Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Hogyan zajlott az abortusz 24...

Hogyan zajlott az abortusz 24 évvel ezelőtt kiskorú esetében?

Figyelt kérdés

14 évesen volt egy abortuszom. A terhesség családonbelüli erőszak következménye volt, az apám volt az erőszaktevő.Hatalmas trauma volt, és kevés az emlékem róla.


Arra gondoltam, hátha akad itt valaki, aki aki ezen a területen dolgozik, vagy tudja, akkoriban hogy mentek ezek a dolgok. Akkoriban is kellett menni előtte családsegítő szolgálathoz/gyámügyhöz/valami hivatalhoz? Akkoriban is szükség volt az egyik szülő írásos beleegyezésére?



2017. aug. 31. 00:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

Pont ugyanígy, ahogy most. Kiskorú esetében mindig kell szülői vagy gyam beleegyezés.

24 évvel ezelőtti dologgal amúgy meg nem kellene foglalkozni, ha nem tudod egyedül feldolgozni, akkor keress pszichológust vagy pszichiátert

2017. aug. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, honnan tudod, hogy történt akkoriban?
2017. aug. 31. 16:33
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Onnan, hogyan egészségügyi törvény ide vonatkozó része 1992 óta hatályos, az pedig 25 éve volt.
2017. aug. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. aug. 31. 20:50
 5/20 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj, sosem válaszolok privát üzenetre.


Nem.

Nem tudom, a Google-t tudom ajánlani.

Gondolom a papír alapút 5 évig. A számítógépes adattarolasnal egészen a születéstol a halálig elérhető a betegeletut. Esetleg ha megfogadnad a tanácsom és valóban pszichiáterhez fordulnal, ő talán ebben is tudna segíteni, hiszen a kezelő orvosok számára hozzáférhetőek ezek az adatok. Illetve ha anno történt rendőrségi feljelentés, elvileg az is és a bírósági tárgyalás anyaga is talán még van még - írhat egy tértivevénnyel ajánlott levelet a bíróságnak, amelyik az ítéletet hozta, talán zptudnak segíteni, bár nem hiszem, hogy ennyi ideig tarolnanak iratokat

De komolyan, próbálj meg tullepni rajta, ez nem normális, hogy még ennyi ido utan is ilyen mértékben foglalkoztat. Csak tönkre teszed magadat vele. Értem én, hogy hatalmas trauma, de nem hagyható magad.

2017. szept. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!


(Közben valaki segített: az egészségügyi tv. szabályozza a dokumentációk tárolását, meg a vonatkozó kormányrendelet)


Egyébként biztos vagyok benne, hogy a jószándék vezérel, de magamtól is el tudom tönteni, mi foglalkoztasson ennyi év után, és mi nem. Senki nem szeretni, ha megmondják, mit van joga fontosnak tartani, és mit nem. Azt meg, hogy "normális-e" ennyi idő után ezen rágódni, azt ne haragudj, de ne Te döntsd el! Bízom benne, hogy tiszteletben tudod tartani a kérésem.


Egyébként nem tartom valószínűenek, hogy apám feljelentette magát a bíróságon kiskorú megrontása miatt....

2017. szept. 1. 13:17
 7/20 anonim ***** válasza:
48%

Bocs, hogy segiteni akartam. Sok sikert a megoldáshoz, bár ha 24 évig nem sikerült, esélyes, hogy nem is fog.

Az nem jutott eszembe, hogy apad feljelentette volna magát, gondoltam megtette anyad, vagy hivatalból az orvos, akinek anno kötelessége volt, hiszen 14 voltál. Nyilván ez sem történt meg, nyilván senki nem tett semmit, nyilván az egész világ ellened van.

2017. szept. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

"vagy hivatalból az orvos, akinek anno kötelessége volt, hiszen 14 voltál." - anno is 14 év volt a beleegyezési korhatár, 12 és 14 év közt meg csak magánvádra üldözték, hivatalból eljárás csak 12 év alattiaknál indult pusztán egy terhesség kapcsán - ahogy ma is.

Legalábbis 1978 óta ez biztosan így van.

2017. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
45%
Semmi köze a beleegyezési korhatarhoz, utolsó. Nem a szexuális életet kell jelentenie, hanem a kiskorú terhességét
2017. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó, ha valaki legálisan él szexuális életet, miért, és hova és főleg milyen alapon kellene szerinted jelenteni bárkinek is a terhességét???

(nem, nem kell, onnantól kezdve a "rendes eljárás" van ugye nőgyógyász, és HA megtartja a terhességet, akkor veszik gondozásba normál vagy veszélyeztetett terhesként - mint mindenki mást is)

2017. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!