Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvér, édestestvér vagy...

Testvér, édestestvér vagy féltestvér a jó megnevezés?

Figyelt kérdés

Beszélgettünk a párommal, milyen lesz, ha lesz közös babánk, neki ugyanis van egy kisfia. Mondtam, hogy lehetnek jó féltesók, főleg mert sokat fognak találkozni. De a párom szinte leszedte a fejem, hogy hogy merem azt mondani, hogy féltesója lesz a fiának. De ha egyszer az? Nem mondhatom, hogy édestestvére, mert azt a fiút nem én szültem.

Ha nagyobbak lesznek, igenis szeretném elmagyarázni nekik, hogy miért ilyen ez a család, mitől féltesók és hogy más családokban is van ilyen...mozaik családok.

Miért kéne abba ringatnom őket, hogy édestesók?

Kinél, hogy működik?


2012. jan. 12. 13:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is van egy féltestvérem, de én is azt mondom, hogy ő a tesóm, testvérem, nővérem stb. Sosem jutna eszembe azt mondani, hogy ő a féltestvérem, pedig világ életemben tudtam, hogy nem ugyanaz az anyukánk és azt is, hogy ezt féltestvérnek nevezik. De nálunk a "testvérségnek" van jelentősége, nem a "félségnek". 30 éve szeretjük támogatjuk egymást a (fél)testvéremmel :D
2012. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem a Húgom féltestvérem, más az apukánk, 9 éves voltam mikor született, de soha nem mondták, hogy "ő a féltestvéred" - ettől függetlenül tisztában voltam vele már akkor is, és ő is egész kicsi korától tudja, de mindig is testvérként gondoltam rá, ha beszéltem róla így említettem. Szerintem sem kell ezt hangsúlyozni, hisz ugyanúgy szeretik majd egymást.
2012. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
7%
Párod egy hülye, ha nem fogta fel, h a féltestvére/mostohatestvére lesz a közös babátok a már most meglévő kisfiának. :)
2012. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
Két féltesóm van. Az egyikkel együtt is élek, és minden napom vele töltöm, és imádom, hát hogy is jutna eszembe azt mondani, hogy a féltesóm? A testvérem és kész. Attól, hogy nem ugyan az az apánk, nekem ő teljesen olyan mintha az édes testvérem lenne, az egyik legfontosabb ember az életemben. Attól még ők tudni fogják nyilván, hogy nem egy anya szülte őket.
2012. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is féltestvérek. Anyósom annak idején újra férjhez ment, és született a férjemnek egy húga, illetve az apjának is fia. Tulajdonképpen féltestvérek, de magunk között nem így hívjuk őket, hanem csak simán testvérnek. Nem kell őket abban ringatnod, de hétköznapi szóhasználatban nincs értelme kihangsúlyozni, hogy féltestvérek. Ha nagyobbak lesznek, úgyis tudni fogják szerintem, hogy mi a helyzet.
2012. jan. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Az hogy mik és miként nevezik egymást nem ugyan az.


A sógornömnek van egy féltestvére és egy édes. De a féltestvérét is mindig testvérének említi, pedig kb havi egyszer voltak együtt, de még is.


Biztos vagyok benne, hogy ha neked lenne már egy és most újaputol jönne a második akkor tuti testvérként mondanád.


Elmagyarázni majd lehet késöbb is. Ha nagyobb a párod fia akkor neki már ellehet mondani mit jelent de minden napos használatban lehet a tesó szó.


Szerintem mindennapos használatban a féltesó megnevezés lealacsonyítja mindkét gyermeket.

2012. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Amúgy a másik tesómat, akit csak ritkábban látok is testvéremnek mondom, és ha beszélek róla akkor azt mondom hogy a tesóm, nem azt hogy a féltesóm. Anyukámnak is van egy öccse az anyukája másik házasságából, és ő imádja és mindig azt mondja hogy az öcsém és kész. Barátnőmnek egy húga és egy öccse is van az apja második házasságából, és ráadásul évente találkoznak csak, mert másik országba élnek, mégis úgy emlegeti, hogy húgom, öcsém.
2012. jan. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a feltestver meg edestestver ilyen "hivatalos" formak. Ha valakinek feltestvere vagy edestestvere szuletik akkor eleg csak annyit mondani egymas kozott, hogy testverek. Nem kell eletenni a "fel" vagy az "edes" szot. Az magatol erthetodik szerintem csaladon belul.
2012. jan. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nekem van egy tesóm a szüleimtől és van még egy Anyu előző házasságából. A mindennapokban eszembe sem jut és nem is mondom senkinek, hogy a bátyám a féltestvérem, mivel együtt nőttünk fel és Apu is a sajátjaként bánik vele és a bátyám is Apunak hívja őt.

Csak akkor szoktam elmondani valakinek, ha pl. rákérdeznek, hogy miért más a vezetéknevünk, amúgy semmi jelentősége.

Szerintem csak akkor szokták féltestvérnek szólítani a féltestvérüket az emberek, ha nem együtt nőttek fel.

De nem muszáj úgy is hívniuk egymást, meg nektek őket.

Én megértem, hogy a te gyerekednek szerinted a te másik gyereked lesz a "rendes" tesója, de gondold végig: a párod (valószínűleg ugyanúgy) szereti a kisfiát is, ami tök jó és a féltesóság olyan lenézően hangzik, még ha igaz is.

2012. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 krisztivan ***** válasza:
89%
Páromnak is van egy 8 éves kisfia.Nem jutott eszembe hogy 'csak'féltestvérek.Kb.két hetet nálunk tölt a nagytesó is és így is hívjuk a Picurnak hogy jön a tesó.A gyerekek is érzik hogy más a dolog és ha eljön az idő és megkérdezi akkor elmagyarázom de addig ez pont jó,van egy tesója és kész:-))
2012. jan. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!