Pontosan hogyan zajlik egy abortusz a 22. héten?

Figyelt kérdés
30/F vagyok, a párom 29. Nem teljesen vagyok tisztában az ilyen késői abortusz működésével, csak a "kaparással". A baba élettel összeegyeztethetetlen betegséggel születne, ami elég későn derült ki 100%-ra, így a 22. hét elején lesz a műtét. A párom nagyon kért, hogy ne menjek be, de pontosan hogy zajlik a dolog ilyenkor? : / ha jól tudom, a méhen belül megölik a babát és meg kell szülni, de nem tudom, ez hogy megy pontosan, ha a gyerek nem akar ugye magától jönni... a válaszokat előre is köszönöm.
2016. okt. 22. 14:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Kap méhszájérlelőt előző este, oxitocint aznap, s ez beindítja a szülést.
2016. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
18%
Google. Nekem nincs gyomrom leírni.
2016. okt. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
23%
16. Het utan mar megkell szulni...
2016. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 piroska és a farkas ***** válasza:
87%
Nálunk is a magzat nagyon súlyos betegsége indokolta az " abortuszt", nem volt esélye, h élve megszülessen szegény, de nálunk korábban kiderült.Előző este úgynevezett lamináriákat helyeztek fel, hogy táguljon a méhszáj, és másnap reggel kezdődött a szülés. REttenetes volt nemcsak lelkileg, fizikailag is. a baba is - amennyiben és amig még él - nem küzd, mint egy egészséges, kifelé törekvő leendó újszülött, és a szervezet is az anya ellen dolgozik, hiszen érzi, hogy még nem lenne itt az idő.Ráadásul a bekötött infúzió miatt végig fekve kell vajúdni, nekem kb 9 órába telt. Engem letakartak deréktól lefelé, hogy ha lehet, ne lássam, amikor kijön szegényke. Nagyon sajnálom, ami Veletek történik, ez egy borzasztó nehéz nap lesz. Nekem rengeteget jelentett, hogy a férjem bent volt velem, szerintem próbáld meg meggyőzni a párodat, hogy a vajúdás alatt hadd legyél vele, tudnád esetleg masszirpzni, vizet adni neki, és egyáltalán, mellette lenni lelkileg, mikor hallja, h a szomszéd szülőszobában felsir egy újszülött.... Sok erőt kivánok.
2016. okt. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

Mi gyogyszerel vegezzuk

4 orankent cytotec nevu gyogyszer rakunk a huvelybe a szules elindul es magzat megszuletik

Altalaba a szulesbe belehal vagy rogton par percel szuletes utan.

Sajnos down syndromas babak akar egy orat is elnek hiszen ez a kromoszoma betegseg elettel osszeegyezheto.

Szules utan ajanlom nezzetek meg keszuljon fenykep es kez lab lenyomat ez segiti a gyaszt.

Jogotok van kikerni es eltemetetni.

Ne feledd meg 2 het es eletkepes lenne megmentenek ha megszuletne

2016. okt. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Miert pontoztatok le ?

Leirtam pontossan hogyan mukodik nalunk.

Alszent butagyerekes dolog azt gondolni amit nem latsz az nem faj pont 10oxxx jobban faj es hosszabb a gyasz temetes es bucsu nelkul.

Egy magzat elt es kivsnt volt joga van a szulonek bucsuzni

2016. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 5 ös. Lehet h én vagyok a lökött...de ...mint jelent az utolsò mondatod? Mi az hogy ha megszületne 2 hèt mùlva meglehetne menteni??? Ez nekem nagyon zagyva...esetleg ha hasznàlnàl èkezetek meg egyebet lehet hogy èrtenèm mert èrdekelne is h mit irtàl!
2016. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
20%

Kulfoldon elek igy nincs ekezet

Zagyva ?

Tehat azert kell egyben megszulni mert ha mutetileg csinalnak darabokra szaggatnak a magzatot

Egy majdnem eletkepes magzat megerdemel annyi tiszteletet hogy eltemessek egyben es ne a korhazi hulladek kozott vegezze egy vodorben kukazsakban.

Ezert irtam 2 het mulva eletkepes gyerek lenne igy tiszteletet erdemel.

2016. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

# 8: Figyelj, én értem, amit írni próbálsz, de szerintem fogalmad sincs milyen az, amikor közlik, hogy a babád, akit vársz élettel összeegyeztethetetlen betegséggel születne.

(Adott esetben pl. nem volt helyénvaló, hogy írtad, hogy 2 héttel később már életképes lenne, hiszen a kérdező egyértelműen jelezte, hogy élettel összeegyeztethetetlen betegségről van szó!)


Nem tudom, más hogy élte meg, de amikor velem közölték, hogy hydropsos a magzat, én már AKKOR elsirattam. Korábban volt két vetélésem, hasonlóan éltem meg azokat is, bár nyilván ez egy picivel nehezebb volt. Én akkor tudomásul vettem, hogy ez a baba NEM fog megszületni, nem fogom a karomban tartani. És mivel nekem még pont volt lehetőségem műszeres befejezésre, mindent elkövettünk az orvosommal együtt, hogy ez legyen, ne csússzunk ki az időből, én nem akartam megszülni tudván, hogy úgyis meg fog halni. Akkor bizony a saját érdekeimet néztem - és a már meglévő gyermekemét. Sajnos a vajúdás ebben az esetben akár napokig is elhúzódhat, és egy garantáltan életképtelen magzat esetében én ezt nem akartam vállalni. Nekem ő már akkor "meghalt", amikor kiderült, hogy súlyos beteg.

2016. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
19%

Mi maskent gondolkodunk

Nem tepunk magzatot darabokra soha a 12 het felett mindenki megszuli es eltemwti elbucsuzik tole ez a kultura resze itt.

Vajudas abortusz tablettaval korhazban eddig leghoszabb 48 ora anit lattam de ebbol max 3 ora fajasok voltak

De mondom mas orszag mas gyaszkultura mas szokasok

Itt az anyak ugy erzik vajudni jo segit elszakadni a beteg babatol es a tobbi gyerek kovalloan elvan nagymamaval anig anya es apa ketten vajudnak

Keszitunk lablenyomatot fenykepet emlekdobozt kicsi kartyat es mackot emlekbe

2016. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!