Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan jött az embrióhoz a...

Hogyan jött az embrióhoz a sejtcsomó megnevezés?

Figyelt kérdés
Más életében nem érdekel az abortusz, nem vagyok ellene. A kérdésem nem is ehhez kapcsolódik.De mindig meglep aki az embriót, magzatot sejtcsomóként definiálja. Aki tanult már a fejlődésről nyilvánvalóan tudja, hogy az élet a fogantatással kezdődik.De utána is lehet olvasni. Ennél fogva tehát butaság egy fejlődési folyamatot sejtcsomó állapotnak leírni.
2017. júl. 24. 17:01
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
35%
Mert ez az abortuszkedvelők egyik "adukártyája" mást se hajtogatnak mint "csak sejtcsomó" "ő teste ő dolga" mert nincs más, normális észérvük. De ez csak az ő szegénységi bizonyítványuk és tudatlanságuk nem kellőket komolyan venni:-)
2017. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
61%

Mert az is! Mint ahogy az is a ti tudatlanságotokat fejezi ki "kedves" első, hogy szerintetek egyenlő egy nehány hetes embrió egy már megszületett, magátol levegőt venni képes emberrel!

Számodra lehet, hogy a fogantatástol kezdődik az élet, más számra meg messze nem!

Ja és ne feledjük a kedves abelleneseknek sincs az égvilágon semmilyen (!!) észérvük, azonkívül h folyamat mindenhova odahánynák h így úgy gyilkosság meg gyilkos vagy, meg i már s te gyereked, Jajj ő már most téged szeret a világon a legjobban, Jajj ha beszélni tudna azt mondana h élni akar és társai.... :DDD Igazatok van, ez sokkal erősebb érv. Hagyjuk már. Aki nem akarja megtartani a gyereket, annak hiába predikalsz arról h tartsa meg, nincs értelme!!! Nem fogja meghatni h szerinted meg XY szerint gyilkosság!

Sokkal inkább ti vagytok azok, akik nem tudnak semmilyen észérvet felmutatni! Csak az érzelmi zsarolos szar dumát tudjatok nyomatni, azonkívül semmi mást! Törvénnyel és kész tényekkel mentek szembe, csak h vedjetek az igazságerzeteteket! Ez nem épp nevezhető észervnek! Mint ahogy az sem, h tarsd meg akaratod ellenére, mert Jajj hányan szeretnének babát emg én tuti megtartanám...

2017. júl. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
70%
Biológiai értelemben teljesen helytálló megnevezés.
2017. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
2. Te nem érted a kérdésem. Én nem vagyok abortuszellenes, nem érdekel ha más elveteti a magzatát. Pusztán azt írtam le hogy a fejlődési folyamat a fogantatással kezdődik. A magzat nem sejtcsomó fejlődnek a testrészei, belső szervei. Ezért kezdődik az élet a fogantatással.
2017. júl. 24. 17:18
 5/43 anonim ***** válasza:
79%

[link]


Mi is csak sejtcsomók vagyunk, csak kicsit nagyobbak.

2017. júl. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
55%

Azért mondjak azt, mert biológiailag az is! Egy pár hetes embrió még csak sejtek halmaza, ez teljesen helytálló kifejezés.

Számomra mondjuk nem a fogantatástol kezdődik az élet, ezt azért így elég erős kijelenteni. Te így gondolod, én és sokan masok meg másképp. Majd ha megszületik, akkor az már egy élet, de egy sejtcsomo, ami ki sincs még fejlődve és magátol nem képes levegőt venni se, nehezen számít egy külön életnek..

2017. júl. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
Nem sejtek halmaza fontos fejlődésen megy át már az első trimeszterkor is csak hogy tudd. 12. héten már mozgásokat is végez ezt azért írom le, hogy művelődj kicsit.Különben meg cseszhetnéd a születésed ha az előtte lévő fontos embrionális, magzati fejlődésen nem mennél keresztül.
2017. júl. 24. 17:41
 8/43 anonim ***** válasza:
68%

"De mindig meglep aki az embriót, magzatot sejtcsomóként definiálja."


A magzatot még véletlen sem nevezi senki annak. Akkor nevezik annak, mikor nem végez mozgásokat, meg semmit sem csinál, mert még nem más, mint egy sejtcsomó. Mégcsak nem is hasonlít emberre még ebihalra sem nagyon. És azért mondják ezt, mert mikor akkora, mint egy szezámmag és így néz ki: [link]


Akkor is már sokan azt írogatják, hogy a pici babácskád, bébikéd, az egy ember, te gyilkos vadállat stb.

2017. júl. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
74%

Nem szeretem az ilyen kijelentéseket, amik szerint valaki vagy "abortuszellenes", vagy gyilkos.

Az élet más területein sem lehet mindent csak és kizárólag egy oldalról nézni és önfejűen tartani magad ahhoz, csak hogy neked legyen igazad.

Én egyiknek sem mondanám magam. Se nem vagyok mellette, sem ellene. Inkább amellett állok, hogy vannak olyan helyzetek, amikor szükséges, illetve olyanok is, amikor teljesen felesleges.

Mindenkinek JOGA van eldönteni, mit kíván tenni a terhességével, teljesen érthetetlen számomra ez a sok fröcsögés arról hogy "gyilkosság", "isten akrta hogy így legyen", "azt mondaná hogy élni akar" stb.


A kérdés tudom hogy nem erre irányult, de mivel a "sejtcsomó" kifejezés is ebből az ellentétből született, ezért nem igazán lehet máshogy megválaszolni.

2017. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Éppen ezt mondom mire rájön a terhességre már kialakulnak a szervek tehát nem lehet sejtcsomónak hívni.
2017. júl. 24. 17:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!