Butaság ilyen helyzetben megtartani a babát?

Figyelt kérdés

Két hónapja járok egy férfival, eddig minden jól alakult, de most kiderült, hogy terhes vagyok. A mi hibánk, részegen egyetlen egyszer nem védekeztünk, és tessék. Ő örül neki, azt mondja tartsuk meg, de nem tudom ennyi idő után tényleg bele merjünk-e vágni. Annyira nem vagyunk fiatalok, én 25, ő 30, mindketten dolgozunk, anyagi háttér adott, de akkor is nagyon korai az egész. Félek, hogy pár hónap múlva kifullad a kapcsolat, és egyedül maradok a terhességgel és a babával is.

Tanácstalan vagyok? Ti mit tennétek?


2016. okt. 5. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Megtartanám. Az se garantálja, hogy örökre együtt maradtok, ha pl 5 év múlva vágtok bele a dologba. Beszéljétek sokszor át, hogy mi legyen, aztán döntsetek.

Szurkolok nektek! :)

2016. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
2 hónapos kapcsolatba biztos nem szülnék, pedig csak 1 évvel vagyok fiatalabb tőled.
2016. okt. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
Embert nem ölnék a saját felelőtlenségem miatt.
2016. okt. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

"Annyira nem vagyunk fiatalok, én 25, ő 30,"


Pont ideális korban vagy. Tojáshéj már nincs a fenekeden, felnőtt fejjel tudsz mérlegelni, aztán értelmes döntést hozni.

A kapcsolat akkor is kifulladhat, ha régóta együtt vagytok.

Azért azt érdemes mérlegelni, hogy te akarsz-e babát, ha úgy alakul, egyedülálló szülőként is szeretnéd-e, és az apuka mennyire venné ki a részét belőle, ha már nem egy család lennétek. Anyagilag bírnád-e egyedül, lenne-e segítséged.


Csak azért, mert 2 hónapja jártok, nem vetetném el (pedig volt már abortuszom).

2016. okt. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Én megtartanám. Tök jó, hogy párod is örül neki, a legtöbben két hónap után nem repesnének az örömtől. Szerintem merj bele vágni. Sok boldogságot!
2016. okt. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
78%

Butaságnak nem nevezném. Berúgva célba lőni, az volt butaság, de innentől olyan döntéshelyzet előtt állsz, hogy bárhogy döntesz, annak lehetnek az életedet gyökeresen megváltoztató pozitív és negatív kimenetelei is. Előre semmi sem borítékolt. Ha a párod melletted áll, nem biztos, hogy két hét múlva is fog. De ha 5 év múlva, tervezetten esel teherbe, akkor se biztos, hogy 2 héttel az első pozi teszt után nem gondolja meg magát.

Azt is figyelembe kell venned, hogy ha abra mész, ennek a kapcsolatban valószínűleg annyi. Persze erre sincs előre megírt végkifejlet...

De a legfőbb szempont a döntésedben az legyen, akarod-e ezt a gyereket, vagy nem. Ha nem tudnád szívvel-lélekkel vállalni, akkor barátod lelkesedése ide-oda, nem kellene megtartanod.

2016. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Megtartanám, akárhogy is alakul a kapcsolat a pasival.
2016. okt. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem butaság. Én szüleim is néhány hónap után hoztak össze engem és majdnem 20 éve boldog házasok. Én apám is örült nekem és nála jobb apát nem ismerek. Tehát jó előjel, ha örül. Nem biztos, hogy tovább tart a házasság, ha évekig jártok előtte.
2016. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

"Embert nem ölnék a saját felelőtlenségem miatt."


Én meg nem hoznék a világra embert szerető család nélkül a semmire, a saját felelőtlenségem miatt.

2016. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

En "ismerek" olyan párt akik kb 2-3hónapja ismerték egymást és a nő terhes lett. Együtt élnek, szeretik egymást, 1 éves mult a kicsilány:) azóta várják a következő picurt;)

De... A nővérem egyedül maradt a fiával. Hasonló felállás. Pár hós ismeretség után terhes lett Tervezetten!!a kicsi 3-4 hós volt mikor szétmentek. Azóta a nővérem egyedül van a 4éves fiával.. De ebben a tesóm is nagyon ludas volt!!

Figyi. Lehet, h ti lesztek a legboldogabbak míg éltek! De.. Lehet, h puff szétmentek. Semmire nincs garancia. Amúgy ez megtörténhet úgy is, h már együtt vagytok évek óta!

Ha magamból indulok ki akkor én megtartottam volna 2hós ismeretség után, mert voltam hasonló szituban. A kedvessemmel 3 hónapja voltunk együtt mikor azt hittük, hogy terhes vagyok. Meg sem fordult a fejemben az abortusz! Azóta mi már lassan 7éve vagyunk együtt s van egy majd 2 éves kislányunk. Tervben következő.:) persze ha tudom, h nem maradunk együtt akkor is megtartottam volna.

2016. okt. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!