Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Ilyen szintű elhízásnál az...

Ilyen szintű elhízásnál az abortuszt választanátok?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam hogy a már túlsúlyos embereknél nagyon rizikós a terhesség pl magas vérnyomás, koleszterin, cukorbetegség miatt..És elgondolkodtatott engem hogy ha már sokszor egy 110-120 kilós nőnél ekkora veszély a terhesség akkor mi a helyzet egy 250 kilóssal pl? Ti ha mondjuk 250 kilósak lennétek, és baromi rizikós lenne a terhességetek mit csinálnátok, főleg hogy szerintem ilyen súlynál már kb mozgásképtelen az ember...

2017. okt. 21. 11:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igazából fogalmam se volt hogy ilyen súllyal nem lehet teherbe esni csak kíváncsi voltam a véleményetekre
2017. okt. 21. 12:45
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora emberek már magukat is alig (vagy egyáltalán) nem tudják ellátni, nem hogy egy csecsemőt.
2017. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
Elég kicsi az esélye, hogy teherbe essen és most nem arra gondolok, hogy nem talál magának partnert, hanem mert vékony nőknek is elég nehéz teherbe esni és kihordani egy gyereket, nem egy olyan nőnek, akinek még saját magát is cipelnie kell.
2017. okt. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
78%
Egy barátnőm 130 kilósan esett teherbe és a reggeli rosszullétektől eltekintve problémamentes terhesség volt. Azt mondta, hogy egyszer nem védekeztek és pont besikerült, de a saját hülyesége miatt nem akarta elvetetni a gyereket. Azóta leadott valamennyit. Én is néztem egy sorozatot amiben 250 kiló feletti személyek voltak és érdekes volt, hogy valaki ennyi kilóval az ágyhoz volt kötve míg más főzött, vigyázott a gyerekekre. Szerintem a teherbeesés is változhat. Biztos, hogy a legtöbb nem tudna teherbe lenni, de biztos van pár aki igen. A mutatott személyekben közös volt, hogy a rossz genetika mellett a mértéktelen zabálás a rossz minőségű ételekből volt jellemző. Ha én lennék ebben a hejzetben és teherbe esnék, akkor azonnal elhagynám a gyorskajájat és az édességet. Viszont ezek a személyek többsége aluliskolázott (amerikában amúgy sem jellemző az egészségtudatos nevelés) és sokszor nem is tudják, hogyan kellene jobban csinálni, plusz ilyen testtel és bezártsággal biztos, hogy a depresszió is szerepet játszik. Így most hiába mondom, hogy én mit tennék, a gyakorlatban biztos, hogy másképp lenne.
2017. okt. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%

Èn 140kilòsan estem teherbe, pont a 9. Nem vèdekezős hònapban derült ki hogy terhes vagyok az első nap amikor kimaradt pozitiv volt a teszt.

A kövèr nők nem felètlenül esnek nehezebbeb teherbe. (Akiknek van rendszeres mensijük legyen bármennyi kilò teherbe tud esni)

Sok àtlagos tùlsùlyú nő évekig probàlkozik ès semmi majd egyszercsak összejön. Nem feltètlen tùlsùly kèrdèse.

2017. okt. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
27%

Én ezzel a gyerekvállalás témában mindig nagyon népszerűtlen szoktam lenni. Nekem nincs ellenemre az abortusz, de nem értem az emberek miért szeretnek kockáztatni. Adott egy túlsúlyos nő, aki gyereket szeretne. Szerintem az a megfelelő út, hogy a tervezés időszakában életmódot vált, megpróbál leadni valamennyit, hogy minél nagyobb esély legyen egy egészséges gyerekre. Sokan csak legyintenek, de szerintem ez nagy baj. Számtalan anyuka cigizik/iszik/kórosan elhízik terhesség alatt, mondván inkább ez mint a stressz...hát szerintem meg marhára nem. Éppen ezért számomra hihetetlen, hogy ha valaki nem akar (értsd tudatosan nem tervez) gyereket miért kockáztat? Ha védekezés mellett becsúszik, mert előfordul, de ilyen esetben pl túlsúlynál méginkább fontos lenne, hogy kicsit tudatosabban kezdjen el zabálni....

Én valószínűleg az abortuszt választanám egy nem tervezett terhesség esetében (aztán lehet hogy mégsem, a körülmények nagyon nem mindegye), de akkorbiztosan, ha nagy valószínűséggel betegen születne a gyerek... Itt azért ezt kategorikusan nem lehet kijelenteni...bár én nem is leazek soha 250kg-os, de még 100 se....

2017. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
nem
2017. okt. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartanám meg. Egy 250 kilós már gyakorlatilag magáról sem tud gondoskodni. Én is néztem a 250 kgs műsorból, volt hölgy akinek a párja törölte a fenekét, mert fel nem tudott kelni az ágyból évek óta, hát hogy gondoskodna egy kisbabáról?


Amúgy érdekes ez a dolog. Több komplex hormonproblémám és túlsúlyom van, petefészek cisztáim is hol vannak, hol felszívódnak, menstruációm évente 3-5 alkalommal jön meg, sokkal kevesebb a mennyisége mint régebben, viszont elhúzódik 8- vagy 10 napig is alkalmanként. Folyamatosan diétázom, minden étkezésemhez kaját mérek, adagokra figyelek, csak akkor eszem, ha éhes vagyok, kis adagokat, sokszor megkapom, hogy annyit eszem mint egy madár, a férjem a sokszorosát eszi, mégis tartja a súlyát, én meg vagy hízok, vagy stagnálok, néha beindul a gépezet és 5 kiló lemegy, aztán mind visszajön, pedig mindent ugyanúgy csinálok, diéta, mozgás mindig megvan. Zöldség, hús, kevés szénhidrát.

Soha az életben nem fogok teherbe esni, ezt a dokim is megmondta már 26 éves koromban, mikor meglátta a hormoneredményeimet, és igaza volt. Több mint 5 éve nem védekezünk, mert tök felesleges, meddő vagyok. Gyerek sehol. Ilyen is van. :)

Meg olyan is, hogy volt osztálytársam 150 kilósan esett teherbe, és 3,5 kilós egészséges kisfiút szült. 1. próbálkozásra összejött nekik. Azóta már egyedül neveli, a pasija lelépett. De ő pl simán teherbe esett extrémebb túlsúllyal is.

2017. okt. 26. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Néha belenézek a TLC az ilyen túlsúlyosokról szóló műsorba, és képzeljétek 90% van párjuk, van akinek van gyereke i, pedig igaz hogy mind gyerekkora óta túlsúllyal küzd. A kérdés másik felére válaszolva én em vékonyan lettem terhes, de azért nem is durván elhízva (75kg) nehezen sikerült és jó sok probléma volt, maga vérnyomás, ir stb...toxémiám lett már 20 hetesen, de el nem vettetem volna!
2017. okt. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!