Hogy lehet valaki csupán vallási okból ennyire fanatikus az abortusz kapcsán? Olyannak megtiltani az abortuszt, akit megerőszakoltak, vagy a gyermek életképtelen vagy veszélyben az édesanya élete.

Figyelt kérdés
[link]
2016. szept. 21. 11:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
34%

Azért a cikk sem korrekt. Ha az anya élete veszélyben van, a katolikus egyház engedélyezi az abortuszt. Persze akkor is kioltanak egy életet, de ebben az estben az anya dönthet úgy, hogy pl a többi gyerekét fel tudja nevelni v. a saját élete védelmében műtétre megy. De én fenntartom, hogy erőszak v súlyos beteg magzat esete kapcsán végzett abortusz után is irgalmas az egyház.


Nekem az egyik gyerekemnél Down szindrómát diagnosztizáltak. Lelkileg nehéz volt, NAGYON. Megtartottuk a babát, már iskolás, egészséges, okos. Az orvosok is tévedhetnek. Több ismerősöm is átesett abortuszon különböző okok miatt. Katolikusok is. Mindnek nehéz volt a döntés, de közösségbe járnak. Nem zárta ki őket senki.


Egy dolgot mindenki figyelmébe ajánlok. A magzat akár egészséges, akár beteg, akár erőszakban fogant, akár szerelemben, élőlény és nem tehet arról, hogy megfogant és él.


Tehát sokkal fontosabb lenne a társadalom erkölcsi életében rendet tenni, hogy ne legyenek nem kívánt terhességek. Ezt felelős szexuális kultúrával és a bűncselekmények visszaszorításával lehet elérni. A probléma gyökere itt van, nem az abortusz törvénynél.

2016. szept. 24. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
60%

Kelet-Afrikát nem Isten teremtette?

Amúgy kérdező!

A cikkben is leírták: virágzik az abortuszturizmus és az illegális terhességmegszakítás.

Ahol a törvény csinál egy ekkora piaci rést, ott bizony lesz aki betömi.

Naivság lenne azt hinni, hogy ettől sokkal több gyerek születik.

A Ratkó-korszakban talán, zárt határokkal és besúgó hálózattal... De ma már bárki szerezhet abortusz tablettát a neten, vagy utazhat a szomszédos országba terhességmegszakításra.

2016. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

Lehet hogy lesz belőle sértődés nem kicsi, de tapasztalataim alapján vallásos emberektől ésszerű gondolkodást nem lehet elvárni.


Tisztelet a kevés kivételnek. Bennem a vallás jó ideje igen komoly ellenérzéseket vált ki, én szinte csak az látom benne mint egy újabb dolog ami visszafogja a fejlődésünket, és megoszt minket, és ez a tulajdonsága sokkal nagyobb mint az a része amit egyes embereknek képes adni, lelki béke és/vagy amiből erőt tudnak meríteni és amivel át tudják vészelni a mindennapokat.


Sajnos ezt az oldalát beárnyékolja a sok szar amiért felel, sok szenvedés a múltban és a jelenben amit eredményez, és még sajnos fog is jó sokáig.


Bocs elkanyarodtam, szóval abortusz, aki az abortuszt ellenzi (a körülmények teljesen irrelevánsak) az nyilvánvalóan nincs tisztában alapvető biológiai ismeretekkel.

2016. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
11%
Nem értem,hogy egy gyerek megölése és a biológiai (vélt) hiányosságok hogyan függenek össze. Mielőtt jössz azzal, hogy pont ez az, mert egy akkora "valami" nem gyerek, hát ez nem biológiai ismeret, hanem felfogás kérdése!
2016. szept. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
74%
hát ez a lényeg ez nem egy szubjektív valami hogy szerintem nem az szerinted meg... EZ A LÉNYEG. A tojás nem csirke. Egy párhetes sejtkupac meg nem egy személy. Nem bonyolult.
2016. szept. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
19%
Az még nem "gyerek" tényleg. De ha nem lenne közbeavatkozás akkor, nem is olyan soká nem csak, hogy egy gyerek, hanem egy felnőtt ember lenne/lesz belőle. Tehát egy élet kezdeti szakasza, egy emberi élete legeleje. Az, hogy akkor vagy később oltják ki ebből a szempontból lényegtelen, mert az már egy élet!
2016. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!