Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Egyetemisták! Akinek volt már...

Egyetemisták! Akinek volt már abortusza, mesélne kicsit arról, miért döntött így?

Figyelt kérdés
Én is egyetemre járok de nem ismerek senkit, akinek vetélése lett volna és jól esne, ha rájönnék, hogy nem vagyok egyedül.
2017. aug. 20. 10:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%
Nekem egyik csoporttarsam és egy nagyon jó barátnőm lett terhes. Egyikőjük sem tartotta meg, nagyon nem volt alkalmas a körülmény. Nem akarták félbehagyni az egyetemet stb. Nem bánták meg, időben lediplomaztak, jó munkahelyük lett, normális parkapcsolatuk. A mai napig vallják, hogy jó döntést hoztak.
2017. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%

Milyen érdekes, hogy épp az utóbbi egyetemistákra vonatkozó intézkedések után adódik ilyen kérdés.


Különbség nemigen van a kényelmes körülmények miatt inkább abortuszra menők között. Kár külön kiemelni az "egyetemistát", hiszen inkább azt gondolná az ember, hogy több esze lehetne, és ha már nem volt, akkor több felelősségérzete.


A köznyelvben a vetélés nem azonos az abortusszal.

2017. aug. 22. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28%

Vetélés: az embrio magától megy el

Abortusz: az embriot elvetetik szándékosan


Nagyon okos lehetsz, hogy magyarázz az orvosi nyelvről, de annyira mégsem, hogy tudd, köznyelvben hogyan használják.

2017. aug. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
16%

Én leginkább olyan egyetemistákról tudok, akik terhesek lettek, és nem volt mégsem abortuszuk.

Én is pl ilyen vagyok.

Egyetemet befejeztem, van munkám is a szakmámban a gyerek (most már gyerekek) mellett. (29 éves vagyok amúgy, szóval nem a 70-es évekről beszélünk :))

De rengeteg ilyen példát láttam a környezetemben is.


Aztán most már pénzügyileg is támogatja az állam a gyereket vállaló egyetemistát (nem is kevéssel..)


Kedves Kérdező! Ha bármiben tudok segíteni, informálni, írj rám nyugodtan!

Nem vagy egyedül a gondoddal, pont emiatt sokan szenvedtek már Előtted is a döntés súlya miatt, és Te is tapasztalhatod, hogy nem feltétlen abortusz az egyedüli megoldás a helyzetedre!

Mielőtt döntenél, kérlek hallgass a szívedre!

(És írj nyugodtan)

2017. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, nem, nem vagy egyedül.
2017. aug. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Pontosan tudom, hogy a köznyelvben mi a különbség a kettő között. Ettől függetlenül az abortusz=vetélés a szaknyelvben. Innentől kezdve felesleges belekötni hogyan írtam, mert vagy értelmezed a kérdést és arra válaszolsz, vagy kötözködsz - ez utóbbinál javaslom a privát üzenetet az offolás elkerülése érdekében.


A másik; az egyetemista intézkedésekről meg hasonlókról nem is tudtam/olvastam. Mint a leírásban olvasható, azért egyetemistákra vonatkozik a kérdés, mert én is az vagyok. Vagyis szeretnék a "saját közegemből" válaszokat olvasni, mert sokra nem megyek azzal, ha olyanok írnak, akik valószínűleg nem az én korosztályom és mondjuk 8 általánosuk van - az ember akkor érzi magát jobban és kevésbé elhagyatva, ha hozzá minél hasonlóbb körülményekből is van valaki, aki az adott helyzetben van vagy volt. És ebben az egyetem eléggé hasonló körülmény, mert egy egyetemistának az egyetem eléggé meghatározó. Remélem érthető annak, aki ebbe kötött bele.


Harmadik: nem vagyok terhes szerencsére, így több privát üzenetet nem kérek arról, mekkora szar vagyok, mert felmerült bennem az abortusz gondolata. És köszönöm azoknak, akik a kérdésre válaszoltak akár úgy, hogy annak a vége a baba megtartása volt, akár úgy, hogy nem.

2017. aug. 26. 15:50
 17/19 anonim ***** válasza:
53%
A terhes nőnek a világon semmi köze sincs ahhoz, hogy egyes fanatikusok gyilkosoznak egy legális orvosi beavatkozás kapcsán. Ahogy nem is jótékonysági intézmény, hogy azért hozzon komoly áldozatot, hogy olyanok járjanak jól, akik eleve jobb helyzetben vannak nála. Az meg, hogy a MAJDANI gyerek mivel járna jól, az erősen kétesélyes...
2017. aug. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
39%

Szia!

Hármas válaszoló vagyok, örülök, hogy végül nem bizonyultál terhesnek.

Nem tudom, hibáztál-e a védekezésben, hogy felmerült a lehetőség, ha igen, bízom benne, tanultál a dologból, és soha nem kell megterhelned a lelkiismereted egy ilyen döntéssel.

További sok sikert az egyetemi tanulmányaidhoz!

2017. aug. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
75%

Én nem jártam egyetemre, de az egyik barátnőm igen. Elsőben jött össze a pasijával, még abban az évben teherbe esett állítólag védekezés mellett.

Nem is volt kérdés nála a dolog. Azonnal elkezdte intézni, hogy el tudja vetetni. Meg is tette, a barátja támogatta. Amúgy utólag azt mondta, hogy persze nem érezte jól magát emiatt, az abortusz egy szükséges dolog, nem buli, de tudja hogy jó döntést hozott.

Befejezte az egyetemet, elkezdett dolgozni (óvodapeagógus lett). Az "apukával" egyébként csak 3 évig volt együtt, a vége felé a pasi rossz társaságba keveredett, elkezdett drogozni, többször megcsalta. Végül akkor hagyta el a barátnőm végleg, amikor megverte a srác, és a kórházban kötött ki, 2 törött bordával, törött karral, zúzódásokkal, betört orral, 3 kivert foggal. Már csak ezért is úgy gondolja, jó döntést hozott, nem bánta meg, hogy nem köti egy gyerek ilyen emberhez.


Tudom nem ez volt a kérdés, de hátha érdekel: Anno a középiskolában is terhes lett az egyik osztálytársam 17 évesen, ő megtartotta. Otthagyta a sulit, nem érettségizett le. Megszülte a kislányt, aztán 3 évre rá összeházasodtak a párjával, lett még 2 gyerekük, azóta is háztartásbeli, a férje dolgozik. 10 éve házasok most.

2017. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!