Hogyan dolgoztátok fel az abortuszt?

Figyelt kérdés
21 éves voltam első terhesség. En nem akartam elvetetni borzalmas volt végig csinálnom. Az apa egy munkanélküli naplopó élősködő. A szüleim megmondták hogy ők nem támogatnak semmiben ha megszülöm. Mellette meg kétfajta antidepresszánst is szedtem így 7 hetesen elvetettem sajnos. Máig gyötör a bűntudat nem tudom magamat túltenni rajta. Mit tehetnék bele őrülök minden az en hibám.

2017. dec. 23. 01:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem semmiféle lelki traumát nem okozott,mert eleve nem akartam,és nem is akarok.Felesleges a bűntudat,örülj neki hogy ilyen embertől nem lett gyereked,és nem csonka családban nő fel.
2017. dec. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Miért lenne bűntudatod? Ha megszülöd, apa nélkül, nem tudod eltartani, felnevelni, az jobb lenne? Felelősen döntöttél, erre gondolj.
2017. dec. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
30%
Amit érzel, teljesen normális, úgy hívják, hogy posztabortusz szindróma.
2017. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

"Az Amerikai Pszichiátriai Társaság nem ismeri el lelki betegségnek a „traumás posztabortusz-szindrómát", mely az abortusz ellenzői szerint széles körben fordul elő."


"A tudományos szakirodalom egy másik átfogó vizsgálata, amelyet 2008-ban a Johns Hopkins Egyetem kutatói végeztek el, az előbbiekhez hasonlóan arra jutott, hogy „a legalaposabb kutatási eredmények nem támasztják alá azt a hipotézist, hogy az abortusz hosszú távú lelki problémákat okozna. Mindössze a nők töredékénél fordul elő abortuszt követően hosszan tartó szomorúság, bűntudat, sajnálkozás vagy depresszió. (Charles és mtsai. 449. o.) A Johns Hopkins kutatói „világos tendenciát" fedeztek fel, amely szerint „a jó minőségű kutatások kevés vagy semmilyen különbséget nem találnak az abortuszt választó nők és a velük összehasonlított töbi nő között. Ezzel szemben a leghibásabb módszertannal készült tanulmányok az abortusz után a lelki egészség megromlását mutatják ki." (Charles és mtsai. 436. o.)


A bizonyítékok szerint az abortuszon átesett tizenévesek sem lesznek depressziósak vagy veszítik el önbecsülésüket nagyobb arányban, mint azok a társaik, akik nem szakítják meg a terhességüket. Az Oregoni Állami Egyetem kutatói által (2010 szeptemberében) publikált tanulmány elsőként vizsgálta meg a tizenévesek egész USA-ra kiterjedő, reprezentatív mintáján, hogy az abortusz okozhat-e depressziót és alacsony önbecsülést. Eredményeik megegyeznek az APA korábbi, felnőtt nőkről tett megállapításával: a művi terhességmegszakítás nem okoz lelki betegséget a kamasz lányoknál. (Major és mtsai.)


Az, hogy nem találják bizonyítékát az abortusz és az utána jelentkező lelki megbetegedések közötti kapcsolatnak, éles kontrasztban áll a szülés utáni depresszió kockázatára vonatkozó egyértelmű bizonyítékokkal."

2017. dec. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
28%
Amúgy meg kérdező: Miért is kellett volna támogatniuk? Ha nem tudod eltartani felnőtt fejjel sem a gyerekedet, ne szülj. Bűntudatod meg attól legyen, hogy nem védekeztél normálisan. Ha nem akartad volna az abortuszt, akkor megtaláltad volna a módját hogy megtarts- úgy is hogy nem mással akarod eltartatni a gyerekedet. Apád munkanélküli? Hát aztán? Nem az ő gyereke lett volna, nem az ő dolga gondoskodni róla.
2017. dec. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
És hogy mit tehetnél: Fordulj szakemberhez , de olyanhoz aki nem csak gyógyszerekkel töm. A tüneti kezelés sz*rt se ér.
2017. dec. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem volt rajta mit feldolgoznom, egyetlen porcikám sem akart gyerek, ahogy most sem, számomra az volt a lehető legjobb döntés.

Azzal, hogy emészted magad nem leszel előrébb. A szüleidnek nem is kellett volna semmiben támogatniuk, az a te gyereked lett volna, nem az övek és nagyszerű ötlet lett volna anyadek nyakára szülni..Úgyhogy inkább arra gondolj, h nem csonka családban, nélkülözve nőtt fel az a meg nem született gyerek..!

2017. dec. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%
Nem is biztos h egészséges lett volna a gyógyszerek miatt. Így aztán jól döntöttél.
2017. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem az en apam a munkanélküli hanem a gyerek apja. Köszönöm a valaszokat.
2017. dec. 23. 21:12
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

A barátnőmnek ez a lelki hétvége segített a feldolgozásban:


Kb. minden hónapban van, ha az oldalon nem látsz új időpontot, akkor is írj rájuk, mert szerveznek.


[link]

2017. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!