Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Mégis mit tegyek, elmondjam...

Mégis mit tegyek, elmondjam neki, hogy abortuszra megyek?

Figyelt kérdés

Terhes lettem, nem tartom meg.

Viszont a legjobb barátnőm érzi rajtam, hogy van valami, ami nyomaszt és folyamatosan kérdezgeti, hogy mi a baj. Mióta beszélni tudunk, legjobb barátnők vagyunk, az utóbbi 18 évben szerintem nem volt olyan nap, hogy legalább telefonon ne beszéltünk volna.


Viszont ők a férjével babát szeretnének már fél éve, és eléggé kétségbe van esve, mert a párja már 39 éves és mondta, hogy 40 felett már nem akar apuka lenni... Szóval ezért nem akartam terhelni ezzel, mert mondta, hogy a kisbabás barátnőinkkel így sem szeret túl sokat együtt lenni, mert mindig ott van a fejében, hogy mi van, ha nekik soha nem lehet gyerekük.


2017. máj. 10. 11:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
Ha tényleg olyan jó barátnők vagytok, akkor igen, elmondanám. Ez nem kéne, hogy közétek álljon.
2017. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Egyszeru: ne mondd el neki. Egy eletre megharagudna rad a tetted miatt, foleg azert, m nekik nem jon ossze a baba. Extrem helyzet lenne, ha azt kerne, h tartsd meg es majd ok felnevelik. Ebbol sem sulne ki semmi jo. Inkabb tartsd meg ezt magadnak, ha mar igy dontottel, h nem tartod meg a babat.
2017. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Hasonló szituban voltam már. Csak ott úgy nézett ki a helyzet, hogy párom(most már exem) tesójáék próbálkoznak már kicsit több mint egy éve gyerekkel.

Még régebben az exem beszélgetettet anyukájával, még korábban anyukájával erről a témáról és azt hitte, hogy azért mert terhes vagyok(akkor pont nem voltam) és hogy eszünkbe ne jusson elvetetni. Nagyon vágytak már unokára, de nem akartam, hogy bárki is befolyásoljon a döntésemben, úgy hogy rájuk effektíve nem számíthatok csak a saját családomra.


Aztán mikor megtörtént (tavaly december) megkértem, hogy ne avasson otthon be senkit se erről.


Igazából a szakítás alig 1 hónapos, de előtte, mikor voltak ilyen családi összejövetelek és hallottam, hogy várnák a gyereket én is szarul éreztem magam emiatt, hogy nekem lehet, nekik meg nem. (ugyanakkor velem is történtek szar dolgok, amik mással nem, úgyhogy itt kvittnek érzem a helyzetet, bármennyire is gonosz dolog ez).


De mit lehet csinálni? Minden élet más. Az, hogy te mit csinálsz nem a barátnőd dolga. Ahogy az sem a te problémád, hogy ő nem tud teherbe esni. Nagyon sokan vannak ebben a helyzetben.

2017. máj. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%
Ne mondd el
2017. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
33%

én elmondanám

mert ha a barátnőd helyzetébe képzelem magam, nekem is nagyon szarul esne, ha egy ilyen dolgot titkolnának el előlem

2017. máj. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
79%

En nem mondanam el. Kegyes hazugsag hogy nem vagsz bele egy tort a szivebe azzal, hogy eldobsz valamit magadtol ami neki a legnagyobb vagya. Az ilyen kegyes elhallgatassal tobbet teszel a lelkiallapotaert, mint ha a szeme vagnad hogy neked lehetne de nem kell.


Fontos az oszinteseg, de MINDIG merlegelni kell, mivel bantod jobban a baratod lelket. Ha elhallgatsz egy szamara fajo am NEM RA VONATKOZO dolgot, vagy feleslegesen forgatod benne a kest. Haen lennek a baratnod, nem akarnam tudni. Es nem lenne jogom megsertodni sem hisz nem erint engem a dolog mert a TE testeddel tortenik, tehat nem vagy oszintesegre "kotelezve".

2017. máj. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem tudod, hogy miért döntöttem emellett a beavatkozás mellett. De ha egy kapcsolat ezért tönkremegy, akkor az olyan is...
2017. máj. 10. 12:30
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, akinek köze van tényleg hozzá, az rajtad kívül a párod, meg a nőgyógyászod, mindenki más esetében a te privát döntésed, hogy beavatod-e a dolgokba, mikor és mennyire.

Én biztos, hogy legfeljebb utólag említeném meg, előzetesen semmiképp. eg egyébként is, ha tudom, hogy valaki általában vagy épp akkor elzárkózik az abortuszról, azzal ezt a témát nyilván nem tárgyalom meg.

2017. máj. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
13%

Én nagyot csalódtam a legjobb barátnőmben, mikor elvetette. Pedig én nem akartam ezzel párhuzamosan babát, egyszerűen csak nem értettem, miért. Mondjuk neki nem volt rá semmi különösebb oka (te meg írtad, hogy neked van).

De ezt még túlélte a barátságunk.

Amikor kb. 4-5 hónap múlva ismét teherbe esett, azt már nem.

30+ évesen az ember nem lehet ennyire hülye...

2017. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6%

Egyszer minden kiderül. Vagy most mérgezi s batátságot a titok, vagy később az igazság.

Azt hiszem várnék, hátha sikerül neki a baba. De nem lennék büszke magamra.

Megkérdezhetem hogyan sikerült? Úgy látom,nem vagy mai csibe...

2017. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!