Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egészséges lehetne így a baba?

Egészséges lehetne így a baba?

Figyelt kérdés

Cipralexet és mizapint szedek. Ezek az antidepresszánsok depresszióra és érzelmileg labilis személyiség zavarra lettek felírva. Tavaly 2 hetet töltöttem a pszichiátrián.

6 hetes terhes vagyok. Egészséges lehetne a baba szerintetek vagy nem a gyógyszerek miatt? (Napi 1 szem mindkettőből) koszonom 20/N



2017. febr. 13. 12:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%

A babát szeretnéd, a legnagyobb valószínűség szerint gond nincs vele, itt az idő és a lehetőség !

Sokan bevállalnak ilyen-olyan kockázatokat a terhesség idejére, és megéri. Egy gyerek egész életre szóló ajándék!

2017. febr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
77%
Ezek a gyógyszerek elég veszélyesek ismerek olyat aki szedte annak tulajdonítja a gyereke autizmusát. Amúgy előbb helyre kellene jönnöd mert a terhesség,szülés még jobban visszaránthat a pszichiátriái bajokba.
2017. febr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
33%

Általában nincs bizonyítható összefüggés, hogy lenne káros hatása, valóban mindenre ráírják, hogy terhes nők ne fogyasszák - ebből a szempontból ez nem mérvadó.


Szerintem a lehető legjobb, amit tehetsz, ha konzultálsz az orvosoddal (beleérve a pszichiátert is, vagy nem tudom, hová jársz), és egy időre nem szeded a gyógyszert, ellenben többször jársz hozzá beszélgetni, hogy gyógyszerek nélkül kezeljen a baba érdekében.


9 hónap múlva úgy sem kell majd gyógyszer, a baba megadja a lelki harmóniádat, hidd el... :)

2017. febr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%
Több olyat ismerek, aki depressziós volt, de a baba helyrerázza a hormonháztartást, és javítja a kedélyállapotot.
2017. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
#14-#15, hogyne, a terhességi/gyermekágyi (post partum) depresszió meg kifejezett móka-kacagás, nem tudtátok???
2017. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%
Létezik genetikai vizsgálat terhesség alatt. Esetedben nyilván erősen ajánlott lesz. Valószínű egészséges lesz a babád, de fokozottan oda kell figyelni.
2017. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%
Én úgy tudom az első 6 hétben ,nem káros a gyógyszer az embrióra nézve.Ezt több orvosi fórumon is lehet olvasni,ettől függetlenül énis félnék a helyedben.Mindenképp beszélj orvossal! A legfontosabb,hogy csak akkor tartsátok meg a babát ,ha minden eshetőségre felvagytok készülve,illetve olyan férj van melletted aki segít és mindenbe támogat!Most nem arra gondoltam ,hogy beteg lesz a baba ,hanem sokszor nemépp egy leányálom a gyereknevelés,pl ha nem akar szopizni a babád (meg még sorolhatnám),tudom ez egy nagyon kis dolog ,de mégis a napokig tartó küzdelem és aggódás engem( és gondolom minden anyát) is kikészített.Hamar depresszióba eshetsz ,bármi miatt ami nemúgy sikerül ahogy tervezted.Én mégis kitartást és erőt szeretnék kívánni neked ,mert egy baba a világon a legjobb ajándék és CSODÁRA KÉPES.
2017. febr. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
11%

Szívesen idézem a nagymamámat, aki az unokáinak próbálta meg elmesélni, mekkora csoda, hogy a világra jövünk. Ezt mondta:


- Fogj az ujjaid közé egy tűt, és tartsd hegyével fölfelé. A másik kezedbe fogj egy zsák rizst, és öntsd, csak öntsd a tűre. Na, majd ha egyetlen rizsszem megáll a tű hegyén, ekkora csoda, kisunokám, hogy egy ember megszületik erre a világra.


a barátnődnek ott a rizsszeme a tű hegyén. Millióból az egyetlenegy...


Csendesedjen el, és gondoljon erre.

2017. febr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
15%

Addig keress pszichiátereket/nőgyógyászokat, amíg elég véleményt össze nem gyűjtöttél. Én csomó esetet olvastam, ahol megtartották a babát hasonló, erős, mentális problémákra szedett gyógyszerek mellett, és egészséges lett a baba. Ha meg egyébként beteg lenne a baba, az nem a Te hibád lenne, mert te ugye kényszerülsz rá, hogy gyógyszert szedj, tehát nem gondatlanság miatt történne!

A baba pedig biztos boldogabb attól a verziótól, ha életben maradhat, még akkor is, ha esetleg ártottak neki valamennyire a gyógyszerek.

2017. febr. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!