Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszellenesekhez szól, ez...

Abortuszellenesekhez szól, ez komoly?

Figyelt kérdés

Ti ilyen esetekben is ellenzitek? Vagy van "skála", hogy melyiket lehet elvetetni és melyiket nem?


Én nem vagyok abortuszellenes.


[link]


2016. nov. 5. 23:24
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
52%
Nagyon jó a cikk. Remélem elgondolkodnak rajta az abortuszellenesek.
2016. nov. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem Magyarországon minimális lehet azoknak a száma, akik ilyen esetekben is ellenzik. Bele szoktam olvasni az ilyen témájú kérdésekbe, cikkekbe, de őszintén szólva ennyire szélsőséges véleménnyel én nem is találkoztam.

Ha minden pontosítás nélkül kéne választanom, h abortusz ellenes v párti vagyok -e, én bizony azt mondanám,h ellenes. De ez csak azért van, mert a környezetemben (egy vidéki, viszonylag rossz hírű szakiskolában tanítok) a fiatalok többsége egyfajta fogamzásgátló módszernek tartja. Persze ezekben az esetekben sem lenne megoldás a tilalom.

2016. nov. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
29%

egyoldalúan van a cikk megfogalmava...

ha abból indulunk ki, hogy abortusszal sincs esélyük az életre, akkor nincs benne logika a fentiek türében támogatni azt.

ha viszont egy gyermek is az ő törvényükkel menekült meg akkor már megérte.


csak nyersen logikailag néve az egészet mindenféle lelki csöpögés nélkül. merthát pere hogy sajná az ember egy anyát aki haldokló magzatot hord, ...de ugye a diagnózisok is csak 99% biztosak...

2016. nov. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
13%

*persze hogy sajnálja az ember az anyát


*stb elírások

2016. nov. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
6%
és írország hogyan vélekedik a lombikról amúgy?
2016. nov. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
28%

Kérdező, ez most olyan kérdés, hogy milyen dolog már élni hagyni a halálos beteget??? Igen, ez pont olyan! Mert az az ember ott az anyaméhben egy ember és lehet, hogy nem fog sokáig élni születés után vagy már az anyaméhben meghal (igen, meghal és csak élő ember tud meghalni!!), de senkinek sincs joga elvenni tőle a méltóságát és darabokra tépni ott, ahol a legnagyobb biztonságban érzi magát!

Mindenkinek, még nekik is joguk van a tisztességes halálhoz, nem csak neked! Vagy ha majd nagyon beteg leszel és csak napjaid lesznek, akkor az lesz a normális, hogy a gyerekeid dönthetnek arról, hogy élj még vagy már halj meg? Mennyivel vagy különb azoknál az embereknél, akik ezekben a nőkben vannak??

2016. nov. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó, ez nagyon jó gondolat.

Szerintem pedig ebben a témàban nem a moràlis kérdések a fontosak, hanem a sima hideg logika.


Nem védekeztek-> akartak gyereket( nincs abortusz)

Megerőszakoltàk-> nem akar gyereket(abortusz ha kell)

Életképtelen a baba-> nem akar több fàjdalmat,mint amennyi muszàly( abortusz ha kell)

Belehalna a terhességbe-> ne veszìtsük el mindkettőt(abortusz ha kell)


Persze lehetne folytatni. Nem kell szőrszàlhasogatni meg mindenféle erkölcsi, érzelmi dologgal jönni, felesleges. Nem hiszemel, hogy egy normàl épeszű ember nem érzi a különbséget a Katika szereti a szexet,de védekezni nem és 18 évesen a 3. abortuszon van túl mert kiskorú szegényke vagy a 14 éves Marikàt megerőszakolta a nevelőapja élethelyzet között.


De itt egy könnyfakasztó példa:

Àginak sosem mondta el senki, hogy milyen kockàzatai lehetnek az abortusznak, az orvos is rögtön azt kérdezte, hogy megtartja e, hiszen csak 18 éves... Nem merte, iskolàba jàr tanul, csak egyszer nem védekezett, hihetetlen. El kellett vetetni, sokak szerint.

Befejezte màr az iskolàt,diplomàs ember lett végre. De megint ugyanaz a helyzet, még ràér fiatal, de nem dolgozott,nem kap csedet/ gyedet, hogy élnek meg a férjével, aki tàmogatta az első abortusz utàn is, pedig mennyire félt, hogy elhagyja, de nem, kitartott és a kezét is megkérte, azt mondta egy csónakban eveznek. Nincs màs lehetőség el kell vetetni.

Àgi màr 34 éves, egyedül él, a férje elhagyta, mégis felborult az a csónak, nem eveztek tovàbb a 3. lombik utàn. Senki sem gondolta, hogy ez lehetséges. A szervezete tiltakozik a terhesség ellen. Hogy az abortuszok miatt? Az egyik orvos ezt mondja,a màsik azt. Minden éjjel azon sìr, hogy most lehetne boldog 2 gyerekes anyuka... De nem az és màr soha nem is lehet.

Mert túl fiatal volt, mert félt,mert gyàva volt,mert el lehetett intézni gyorsan,mert senki nem mondta: meg fogod bànni,mert senki nem mondta ennek vannak kockàzatai, mert senki nem azt mondta: gondolj a leendő gyermekedre... Most minden nap összeszorult szìvvel gondol ràjuk.


Szóval példàkat lehet hozni vica- versa csak felesleges. Olyan nincs ami mindenkinek jó.

De nem normàlis, hogy vki az 5. abortuszra megy, ahogy az sem, hogy ràkényszerìtenek egy beteg gyerek kihordàsàra.

2016. nov. 6. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
78%

Nos, ez a cikk jó szándékkal íródott, de nagyon demagóg. Az első két esetben az egész egy beteg párkapcsolat és egy beteg lélek problémája, a terhesség és abortusz mellékszál a történetekben. A harmadik egy nagy probléma, de egyáltalán nem az abortusz a megoldás, hanem a normális családi háttér és annak biztosítása. Itthon sem ritka látvány sajnos a 15-16 éves kismama, akik valahol a középsúlyos értelmi fogyatékosság környékén mozognak. Nem, nem kamaszok, hanem rettenetesen tudatlanok, nem szocializáltak. A megoldás egy normális szociális háló lenne, normális neveléssel, hogy ne úgy nőjenek fel, hogy a legalapvetőbb fogamzásgátló módszerekkel sincsenek tisztában.


További probléma, hogy Európában (és a világon) az egyik legszigorúbb abortusztörvény Írországban van, ahol a terhességet kizárólag akkor szabad megszakítani, ha a magzat már nem él, tehát nincs szívhangja. Ez egy alapvetően bigott és rossz szabályozás. A lengyelek sem engedték ezt, pedig vallásosabb ország, mint pl. mi.


A magyar törvények idekeverését pláne nem értem. Európa egyik legliberálisabb abortusztörvényével rendelkezünk, és egy-két vallásos emberen kívül fel sem merül ennek a szigorítása. Pedig ma Magyarországon mindenki annyiszor és úgy kapartat, ahányszor csak akar, a három napos szabályon kívül semmi nincs, ami ezt gátolná.

2016. nov. 6. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
36%
Abortuszt csak abban az esetben tudok elképzelni, ha a baba betegen születne. Én vagyok olyan elvetemült hogy még a nemi erőszakból fogant gyerekemet is kihordanám és felnevelném tisztességesen ahogy a többit és még szeretném is! De arra senki nem kényszeríthetne hogy beteg gyereket szüljek. Egy egészséges gyerek kirepül, saját élete lesz. Egy beteg gyerek élete végéig a gondoskodásunkra szorul. Nem élhet úgy mint az egészséges társai csak vágyhat rá és nekünk szülőknek ezt végig kell néznünk. Ha pedig mi halunk meg hamarabb (esélyes), vele mi lesz? Bekerül egy intézménybe idegenek közé akik ki tudja hogy bánnak majd vele, mennyi törődést kap? Barátnőm kisfia 3 hónapot élt, súlyos betegséggel született. A három hónapot kórházakban töltötte, szenvedés volt. Senkinek nem kívánom hogy átélje.
2016. nov. 6. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
7%
Nekem a cikk olvasása után egy gondolat jutott eszembe: szeretnék Írországban élni.
2016. nov. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!