Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után vagyok, mit tegyek?

Abortusz után vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú vagyok. A műtőasztalon is sírtam mielőtt elaltattak és akkor is,mikor felébredtem. Szerettem volna megtartani,de semmilyen körülmény nem volt megfelelő.

A barátom azt mondta eddig ,ez a legjobb megoldás. Ma azt mondta,benne is az a gondolat van,hogy mi lett volna ha?

Haza mentem,mert nem tudok most vele lenni, nagyon szomorú vagyok. De ő folyton azt mondja,hogy hiányzok stb, és menjek vissza,rá támaszkodjak. Eddig kellett volna ezt mondania, azzal kapcsolatban,hogy tartsuk e meg a babát. Vagy nem?

Fáj a hasam, rettenetesen görcsöl, eddig véreztem, megműtöttek és állandóan méregettek,hogy én ezt tettem/teszem. Ő nem tett semmit,nem ment keresztül semmin, úgy tekintett erre,hogy egy szükséges rossz.

Szóval most úgy érzem, szeretem ugyan,de talán jobb lenne,ha elválnának az útjaink.

Magamnak sem tudok megbocsájtani, nem akarok így élni, elegem van mindenből és csak szeretnék nem létezni.



2017. máj. 13. 15:54
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
71%

Adj időt magadnak. Valóban a pároddal kell ezt megbeszélni amennyire lehet higgadtan. Ami megtörtént az megtörtént, ezen màr egészen biztosan nem lehet vàltoztatni.

Ha egyedül (avagy a pàrod segítségével) nem tudod feldolgozni szerintem keress egy pszichológust. Nem szégyen egyàltalàn, ez a dolguk.

Visszatérve a pàrodra, mindenki màshogy dolgozza fel a dolgokat, felajànlotta a segítségét amit szerintem próbàlj meg elfogadni.

Bujjatok össze, beszélgessetek, ha kell ês ha megtehetitek feküdjetek akàr egy napon át is egymàs mellett..

Csak tényleg adj időt mindkettőtöknek.

Kitartàs nektek!

2017. máj. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm szépen a válaszodat
2017. máj. 13. 16:09
 3/22 anonim válasza:
36%
Nyugodtan írj ha szeretnél beszélgetni!
2017. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%

Ugyan már! Még aki tisztességesen védekezik is teherbeeshet, hiszen egyik módszer sem nyújt 100%-os védettséget.


Kérdező, amit az első írt, teljesen egyetértek. Kitartás!

2017. máj. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Ez attol fugg, valoban ez volt-e a helyes dontes. Miert nem tartottatok meg, ha szabad kerdezni?

Mondjuk igy utolag mar csak egy dolog segit: az ido mulasa. Az sem nyomtalanul, de mivel egy hatalmas dolog felett dontottetek ekeppen, nyilvan nem par het lesz amig feldolgozod.

2017. máj. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Tudnod kell, hogy most össze-vissza lifteznek a hormonjaid, emiatt elkerülhetetlen a hangulatingadozás.

Vegyél ki párnap szabit, relaxálj, töltsd olyasmivel az idődet, amit szeretsz csinálni. És igen, nyugodtan menj egyedül pl. reggelire el egy cukrászdába és igyál egy finom kávét frissen sült péksüteménnyel. Igen, menj el moziba, vagy sétálni ki a természetbe. Kb. 2-3 hét alatt visszazökkensz.

Onnantól kezdve üljetek le újra és beszéljétek meg a dolgot, mert jelen állapotodban nem reális.

Ha akkor is úgy gondolod, hogy külön kellene menni, akkor viszont tegyetek úgy, az abortusz ebben az esetben a kapcsolat lezárása, mintegy kiürítése magadból. Új lappal tudsz továbbindulni az életedben.

Ha még akkor is ennyire depis vagy, mielőbb segélyvonal-doki.

2017. máj. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
Igen, talán el kéne válnotok. Te szeretted volna a babát, ő meg cserben hagyott. Ezen nincs mit szépíteni.
2017. máj. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező nyilván jó oka volt rá mindkettőtöknek, ha így döntöttetek, együtt simán túl juthattok az érzelmi feldolgozáson, és még meg is erősödhet a kapcsolatotok.

A kedves #7-es válaszadó úgy tűnik nem tudja, mi a cserben hagyás, melletted, pont, hogy kitart a párod.

2017. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, valószínűleg helyesen döntöttél, ha a magzatvédők nyakig akarnak a bűntudatba nyomni, akkor is. Egy gyereket ugyanis a két jövendő szülőnek egyszerre kell akarni, és felelősséggel vállalni.

Ne hagyd, hogy a környezeted ennyire hasson rád, hogy " megműtöttek és állandóan méregettek,hogy én ezt tettem/teszem", ugyanis semmi köze hozzá senkinek rajtatok kívül, hogy miért döntöttetek úgy, ahogy, nem tartoztok senki felé elszámolással.

2017. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A válaszokat nem töröltem,de pontoztam. Aki érdemben segített, zöld kezét kapott, aki pedig csak a negatív véleményét mondta, az értelemszerűen pirosat kapott tőlem.


Továbbá köszönöm szépen a segítséget azoknak, akiktől ezt megkaptam!


Pinkpanda nevű felhasználónak pedig nem fogok válaszolni, egyetlen mocskolódó levelére sem. Szégyellje magát,hogy a 'sötétből' ordítozik. Ha kell valami, meg lehet mondani,hol és mikor...

2017. máj. 13. 18:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!