Akinek volt egy vagy több abortusza?

Figyelt kérdés
Kérdésem a következő lenne : gondoltok néha arra,hogy ha megtartottátok volna,most hány éves lenne-hogy nézne ki a gyerek ? Megbántátok hogy elvetettétek ? Van olyan köztetek aki ez miatt is-több dolog mellett- nem akar soha gyereket ?
2017. máj. 22. 08:42
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem gondolok rá. Inkább arra, hogy ha megtartottam volna, hol lenne az életem. Sehol.

A megélhetésért küzdő egyedülálló anya lennék albérletben.


Ehhez képest boldog családban élő feleség és anya vagyok, jó munkahellyel, saját családi házzal ( 4 éves a fiam).


Teljesen kisiklott volna az életem, ha nem így döntök 19 évesen. Nem bántam meg soha a döntésem. 14 éve történt.

2017. máj. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
73%

Gondolok rá, és most lenne 8 éves. Ha megtartottam volna, akkor csak szenvedtünk volna másoknak kiszolgáltatva, akik ezzel visszaélve abba is beleszóltak volna, hogy mikor kényszerítsem(!!!) rá a bilire, mert már ideje lenne másfél évesen, vagy ne vegyem fel, ha sír, legalább tágul a tüdeje. És ez a saját családom!

Most is beleszólnának, ha engedném, de megtehetem, hogy elkussoltatom őket, mivel megvan a saját egzisztenciám. Akkor nem lett volna. A minimálisat sem tudtam volna biztosítani számára.

Tehát kettősség van bennem, mert valahol megbántam, valahol nem. Ettől függetlenül szerettem volna normális családot és gyerekeket, és lett is. Mondjuk csak egy fiam van, de azért nem vállaltunk még egyet, mert 38 évesen már élni szeretnék és a fiammal, férjemmel jól érezni magam, nem megint 9 hónapig lemondani mindenről, aztán meg megint csak 2 évig lemondani mindenről, mert nincs ki vigyázzon a gyerekre.

2017. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
49%
Nekem volt kettő gyors egymásutánban. Én rengeteget gondolok rájuk, iszonyúan megbántam, utólag bármilyen megpróbáltatást bevállaltam volna. Szörnyen sajnálom, hogy elhittem akkor, hogy ez csak egy döntés, kicsit szomorú, de ez van...ma már egy tragikus rémségnek látom. 16 évesek lennének, és azóta bánom borzasztóan.
2017. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
70%
Nem gondolok rá. Ha akkor megtartom, az életem romokban lenne és nem tartanék ott, ahol most, gondolok itt karrierre, magánéletre stb. Soha nem akartam gyereket, nem is volt kérdés az abortusz mikor kiderült, h mégis sikerült teherbeesnem... egyszóval nem bántam meg, tudom h jól döntöttem.
2017. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
53%
Én inkább pont emiatt akartam annyira gyereket. Szerencsére lett is. De azt a gyerekemet, akit elvetettem, soha senki nem pótolhatja már. Nagyon sokat gondolok rá!
2017. máj. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
20%
Aki elvetette a gyerekét az gondol rá akkor is ha tagadja, a bűntudatot pedig megérdemli az, aki nem azért veteti el mert pl beteg lett volna a pici.
2017. máj. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó és te mégis ezt honnan veszed? Kisujjadból szivtad? Itt többen is leírtuk, hogy NEM gondolunk rá. Mert igyis van. Én soha nem gondoltam rá és nem is bántam meg. Nálam jobban pedig, ha megfeszülsz se fogod jobban tudni.

És most kapaszkodj meg, bűntudatom sem volt, pedig nem azért vetettem el, mert beteg lett volna. Vedekeztem mégis terhes lettem, gyereket viszont soha nem akartam, így hat elvetettem. Nem tudom miért kéne buntudatom legyen, de ezzel is mellefogtál. Legközelebb ne beszélj más nevében, csak a sajátodéban!

2017. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
65%
#6,hidd ezt, ha neked ettől lesz jobb - de megsúgom, egy rosszkor jött, megszületett gyerekre az ember sokkal többször gondol, mert az - szemben egy abortusszal - nem a múlt, amit fel lehet dolgozni, túl lehet lépni, hanem folyamatos jelenidő.
2017. máj. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 Theressita ***** válasza:
44%
A nagymamámnak volt abortusza- félig-meddig egészségügyi okokból. Nem szokott róla beszélni, sokáig nem is tudtam róla, csak halála előtt derült ki, amikor is hirtelen szakadt rá az egész. Akkor nagyon szenvedett miatta. Gondolom, valahol egész életében hordozhatta, és így az élete végén a betegágyon fakadt ki a a dolog. :-(
2017. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
25%
Anyukámnak volt abortusza. Elég nyugodtan beszél róla. Még meg is érteném, nehéz helyzetben volt, de velem is abban volt. Én nem tudok túl lenni rajta. Utánam lett volna egy húgom vagy öcsém. Aztán még egyszer. Nekem fáj. Szerencsés vagyok, hogy én élhetek. Nekik nem jár az élet? Egyébként azért, mert valamiről nem beszélünk, főleg nőknél van így, nagyon is tudja marni odabenn a lelket. Biztos van, aki nem akar gyereket, az ne szüljön.Tegyen róla, hogy ne legyen gyermeke. Az abortusz nem fogamzásgátlás.
2017. máj. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!