Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz után mire számítsak...

Abortusz után mire számítsak lelkileg ha alapból lelki sérült vagyok?

Figyelt kérdés
2017. máj. 4. 22:44
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
87%
mit takar, miben nyilvánul meg, hogy lelki sérült vagy?
2017. máj. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
30%
Ne végeztess abortuszt és ne is add örökbe a kicsit, mert attól még jobban sérülsz. Egyébként az egészségügyi kockázatai sem csekélyek az ilyen beavatkozásnak. Nézd meg Ingmar Bergmann Őszi szonáta című művét és megérted, miről beszélek. Egy asszony 10 évvel az abortusz után is haragudott a saját anyjára, aki rábeszélte. Keresni kell egy megbízható embert, aki tudja nevelni a gyereket, ha Te nem akarod, vagy nem tudod. Egy kis állattól sem szívesen szabadul meg az ember. Az örökbe adás is megviseli az Anyát, s ráadásul felnőtt korában meg is keresheti a gyerek. Ne mondj le a kicsiről. Sose tudhatod, milyen következményei lesznek Nálad, mert ez egyénfüggő.
2017. máj. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
46%
Megkönnyebbülésre. Nem vállaltál be olyat, amit nem akartál. Elkerültél egy katasztrófát, legyen az anyagi csőd (hiszen a gyerek nevelés nem olcsó), karrier vége, rossz gyerekkor (hogy vagy miért nevelnél olyan gyereket, akit nem akartál elsősorban?), stb. Nem lesz könnyű, mert mindig akadnak szemétládák, akik elítélik az embert és megpróbálják érzelmileg manipulálni/bűntudatot kelteni benne, de ez a te tested, a te életed, te döntesz.
2017. máj. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim válasza:
36%
Oké, ki és miért pontozott le? Kinek léptem a tyúkszemére?
2017. máj. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom melyik idiota szórakozik azzal, hogy mindenhova odahányja ezeket az álszent, érzelmi zsarolós, szüljünk akar a semmire mentalitasú predikaciokat, de befejezhetné, mert ezekre a "megható" szentbeszedekre senki nem kiváncsi, szóval menj máshova hittérítő szövegeket regélni.


Egyébként a kérdésre válaszolva: Én ismerek olyan noket, akiknek volt abjuk, egyik se lett depis, nem őrült bele és nem ment lelkileg tönkre, megcsak meg sem bánták.

Kérdés, h nálad mit jelent a lelki sérült? Ha te dontottel így, az abortusz mellett és te akarod, hogy így legyen, szerinted ez a helyes döntés, akkor aligha fog tovább romlani a lelki állapotod, legalábbis szerintem, hisz akkor ez egy teljesen tudatos, önkéntes döntés. Jó lenne tudni kicsit bővebben a sztorit.

2017. máj. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, ha lelki és mentális problémáid vannak, akkor erősen tudnám javasolni, hogy ne random netes idegenektől várj megváltást, hanem holnap azzal kezd a napot, hogy időpontot foglalsz egy pszichiáterhez. Minél hamarabb lehetőleg. Jó lenne ha már az abortusz előtt is mennél, de utána mindenképpen.
2017. máj. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
64%

A gyereknevelés nem pénz kérdés?? Tényleg? Ennél nevetsegesebbet régen olvastam. Akkor minek a kérdése?

Igen is nagyon nagy részben pont, hogy pénz kérdése! A semmiből nem lehet felnevelni egy gyereket! Vagy szerinted, ha valakinek nincs meg a megfelelő anyagi körülménye, nincs amiből megvenni a szükséges dolgokat, akkor teljesen magátol értetődő és felelos döntés, hogy beleszülunk a nagy büdös semmibe? Nyilvan igyis fel lehet fogni. Ha nem mesz majd amiből kaját venni a gyereknek, etetni, itatni, mit fog majd csinálni? Fotoszintetizal? Legalább ne beszélnétek hülyeséget a nagy magzatmaniatokban..!

Plusz az is egy hazugság, hogy az abortusz a lehető legrosszabb döntés. Ez nem igaz! Kinek mi... Van olyan helyzet, amikor pont h az ab a legjobb döntés! Nem általánosan kijelenti, h mindneki számára rossz.

És a következményeket én pl nem hiszem, hogy annak vagy sem, hanem TUDOM. Ugyanis nekem is volt anno egy abortuszom és az égvilágon semmilyen következménye nem lett! Sem lelki, sem testi. Nem bánom egyáltalán. Ismerek a társaságunkban további 2 lányt, akiknek szinten volt abjuk, ők sem lettek depressziósak, lelki roncsok meg semmi egyéb, amit itt mindig hangoztatnak.

2017. máj. 5. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, valójában jó eséllyel nagyobb hangulat-ingadozásokra, labilitásra. Erre való a pszichológus, keresd fel. (lehet TB alapon ingyen is a területi pszichiátriai gondozón keresztül.)
2017. máj. 5. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
72%

Ha labilis vagy, ne szülj, amíg nem tetted rendbe magad!

A terhesség és a szülés, az utána való hónapok hormonális hullámvasútba ültetnek, ami még a teljesen egészséges nőket is gyakran megviseli.

Minden babának joga van egy ép lelkű anyára.

Ha tényleg komoly gond van pszichésen, pont hogy szülni önzőség!

A magzatvédőkkel ne törődj, egyikőjük sem fog soha egy fillért sem küldeni neked,ha nem tudsz pelust venni. Nem fognak egyszer sem vigyázni a babára, ha orvoshoz kell menned. Ez tipikusan a más nemi szervével a csalánt esete...

2017. máj. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
27%
Semmi jora.
2017. máj. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!