Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiskorú lánynak mennyibe...

Kiskorú lánynak mennyibe kerül az abortusz?

Figyelt kérdés

Mennyibe kerül kiskorú lánynak az abortusz?Ezt az állam állja? Mindenképpen kell szülői beleegyezés? Meddig kell bent maradnia a kórházban?


-Egy aggódó rokon


2011. jún. 15. 14:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A beavatkozás költségei

Ha az állapotos nőnél vagy magzatnál fennálló egészségügyi ok miatt kerül sor a terhesség megszakítására, a beavatkozás költségeit az Egészségbiztosítási Alap fedezi.


Amennyiben nem egészségügyi ok indokolja a terhesség-megszakítást, a beavatkozásért fizetni kell. A díjat átutalási postautalványon kell befizetni, amelyet a terhesség-megszakítási kérőlap kitöltésekor kap meg a kérelmező. Az ára 26 193 Ft.


A térítési díjnak csak 30%-át kell megfizetni azonban, ha a terhesség megszakítását kérő személy vagy a vele egy háztartásban élő házastársa, élettársa, illetőleg az eltartója rendkívüli szociális segélyben vagy átmeneti segélyben részesül.


A következő személyeknek nem kell a beavatkozásért fizetni:


Szociális intézményben lakó személy

Az átmeneti gondozásban részesülő, valamint az átmeneti vagy tartós nevelésbe vett kiskorú, illetve az utógondozási ellátásban részesülő felnőtt.

Kivételes és rendkívüli segélyben részesülő személy

Külföldi személy, akit a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert, és aki nemzetközi szerződésben foglaltak alapján az országból nem utasítható ki.


A kedvezmények igényléséhez a terhesség-megszakításra vonatkozó kérőlap kiállításakor kell bemutatni a pénzbeli ellátást igazoló határozatot, bizonylatot, illetve jövedelemigazolást.

2011. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
13%
Sokan várnak kisbabára, akiknek nem lehet. Hagyjátok élni!!!
2011. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2011. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki kérheti a terhesség megszakítását:


Ha állampolgárságod (vagy a férjedé) magyar, és állandó jelleggel tartózkodsz Magyarországon.


Ha külföldi vagy és

- érvényes bevándorlási engedéllyel rendelkezel,

- érvényes tartózkodási engedéllyel több, mint 2 hónapja tartózkodsz az ország területén,

- menekültként kérelmezted elismerésedet,

- a menekültügyi hatóság menedékesként vagy befogadottként elismert.


Cselekvőképtelen személy helyett:

- a 14 év alattiak esetében és

- azoknál, akiket a bíróság elmeállapota, szellemi fogyatékosság vagy káros szenvedélye miatt ilyen hatállyal gondnokság alá helyezett (középsúlyos és súlyos értelmi fogyatékosok)

a törvényes képviselőjük (ez 14 év alattiak esetében általában a szülő) kérelmezheti a terhesség-megszakítást.


Korlátozottan cselekvőképes személyek esetében:

- a 14 év és 18 év közöttiek

- akiket a bíróság az elmeállapota, szellemi fogyatékossága miatt ilyen hatállyal helyezett gondnokság alá (enyhén értelmi fogyatékosok)

törvényes képviselőjük (általában szülő) nyilatkozata is szükséges, hogy a terhesség-megszakítást tudomásul vette.


Tehát annál, aki még nem töltötte be a 14 éves kort, csak a szülő kérheti a terhesség-megszakítását.


A 14 és 18 közötti korosztálynál a fiatal is kezdeményezheti a terhesség megszakítását, de a kérelemhez a törvényes képviselő (valamelyik szülő) beleegyezése is szükséges.


Ha nem egészségügyi indokra hivatkozol, ha bűncselekmény történt, vagy ha válsághelyzetbe kerültél, a terhesség-megszakítást személyesen és írásban kell kérvényezned a Családvédelmi Szolgálatnál!


Mennyibe kerül az abortusz?


Aki nem jogosult semmilyen szociális kedvezményre, az 2004-ben 20.433.- Ft-ot köteles fizetni (az összeg az év során még változhat).


6.130.- Ft-ot kell annak fizetnie, aki a felsorolt ellátások valamelyikében részesül:

munkanélküliek jövedelempótló támogatás, munkanélküli járadék, ápolási díj, sorkatonai családi segély, rendszeres gyermekvédelmi támogatás, aki hat hónapon belül visszamenőleg rendszeres szociális vagy átmeneti segélyben részesül.


10.217.- Ft-ot kell annak fizetnie, aki a felsorolt ellátások valamelyikében részesül:

gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, átmeneti járadék, rendszeres szociális járadék, egészségkárosodási járadék, rokkantsági járadék, rokkantsági nyugdíj, baleseti rokkantsági nyugdíj.


Ingyenes annak, aki a felsorolt ellátások valamelyikében részesül:

rendszeres szociális segély, fogyatékossági támogatás, vakok személyi járadéka, magasabb összegű családi pótlék, illetve aki szociális intézményben lakik.

2011. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

szegény lány...:/ sajnos nem értek ehhez még abortuszom se volt...szerintem egy nőgyógyász megtudja mondani akár telefonon keresztül is.úgy tudom(nem vagyok benne biztos,hülyeséget nem szeretnék mondani utána kell járni)14 éves korig államilag támogatót azthiszem.mennyi idős a lány?biztosan nem szeretnék megtartani a gyermeket?esetleg megszülné a lányzó és örökbe adná?


19/N

2011. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%
inkább adjátok örökbe, sok normális pár van akiknek nem lehet gyerekük
2011. jún. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%
Felelőtlen gyerek pont ugyanannyit fizet,mint a felelőtlen felnőtt.Megjegyzem örökbeadni ingyen van.Szülői beleegyezés kell.1 éjszakát tölt a kórházban,másnap megölik a gyereket,és délután mehet haza,mint aki jól végezte dolgát.
2011. jún. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy éjjelt kell betn töltenie. Este bemegy asszem 6ig s másnap műtét. De tényleg jobban járna ha megtartaná.Én 20évesen is összetörtem az ab miatt. Szerintem megoldható hogy meg tarthassa. Suliban is meglehet oldani:) Egyébként 30ezer,s sajna nem "támogatott".NEkem is 30volt,ugy hogy szüleim elváálltak és nappalira jártam iskolába.
2011. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egy 14 éves lánynak a szülés nem lenne kéjutazás.

Amikor én 27 éves voltam és megszültem a gyerekemet, annyira fájt, hogy szülés végén elájultam. Egy felnőtt nőt is megvisel a szülés, nemhogy egy gyereket.


Sajnos mindenképpen el kéne vetetni, csak a szüleinek nem akarja elmondani, mert most van a különköltözés, vállás ilyesmi. Csak nekem merte elmondani.

Nem helyettesítheti (mégha nem is legálisan?:S) egy másik rokon a szülőket?

2011. jún. 15. 19:35
 10/17 anonim ***** válasza:
13%
Megkérdezhetem, hogy milyen úton lett terhes?! Ha esetleg megerőszakolták, megértem. A többit nem! 14 évesen szexelni tudott, védekezni? Ha mégis erőszak volt, akkor visszaszívom, amúgy meg nem.
2011. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!