Miért folyik annyi vita arról, hogy az abortusz egy élet kioltása vagy sem, mikor Dr. Czeizel Endre genetikus professzor úr is elmondta, hogy az? Pl. ebben a videóban itt.

Figyelt kérdés
Azt is elmondja, hogy miért nem az anya része, és erről szintén ahány ember, annyi vélemény. azzal, ha elismernénk, hogy ez mind így igaz változna valami? hiszen nem érinti sem az abortuszszabályozást, sem azokat, aki ilyesmire készülnek. Csak maximum kimondanánk. https://www.youtube.com/watch? V=OogvTWRjXZg

#abortusz #terhességmegszakítás #ellentétes vélemény
2017. nov. 18. 07:57
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
48%
#8 Másold ki az egész linket a végén a XZg-ig, és szedd ki a szóközt a kérdőjel és a V közül.
2017. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
79%
Most egész őszintén, mi a búbánatért kell ilyen kérdést feltenni amikor állandóan veszekedés tör ki az ilyen jellegű kérdések miatt. Szeretsz provokálni vagy ellentéteket szítani? Ez kell a népnek szombat reggel?!
2017. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
63%

4# vagyok.


Pont ezt írom, hogy aki abortusz ellenes, az azzal teszi a legtöbbet az ügy érdekében, ha nem esik teherbe, amikor nem akar gyereket.

De ez egy jogi, és nem erkölcsi kérdés. A jog kimondja, hogy a magzat 12 hetes koráig abortálható, ha...

Ez a "ha" az, amit ma Magyarországon egyáltalán nem vesznek komolyan. Gyakorlatilag bárkinek elvégzik, aki kifizeti.


Egyébként meg mit vársz ott, ahol naponta többen is büszkén leírják, hogy "évek óta védekezünk megszakítással, sose estem teherbe, csak amikor direkt akartuk, de akkor elsőre". Ezt elolvassa napi több agyatlan, "ó hát akkor én is". Aztán meg forgatja a pozitív tesztet, hogy "de én nem akarok gyereket". Abortusz.


A 14 éves kisfiúnak még nincs magömlése, de azt már "tudja", hogy gumiban nem jó szexelni. Eszébe sincs felhúzni. (Azt se tudja, hogy kell.) Felnőtt férfiak többsége se hajlandó, alkalmi kapcsolatban se.


Ilyen általános szexuális kultúra mellett mit vársz?

Még megfejeled azzal, hogy "nem ember, csak egy sejtcsomó". Az abortusz pedig "fogamzásgátlás" kategória. Aztán máris ott tartunk, hogy "kit érdekel, ha nem védekeztünk, legfeljebb ha becsúszik, elvetetjük".

Annak oka van, hogy nagyon sok nő élete során többször is megy.


Tehát: nem lenne jobb, ha ezt elismernék. Attól, hogy a Gizi és a Manci elismeri, egyetért, stb, attól még a Julcsi vidáman megy abortuszra, és örül, hogy nem kell megszülnie a nem kívánt gyereket.

A te vagy az én egyéni, személyes véleményünk nem változtat mások hozzáállásán sem a fogamzásgátlás sem az abortusz kérdésében. Változás csak akkor lenne, ha az állami törvényes megítélése változik. Tehát korlátozzák vagy tiltják az abortuszt. Vagy ha ingyen osztogatják a fogamzásgátló tablettát.

Máris visszakanyarodtunk, hogy akkor megcsinálják otthon a konyhaasztalon. Vagy 12-14 éves kislányok eszik a fogamzásgátlót, mint a cukorkát, és elterjednek a nemi betegségek.


Egyébként most én is írjam ide, hogy az pontozgasson le meg fel, aki hajlandó volt eddig elolvasni? ;)

Ez egy nyilvános oldal. Bárki bármit válaszolhat. Ezt jobb, ha megszokod.

2017. nov. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
76%

Ha Dr Czeizel Endre megmondta, akkor már nem is lehet vitatkozni a témán? Na ne már!

Amúgy Czeizel sem mindig így gondolkodott.

2017. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
19%
Na majd jön a 64, 67 és 74 százalékos, és elmondják hogy az abortusz a világon a legjobb dolog és az nem ember akinek nem volt legalább három. Nagy abortusz fanatikusok.
2017. nov. 18. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
34%
Egyértelmű h az abortusz gyilkosság csak sokan ringatják magukat téves elképzelésekben h az magánügy, h az ő teste, ő döntése. Mi van?! Ha itt megölök valakit megyek a börtönbe, ha valaki így megöl egy kis emberkét éli világát, lelkiismeretfurdalás és büntetés nélkül. Csak azért mert az a kis élet nem tud szólni h hahó itt vagyok, élni akarok ne bánts. Azokat akik ilyet képesek megtenni semmivel sem tartom különbnek egy gyilkosnál. És igen durva ahogy leírtam de szín igaz, csak jobb a " választott tudatlanság", a nemtörődömség.
2017. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
76%

Nézd kérdező, ez a "miért ennyi abortusz" kérdéskör bonyolultabb annál, hogy egy ilyen oldalon meg lehessen ezt érdemben vitatni, választ kapjunk az etikai, érzelmi és racionális oldalt feszegető kérdésekre, a megelőzést mikéntjeire. Ha elismerik, hogy gyilkosság, az a betiltást vonja maga után. A kérdés, amin őszintén! gondolkozz el: BIZTOS, HOGY JOBB LESZ AZOKNAK A GYEREKEKNEK MEGSZÜLETNI, AKIT INKÁBB ELVETETTEK? Évente 30.000.- ab itthon. Ezek a gyerekek megszületnek. Mennyi ebből a beteg, a nem kívánt, a sokadik, a nyomorba születő vagy a felelőtlen tini gyerekének születő? Biztos, hogy kell évente 30.000.- gyerek, akinek bizonytalan a jövője? Még ha a betiltás a nemkívánt terhességek csökkenésével is járna -de nem fog- akkor is nagyon nagy számokról beszélünk. Szerinted gyilkosság, szerintem meg nem. Te is meg tudod indokolni miért gondolod így meg én is. Te a "gyerek" jogát véded én a nő jogát védem. Kinek van igaza? Én spec. azért nem örülnék neki, ha eltörölnék (mert ha törvényileg gyilkosság, akkor el lenne törölve) a lehetőséget, mert ha én MOST védekezés mellett terhess lennék alap esetben elvetetném, de ha nem lehetne nagyon dühös lennék a helyzet miatt, és a helyett, hogy egy tervezett babának örülhetek gyűlölhetek egyet míg élek, mert MEG KELL TARTANOM. 10 éves párkapcsolatban élek, életszerütlen az örökbeadás kérdése. És ebben az esetben a legfontosabb: az én életem, döntésem (meg a páromé). Miért akarsz te ebbe beleszólni? Honnan veszed a bátorságot?

Nézzük fordítva:

Egy gyerek eltartása, felnevelése, elindítása az életbe -hasamra ütök- 10 millió forint. Én úgy vélem bizonyos szint alatt senki ne vállaljon gyereket, mert felelőtlenség. Ha nincs ennyi pénzed hiába estél teherbe el kell vetetned (nem opció az örökbeadás), ez a törvényi szabályozás, értsd meg, hogy ezalatt a szint alatt nem szülhetsz gyereket. Ugye, te úgy érzed, hogy ez gyilkosság és jogtalan, meg különben is, hogy jön itt más ahhoz, hogy ezt NEKED MEGSZABJA!

Érted a lényeget? Ez magánügy. Más gyereke/sejtcsomója, ezzel neked nem kell foglalkoznod, nem dönthetsz más helyett és nem várhatod el, hogy olyan szabályozás legyen, ami megteszi helyetted!

Tovább megyek. Megszületik a nem kívánt gyerek. A fele lemond róla. Évente 15.000. gyerek. Akarnak 15.000.- évente örökbefogadni? Egyszer talán...aztán előbb utóbb megtelnek az árvaházak. Remek, hogy esélyt kaptak a gyerekek a megszületésre, kár, hogy a tisztességes életre nem.

Aki megtartja, de nem akarta, kb ennek 2/3a szarul neveli a gyerekét. Erre jössz majd te, és jól lehordod minden sz*rnak, hogy hogy lehet ilyen anya -holott ő nem akarta a gyereket, de nem volt lehetőség elvetetni. Hát köszi, ezen a ponton köpöd szembe saját magad.

Igen, tudom tudom...mennyi felelőtlen veteti el, aki nem védekezik, stb... De neked ezt sem tiszted -és jogod- megítélni! Olyan ez, mint hogy a kövéreket nem "divat" nyíltan bírálni, mert mi van ha betegség miatt olyan -amúgy meg úgy gondolod egy lusta disznó...vagy igaz vagy nem, érted?

Szóval azzal, hogy elismerjék, ez gyilkosság igenis sokminden változna -nem feltétlenül jó irányba, de a legfontosabb! Téged ez érintene bárhogyan is? Változna valami az életedben pozitív irányba? A lelkiismereted? És azzal emgbírkózna a lelkismereted, hogy hánytízezer életbe szólsz bele hosszútávon nézve az ő kárára?

Mert mi az etikus... Számos dolog van, ami nem etikus mégis megtörténik: ennek az eltérő prioritásaink az oka! Más gondolkodását pedig nem változtathatod meg! Nem nem lehet, ne akard! Szóval ennek tudatában annyit kérek tőled és a zöbbi magzatvédőtől! Fordítsátok az erőiteket a megelőzésre, segítségnyújtásra ott AHOL KÉRIK, és hagyjátok meg a döntés jogát, valamint bíráljatok csendben, magatokban vagy még ott se!

2017. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
59%
Kedves 15-ös, örülök, hogy megint itt vagy, nagyon sajnállak az értő olvasás képességének hiánya miatt, nagyon rossz lehet a környezetednek, hogy mindig csak azt hallod meg amit te akarsz, vagy túlzol el valamit csak azért, hogy lejárathass másokat -hogy értsd, gondolok itt arra, hogy szerintük az a szupi ha volt már min 3 ab-od. De megkérdem tőled is: mennyivel lesz jobb az életed, ha pl én terhes lennék, nem akarnám, de nem vetetném el? Boldog lennél tőle? Mert akkor azért elég sz***r lehet neked, hogy örülsz annak, hogy felnő egy gyerek úgy, hogy azt az anyja nem szereti...de persze erre legyintenél, hogy hülye pi**a meg sem érdemli az életet meg a gyerekét.... Szóval te igazából ítélkezni szeretsz, ami annak fényében, hogy mekkora lojalitást mutatsz a meg nem születettek iránt elég képmutató...
2017. nov. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
54%
Czeizel is egy ember volt, az ő véleménye is egy ember véleménye. Ennyi.
2017. nov. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
42%
Ha ez így lenne, akkor nem lehetne legális az abortusz.
2017. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!