Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Milyen esetben elfogadható...

Milyen esetben elfogadható szerinted az abortusz?

Figyelt kérdés
Ismersz olyan családot ahol az anya pl. Betegség,vagy szegénység miatt kellett,hogy abortuszra menjen? Hogy lehet beletörődni,ha a körülmények miatt kell?
2016. nov. 26. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

én olyan esetet tudok elképzelni, ahol az illető fel sem fogja, hogy mit művel.

tudatlannak megbocsájtható.


de aki már van olyan érett, hogy tudja hogy egy másik ember életével szórakozik, ott már a védekezés elhagyása súlyos bűn.

2016. nov. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Olyan esetben, amikor az anya minden lehetőséget mérlegelve így dönt. Nyilván nem jókedvében teszi, nekünk meg semmi jogunk számonkérni.
2016. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

nem vagyok abortuszparti, de abortusz ellenes sem. azokat az embereket nem ertem, akik minden aron a gyerek megtartasa mellett kampanyolnak, akkor is, ha az a szegeny magzat beteg, es az elete csak egy nyomorusag lesz...tudom, tudom, nem is kell leirni, hogy " oket is ugyanugy lehet szeretni" meg hogy " ok attol nagyon boldogok a sajat vilagukban"...blabla. mese habbal.

szerintem elfogadhato az abortusz , ha az anyuka tul fiatal, es a gyereket a szuleinek szulne meg. akkor is elfogadhato, ha valakit barmilyen koraban megeroszakolnak,es a gyerek ebbol fogan meg. akkor is ez a legnormalisabb dontes, ha valakinel kimutatjak, hogy sulyos fogyatekos a magzat.

akkor viszont, amikor valaki csak bszik fuvel faval, akkor nem elfogadhato, megis ez a legjobb dontes. sokan azzal ervelnek, h ha mar felelotlen, akkor meg is erdemli, mintha vmi buntetes lenne a gyerek... de kesobb nem fog a babaval torodni, ezert nem is erdemes megtartania sem.

2016. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem, ha a baba az élettel össze egyeztethetetlen betegségben szenvedne, vagy ha az anya életét veszélyeztetné a terhesség, akkor elfogadható az abortusz. Egy ilyen anyukát ismertem, neki a 16.-ik héten meg kellett egy súlyos betegség miatt szakíttatni a terhességét. Sajnos több olyat ismerek, akik inkább azért mennek abortuszra, mert pl. felelőtlenek voltak, védekezés nélkül szexeltek.
2016. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Veszélyeztetett terhesség esetén; ha az anya életét komolyan kockáztatná a baba kihordása, és/vagy ha az embrió/magzat súlyos betegen születne meg. Csak ilyen esetben értek egyet abortusszal.
2016. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Amikor az adott pár/nő nem akar gyereket vállalni az életük azon szakaszában, a fogamzásgátlás meg valami okból nem működött.
2016. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Én egyáltalán nem ellenzem az abortuszt. Bőven elég indoknak tartom azt, ha a nő úgy dönt, hogy nem vállalja. Akkor is, ha semmi más oka nincs rá, csak az, hogy nem akarja a gyereket.


Igen ismerek. Anyunak volt abortusza. Nagyon kevés volt a pénzük, már volt 2 gyerek, már olyan súlyos volt a helyzet, hogy nem is otthon laktunk a tesómmal, hanem külön-külön nagyszülőknél néhány évig. Ilyen helyzetre épeszű ember nem vállal még plusz gyereket.


A másik eset is családban van. Ott is 2 gyerek mellé jött volna a 3., de a nő férjéről kiderült, hogy halálos beteg, és nincs semmi esélye. Ezért döntött az abortusz mellett. Nem tudta volna egyedül eltartani a 2 nagyobbat, plusz még egy kicsit is.

2016. nov. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

20.22.


Bocs, de ilyen helyzetben az ember nyugodtan aludni sem tud, nemhogy mást...

2016. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!