Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak pusztán az anyagiak az...

Csak pusztán az anyagiak az elfogadható tényező, abortusz esetén? Az életminőség romlása, fizikai és lelki energia nullára csökkenése nem lehet indok?

Figyelt kérdés

Tudom, nehéz téma és én is úgy gondoltam korábban, hogy az élet mindenekfelett és csak egészen sanyarú körülmények közé nem vállaltam volna (és értettem egyet ha más se vállalta). De most "hátam mögött" 3 kicsi gyerekkel kerültem ilyen helyzetbe. És borzasztóan őrlődök. Nem terveztük (védekezés) és terhes vagyok mégis. 3 gyerekem teljesen kimerít fizikailag idegileg , nagyon sokat várok el magamtól is, számomra nem elég hogy kapnak enni meg eljátszanak együtt és kész. Foglalkozni szeretek-szeretnék velük egyesével is , együtt is amennyit csak tudok, szükségleteik szerint. Kifürkészni milyen emberkék is ők valójában, rájuk hangolódni (és nem rájuk telepedni) és úgy terelgetni finoman őket nekik való elfoglaltságok felé.

Nincsen segítségünk, a férjem sokat dolgozik (mint sok más családban is persze) Néhány dologban segít, de a legtöbb mindennapi teendőben nem tud. Mert nincs itt. Szereti a gyerekeket, amikor csak itt van ő a játékmester stb.:)

Nagyszülőkből kettő él de nincs velük kapcsolat. Anyósom úgy 2 évente egyszer beesik. Próbáltunk vele jó viszonyt ápolni de nem lehet idegesítik a gyerekek (nem csak a mieink, másé is).

Anyagilag normálisan állunk, nem éhezünk meg tudom venni ami kell. Persze turiból teszveszről meg leárazáson öltözünk, nem járunk külföldre (mióta a 3 gyerek megvan így együtt belföldre se nagyon de csak emiatt mert irtó macerás egyenlőre). Spórolok a bevásárláskor ahol tudok, de én ezt normális életnek vélem, tehát ha 2szer ennyi pénzem lenne akkor se szórnám.

Tehát nem arról van szó hogy most romlásba döntene még egy picurka, csak még ennél is beosztóbban kéne élni. De végre van munkám (3 gyerek mellett az nem semmi hogy felvettek egyáltalán) már nem volt jó "itthon ülni". És az energiáimat pont felemészti hogy így 3 gyerekkel csináljam az életünket.

Nagyon nehéz számomra ez a döntés mert úgy érzem az erőm végén vagyok mindennap mire mindent megcsinálok. Nagyon félek, nem maradna időm elegendő a nagyobbakra. A legnagyobbam iskolás nem megy neki annyira könnyen nem az a típus aki bemegy és ragad rá az infó hanem diszlexia és diszgráfia gyanús. A középsőm és a kicsim ovisok. ( a kicsi most kezdi).

Saját magunkra a férjemmel alig van időnk. Olyan hogy kettesben menjünk bárhova, elképzelhetetlen. Nem beszélve a későbbiekről, 3 gyereket ruházni etetni iskolázni lehetőségeket megadni se egyszerű de 4nek meg már a lehetetlennel egyenlőnek tűnik. Minőségi életet szeretnék magunknak és a gyerekeknek is, hogy mindig jusson nekik elég figyelem.


2012. aug. 8. 14:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
90%
Szia, én úgy érzem már döntöttél. Fentiek ismeretében nem ítélnélek el érte. Ha valaki nem áll készen rá, a gyereknek sem jó. Győzködni olyan embereket "győzködnék" akikben benne van a lehetőség hogy végül nem bánja meg ha megtartja.Nálad nem ezt érzem. Én így gondolom,de majd kapsz másféle választ is.
2012. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%
A 3 gyerek tervezett volt?
2012. aug. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Az első nem igazán ( peteérés körüli gondok stb. ami miatt úgy hittük nem lehet baba de aztán lett ráadásul vérzés időszaka alatt). De a többi igen , tervezett volt.
2012. aug. 8. 14:49
 4/35 anonim ***** válasza:
83%

Az újabb baba a Te és a férjed felelőssége, vagyis Nektek kell tudni, tudjátok és akarjátok-e vállalni.


Különben amit leírsz az talán elfogadhatóbb ok erre a döntésre, mint azoké az ismerőseimé, akik elvileg az anyagiak miatt mentek abortuszra. Ismerek ilyeneket, és szerintem az ő esetükben is inkább arról volt szó, hogy energiával nem tudták, vagy nem akarták bírni, de ma, Magyarországon nagyon "trendi" a pénz miatt panaszkodni...

2012. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
86%

szerintem is csak megerősítést vársz


ha úgy érzed h sok lenne a 4ik akkor nyugodtan ezért senki nem fog elítélni


a második gyerek után 8 hónappal csúszott be egy baba

császár után lelkileg padlón fizikailag sem okésan ráadásképpen védekezés mellet és még akkor mensim sem volt éppen h kiderült az utolsó pillanatban -- nem maradt meg

de akkor nem voltam ott h legyen 3ik baba ....


most már van 3ik :-)


kell h dönthess erről szabadon és ha úgy érzed elég a 3 gyerkőc akkor nem kell/nem szabad bevállalni a 4iket

2012. aug. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
68%

Én ugyan még csak most szültem a 3.-gyereket, de ugyanígy kivagyok néha, mint ahogy leírtad a helyzetedet.

Nem kell túlindokolni az abortuszt.

Viszont valamilyen védekezési módszeren kellene gondolkodnotok...

2012. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy nem akarom az anyagiakra fogni mert nem erről van szó hogy éhenhalunk 4 gyerekkel (meg ismerem ezeket a jól hangzó elveket hogy ahol elfér 3 ott elfér 4 is...ami persze nem egészen így van mert míg csecsemő addig jó hordja a használt levetett ruhát, bútort kelléket, jó esetben szopik na de mi lesz később...) Tudom nem nagy érv de az autónkba se fér bele 4 gyerek,és még 4-5 évig minimum nem tudnánk nagyobbat venni de meg azt is fenntartani stb...

és az én idegeim érzem úgy hogy nem bírnak még egy csecsemőt.:((

2012. aug. 8. 14:55
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 3-an vagyunk tesok, anyamnak 2 abortusza volt anno tabi mellett. Most spiralja van. Ugy tudom a 3. gyerek utan mar nem csak az anyagi tenyezöt nezik.


Tudom hogy nem ide tartozik, de jo ilyet olvasni, hogy nem csak szeretni de megismerni is akarod a gyerekeidet. Es hogy nem csak ellatni, hanem minösegi eletet is biztositani.Bar többen gondolkoznanak igy.

23N

2012. aug. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
11%

én szerintem meg nem kifürkészni kell, hogy milyenek is valójában, mert aki folyamatosan a gyerekeivel van, annak tudnia KELL milyenek a gyerekei, ismernie kell a lelküket.

Nem véletlenül vagyunk itthon 3 évig...

2012. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
11%
Egyébként pedig fáradtságra, idegességre ajánlom a MagneB6-ot. Csodákra képes!
2012. aug. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!