Hogyan dolgozzam fel, hogy anyukámnak volt abortusza?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, a párommal egy éve voltunk együtt mikor terhes lettem és természetesen megtartottuk, mert tervezett volt, nagyon várjuk már, 38 hetes vagyok. Mikor anyukámnak elmondtam, hogy terhes vagyok ő teljesen kiakadt, hogy ilyen hamar, azt mondta gondoljam nagyon át, és sírva bevallotta, hogy neki volt 17 évesen abortusza. Azóta folyton ezen agyalok, hogyhogy volt képes rá, nem sajnálta, mit érzett? Már alig bírom ki, hogy ne hozzam fel neki, de nem akarom, hogy sírjon és amúgy sincs közöm hozzá. Megértem, hogy 17 évesnek ne legyen gyereke, de akkor miért nem lehet normálisan védekezni? Ráadásul apukámtól volt az a baba is, 20 évesen pedig már megtartotta nővéremet. Gyerekekkel dolgozik ráadásul, ki nem néztem volna belőle. Egyszerűen az a baba csak rosszkor volt rossz helyen és ennyi?

2016. okt. 26. 11:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
18%
Aki szerint nincs köze hozzá, az pedig idióta. Mindenkinek van köze a testvéréhez.
2016. okt. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

15 evesen tudtam meg egy "joakaro" rokon altal, hogy engem akartak abortalni, volt is mutet,de valamit elszurtak, mert megmaradtam. Szinten hasonlo volt az eset, mint az egyik valaszolonal, tesom 6 hetes volt, mikor en keszultem. Erre szinte mindenkinek abortuszt javasoltak ekkoriban. (39 eve)

Tudom, milyen nehez lehetett neki, de ezt a dontest hozta, mert azt mondtak, belehalhat. A mar meglevo gyerekei erdeket nezte. Vegul orvosi muhiba lettem, anyam szerencsere nem halt bele a szuletesembe, bar majdnem ott maradt, de "meguszta" teljes meheltavolitassal.

Gyulolnom kene? Miert?

Persze a rokonra ra se birok azota nezni, de azt tudom, hogy a szuleim szerettek, szeretnek, sosem ereztem feloluk, hogy nme kellettem volna.

2016. okt. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

Most őszintén, mégis mi a fsz közöd van hozzá? Ha őt megtartják, te lehet nem lennél.

Miért nem lehetett normálisan védekezni? Nem mindegy? Már megtörtént.


Az én anyukámnak is volt egy abortusza 19 évesen. Apukámtól volt a baba, de nem tartották meg. Ha az első gyerek megszületik, akkor nem csak én, de lehet, hogy a fiatalabbik nővérem se lenne.

Azon totál felesleges agyalni, hogy miért nem védekeztek normálisan, mert már megtörtént. Hidd el, ha tudnák akkor biztos, hogy ők is visszacsinálták volna. De nem tudják visszacsinálni! Nem tudnak visszamenni az időben, hogy normálisan védekezzenek aznap. Pont.


Sosem értettem ezeket a nagy őrlődéseket. Semmi közöd hozzá, hiába vagy a lánya.

2016. okt. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

Én elhiszem, hogy megvisel. Volt egy szép képed anyukádról, ami most bemaszatolódott. Ráadásul babát vársz, így érzékenyebb vagy a témára.


De van itt néhány dolog:

-Látnod kellett, hogy anyukádat nagyon megviselte az eset, biztos neki is nehéz volt akkoriban meghozni ezt a döntést és végigélni a műtétet.

-Ahogy nincs humán egyedeknél szűznemzés, úgy apukád is ott volt, amikor az a baba készült. Mind a tini szex, a nem jól védekezés és a baba elvételének vádját ő is annyira megérdemli, mint anyukád. Miért csak anyukádat vádolod?

-Elkövettek valamit tizenévesen, amit talán nem kellett volna. Szerintem megfizettek már érte. Én is anyukádhoz hasonló korú lehetek, hidd el más világ volt. Nyomták a szexuális szabadosságot, sokan "időben" akarták elveszíteni a szüzességüket, de hogy ennek milyen következményei lehetnek, arról alig esett szó. Amikor egyetemista voltam, a koleszos lányok közül sorra mentek abortuszra vagy rettegve várták, hogy megjöjjön a mezeszük. Általában azok tartották meg a babát, akit rögtön elvett feleségül a srác. Akkoriban még nem volt ennyire divat házasságon kívül szülni. Még ha később ugyanazzal a fiúval is házasodtak össze.


Szerintem érdemes lenne meghallgatni anyukádat, hadd beszélje ki magából a múltat. Elég felnőtt vagy már. Téged és a nővéredet szeretetben felneveltek, légy hálás ezért. A múlt pedig fáj neki eléggé, nem kell, hogy még te is rátegyél egy lapáttal. (hibáztak, elmúlt, azóta sok jót tett sok gyerekkel, köztük veled is, nem bűnhődhet egy életen át egy tini hibáért)


Jó babavárást! Koncentrálj a picire, hisz most már hamar neki lesz nagy szüksége rád.

2016. okt. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, neked ezen mit kell feldolgoznod. Az ö élete, az ő döntése, neked ehhez semmi közöd. Foglalkozz a saját családoddal.
2016. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
19%
Nem túl régen, én is kiírtam egy hasonló kérdést. Sajnos, csak nagyon kevesen értik meg, hogy mi a "bajunk" :(
2016. okt. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
13%
Nagyon is sok köze van hozzá. Én nem tudnék ugyanúgy nézni anyámra ha ez kiderülne..
2016. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Az abortusz.hu oldalon van abortuszfeldolgozó találkozó, sokaknak segít.


Ezt meg beszéljétek ki anyukáddal, mert bele lehet ebbe őrülni.

2017. jan. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!