Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortusz előtt vannak valamily...

Abortusz előtt vannak valamilyen vizsgálatok? Ha igen mik?

Figyelt kérdés

2017. jún. 30. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Kapásból megállapítják a terhességedet - hány hetes -, esetleg vesznek vért.
2017. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Vérvizsgálat, vizeletvizsgálat a műtét előtti napokban.

Műtét előtt vérnyomásmérés.

2017. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Vérvétel, altatóorvos felkeresése
2017. jún. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem függ intézménytől is. Labor, vércsoport mindenképp kell, de ezt a nőgyógyász ki fogja írni. Tőlem kértek még ekg-t is+ugye a védőnős látogatás.


Én ajánlanék még egy mellkas rtg-t is. Ha úgyse akarod megtartani, akkor igazából mindegy a sugárzás. Nálam ab után 3 hónappal egy megfázás kapcsán derült ki, hogy egy viszonylag ritka tüdőbetegségem van, ami már tavaly is látszódott az összehasonlítások alapján.


Altatóorvoshoz nem kellett mennem.

2017. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Meg még egy dolog: úgy menj a kórházba, hogy nincs rajtad semmilyen ékszer(se testékszer, se fülbevaló, nyaklánc, gyűrű stb). Illetve teljesen éhgyomorra érkezz. este 8-9 körül vacsorázz meg és utána már max folyadékot vegyél magadhoz. És vigyél magaddal minden papírt, pizsamát, papucsot(esetleg köntös).
2017. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Nekem volt EKG, vér- és vizeletv vizsgálat, röntgen(!).
2017. jún. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
8-ashoz annyit fűznék hozzá, hogy reggel az első UH-nál osztályos felvétel előtt megnézik, hogy van-e szívhang. Ezt hivatalból muszáj. Engem mondjuk érdekelt maga a vizsgálat, hogy mit lát(szakmai ártalom), úgyhogy végülis párszor odapillantottam, hogy mi is van ott.
2017. jún. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Óvatosan a nyolcas válaszolóval, Utolsó, mert te is megkapod a magadét :) mely szerint neki megmutatták a szívverést a készüléken... Nem tudom milyen egészségügyi intézményben történt ez (ha valóban így volt, akkor csak sajnálom őt, mert ez gáz), de nem véletlenül kérdezik meg egyből, hogy megtartod-e. Ha nem, akkor nem mutogatják jobb helyeken (azaz kb sehol). Tök reális lenne, hogy közlöd, nem, erre a doki elkezdi mosolyogva a képernyőn mutatni, hogy hol mi helyezkedik el, és lám, a szíve is ver... Egyébként meg nyilván szívhangot néznek, mert abortusz (nem missed!) csak szívhang jelenlétét követően végezhető el, csak éppen nem mutatják meg a páciensnek. Akinek mégis, azt sajnálom, többé ne menjen ahhoz az orvoshoz, javaslom.
2017. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
19%

Miert ne lehetne megmutatni hogy ver a szive ?

Teny ver a szive hiszen csak elo terhesseget vesznek el.

Aki elveteti gondolom tisztaban van vele a magzat el es vallalja a felelosseget.

Nem megnezni struccpolitika.

2017. júl. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
12-es: azért nem kezdte el mondogatni a szonográfus, hogy mi hol van, csak annyit mondott, hogy nem találja a szívhangot és fél pillanattal később meg meg volt. Ő csinálta a dolgát, én néztem, ahogy a dolgát csinálja és a kötelező körökön kívül senki nem szólt a másikhoz.
2017. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!