Számodra elfogadható az abortusz vagy nem?

Figyelt kérdés
Szerinted egy nő mindenképpen megszeretné a magzatát, akkor is ha abortuszra készül? Vagy elhanyagolná, bántaná a gyerekét a későbbiekben?
2016. júl. 7. 11:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%
Vèlemènyem szerint ha a magzat gèpekkel sem tartható èletben mèhen kìvül akkor mèg joga sincs èlni, mert önállóan nem is kèpes rá. Pusztán csak egy megtűrt vagy meg nem tűrt parazita. Tl;dr: bizonyos èletkor alatt támogatom.
2016. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
28%
Nem elfogadható
2016. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
52%

Számomra elfogadható.


Attól függ, miért menne abortuszra.

Szerintem ha valamiért el akarná vetetni, és mégis megtartja, mindig ott marad az a "jobb lett volna ha" dolog. És talán a gyerekkel is érezteti ezt. Nem feltétlen bántja, de nem biztos, hogy olyan szeretetteljes légkörben nő fel, mint az első perctől vállalt gyerekek.

2016. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
77%

Abban az esetben ha a magzat életképtelen (csak vegetálna) vagy bármilyen fejlődési rendellenesség, genetikai betegség áll fent igen. Illetve ha esetleges erőszakból, 18 év alatt van az anyuka vagy az édesanyára veszélyes a terhesség. Minden más esetben én úgy gondolom, és ahogy itt 100 és 100 példa van erre az emberek többsége vagy konkrétan nincs tisztába azzal, hogy, hogy lesz a gyerek (odáig eljutnak, hogy dugni kell) vagy az információ tudatában egyszerűen felelőtlenek.


Bárki elátkozhat, lepothozhat és egyéb szépségek, de úgy gondolom ha valakinek meg van a kellő esze akkor tud védekezni! Természetesen ez nem jelenti azt, hogy nem csúszhat be a dolog.

2016. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Vilcsianyuja ***** válasza:
76%
Elfogadható. Most nem akarok minden variációra és körülményre kitérni, hogy szerintem mikor elfogadható és mikor elítélendő. Ezért maradjunk csak annyiban, hogy elfogadható. Hogy megszeretné-e a magzatát, vagy bántaná? Ezt egészen biztosan nem lehet megmondani, erre is ezerféle variáció van. Van, aki a hőn áhított gyereket hanyagolja el később, van, akinek a "becsúszott" gyereke az élete értelme. Erre nincs előre borítékolható végeredmény.
2016. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
29%

Mi a különbség közted, aki már túl van azon a fejlődési fázison és egy másik ember között, aki még csak ott tart, mert később jött létre? Semmi.

Az abortusz a kényelemről, az ösztönök imádatáról, a felelősségvállalás teljes hiányáról, a magányról és a másik cserben hagyásáról szól.

És aki szerint nincs joga élni annak, aki beteg az anyaméhben és szerinte az a megoldás, hogy darabokban kell onnan kitépni, annak a lehető legtöbb rosszat kívánom.

2016. júl. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
46%
Ellene vagyok,de van helyzet mikor érthető. Beteg magzat esetén,erőszak esetén. Korhoz nem kötöm,ha védekezik,nem esik teherbe. Lányom nem tervezett volt,21voltam és meg se fordult a fejembe elvetetni.
2016. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Az én értékrendembe nem fér bele, csak ha nagyon súlyosan sérült a baba. Szerencsére nem kerüktem ilyen döntési helyzetbe.
2016. júl. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Igen elfogadható! Számomra ami nem elfogadható az a sok sápítozó és ítélkező ember, akik nem tudnak semmit, de egyből máglyára vetnék azt aki az abortusz mellett döntenek.

Egyenlőre az abortusz egy legállis műtéti beavatkozás, így ha valaki bármilyen okból ezt választja másoknak nincs se jogi se erkölcsi alapja ítélkezni.

2016. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
60%

6 válaszoló! Én pedig tudod mit kívánok neked??? Szülj meg egy életképtelen gyereket!

Egyébként pont tegnap gondolkoztam ezen a dolgon. Nem vagyok mellette, de persze én könnyen tartanám meg a nem tervezett gyereket, mert olyan körülmények közt élünk, hogy nem igazán tűnne fel a többletkiadás. Viszont van aki nem így él! Egy gyereknek nem csak szeretet kell! Tudom ez megy itt a gyakorin, de elgondolkoztató, hogy attól jól lakik e? Igazából egy itteni kérdés miatt agyaltam ezen, annyi volt, hogy mit szólnál ha a kamasz lányod terhes lenne. Az enyém még csak 2 éves, de nem tudtam rávágni, egyik vagy másik variációt.

2016. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!