Ingyenes az első abortusz?

Figyelt kérdés
barátnőmről lenne szó 17L

2017. dec. 19. 10:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
37%
18as, az én szememben meg az a rongy ember aki abortuszra rohan. És nekem több örökbefogadott családtagom van, tehát tudom hogy nem szenvednek, sőt. Nagyon is boldogok, pedig van közöttük felnőtt és gyerek is, sosem volt tabu a családunkban az hogy ők hogyan kerültek hozzánk.
2017. dec. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
42%
Nem ingyenes. 30 000 Ft. De igazuk van az előttem szólóknak, szociális rászorultság alapján lehet kérvényezni, és akkor nem kell fizetni érte. Én is átestem abortuszon, sajnos anyagi okokból nem mertem vállalni, nem lett volna biztosítva a jövője. Tudom, hogy milyen nehéz feldolgozni, ha valaki így dönt. Ezért a barátnődnek szívből kívánok sok bátorságot, kitartást, és hogy gondolja meg jól. Remélem, van mellette anyuka vagy olyan idősebb nő, aki már szült és felnevelt gyerekeket, kérjetek tanácsot tőle, és mondd meg a barátnődnek, hogy ne ijedjen meg, minden rendben van, minden nő képes arra, hogy anyuka legyen. Nekem nem volt ilyen személy akitől segítséget kérhettem volna.
2017. dec. 22. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
70%
"És nekem több örökbefogadott családtagom van, tehát tudom hogy nem szenvednek, sőt." Örülök hogy nálatok jól sült el, de ez nem jelenti azt hogy egyik örökbefogadott se szenved. És mi van azokkal az eldobott gyerekekkel, akik még nevelőszülőhöz sem kerül soha, nem hogy örökbe fogadják őket. Tudod menniy állami gondozott gyerek van? Több mint huszonháromezer, És mennyit fogadnak örökbe kb évente? nyolcszázat, ennek egy része külföldre kerül ki, mert Magyarország egyszerűen nem kell senkinek. Szóval mi van a többiekkel, akiket eldobtak a felelőtlen, senkiházi "szüleik" csak mert gumi nélkül dugtak, és úgy szültek hogy soha nem is akarták a gyereket? Mi van azokkal aki rossz családba kerülnek? Mi van azokkal akik úgy lépnek a felnőttkorba hogy soha nem volt családjuk?
2017. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó erről ki tehet szerinted?

Az örökbefogadó?

Ha már megszületett a baba.

Meg se kellene születnie tudom.De feltételezzük megszületik.

2017. dec. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Jelenleg (az Országos Egészségbiztosítási Pénztár 2011-ben kiadott, visszavonásig hatályos közleménye alapján) 29 710.- Ft, ha nem egészségügyi ok miatt kérelmezik. Fontos tudni, hogy szociális rászorultság alapján támogatás igényelhető.


Szociális támogatást azon nők igényelhetnek, akik valamely szociális ellátásban részesülnek. Ezt a költségtérítést mind a válsághelyzetre mind a bűncselekményre hivatkozás esetén meg kell fizetni.

2017. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
2017. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!