenkinek joga van az élethez az anyának megállania kell a légyott következményét ha nem is egy életre de 9 hónapra biztosan.

Ha az anya életét veszélyezeteti a terheség vagy nemi eröszak következménye akkor eltudnám fogadni az eljárást esetleg indokolt esetben súlyos szellemi fogyatékosság esetén.

2016. aug. 26. 18:21
 3/73 anonim ***** válasza:
42%
Az csak kifogás hogy jajj intézet, meg jajj rossz lesz ott neki. Újszülött sose kerül intézetbe, ha a kórházban lemondanak róla. Évekig kell várni pici babára, a kórházból már az új szülei viszik haza. Ha meg nem mondanak le róla, lakásotthonba kerül, ahol szülőként gondoskodnak róla, ha két évig nem látogatják, akkor örökbeadható lesz. Tehát, nagyon kevés gyerek kerül tényleges állami gondozásba. Én elítélem az abortuszos nőket(direkt nem anyát írtam), de mindjárt itt lesznek azok, akik szerint teljesen természetes, hogy valaki esélyt se ad a saját gyerekének, mert hogy akkor neki picit nehezebb lenne pár hónapig.
2016. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
66%

Remélem nem bánod, ha magamat írom példának.

Velem anyu 18 évesen lett várandós. Félt mit szól majd a család és a párja, vagyis apu. Szerencsére nem jutott eszébe engem megölni. Mindenképp felnevelt volna. Apu elvette feleségül. Azóta is házasok és nagyon szépen megvannak. Nem bánták meg, hogy megtartottak. Azt bánták volna, ha nem. Anyu így később tudott tovább tanulni egyetemen, de szakmát tudott mellettem is. Egyik húga viszont nem tartotta meg babáját. Abortusz után 2 évvel megtalálta az igazit. Nagyon sok időbe telt teherbe esnie. Csak egy lány sikerült 10 év alatt. Ő már megbánta az abortuszt. Ráadásul nehezen épült fel testileg, lelkileg. Természetesen mindenki maga dönt. Csak a családra és rá tartozik.

2016. aug. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
44%
Tudom, hogy azt írtam magánügy az abortusz, de akkoris elítélem az ilyen nőket a legtöbb esetben. Kivétel, ha erőszakból fogant a gyerek, súlyos fogyatékos vagy a várandós nő nem képes egészségügyi okokból kihordani a babát. A többi viszont szülje meg szépen. Ha megcsinálni megtudta, akkor vállalja a felelősséget vagy adja örökbe normális embereknek.
2016. aug. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 anonim ***** válasza:
71%
Mindenkinek saját döntése, hogy mit vállal. Ugyanakkor az abortusz nem fogamzásgátló módszer.
2016. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/73 A kérdező kommentje:
Ha már állapotos nő vagy nem te döntesz mit vállalsz mert te úgymond így beválallod a hallált a gyereked nevében
2016. aug. 26. 19:03
 8/73 anonim ***** válasza:
100%
Bagi Iván mondjuk pont rossz példa,olvastam tőle egy interjút,és igen mély nyomokat hagyott benne az intézeti lét,szerintem depressziós is...
2016. aug. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
68%
Egyébként én azt mondom.Mindig tudtam védekezni.Kamaszként volt hogy tablettát is szedtem,de gumit is használtunk.Lehet nem túl kényelmes megoldás,de kényelmesebb mint az abortusz.Betiltani nem tiltanám mert nem lehet,meg lenne az oldva kerülő úton,meg szerintem van olyan pl fogyatékosság amikor azért el kell gondolkodni rajta.Én személy szerint soha nem mentem és nem is megyek abortuszra,tényleg esetleg fogyatékos baba esetében.Pedig válni készülök egy nagyon rossz házasságból,de ha most becsúszna,én akkor sem vetetném el.De ez én vagyok.
2016. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
24%
Csak súlyos fejlődési rendellenesség esetén kellene engedélyezni, vagy ha az anya életét is veszélyezteti. Magyarországon viszonylag könnyen el lehet végeztetni az abortuszt. Ki kell rá pengetni a pénzt, kell menni beszélgetésre és ennyi. Felül kellene vizsgálni, hogy tényleg fenn áll e az "anya válság helyzete", mert sokan erre hivatkoznak, de ezeknek az embereknek csak kis része él tényleg válság helyzetben szerintem.
2016. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!