Hogyan dolgoztátok fel az abortuszt?

Figyelt kérdés
21 éves voltam első terhesség. En nem akartam elvetetni borzalmas volt végig csinálnom. Az apa egy munkanélküli naplopó élősködő. A szüleim megmondták hogy ők nem támogatnak semmiben ha megszülöm. Mellette meg kétfajta antidepresszánst is szedtem így 7 hetesen elvetettem sajnos. Máig gyötör a bűntudat nem tudom magamat túltenni rajta. Mit tehetnék bele őrülök minden az en hibám.

2017. dec. 23. 01:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

Könnyebb lesz, amikor lesz saját gyereked, de a leírás alapján a kisebbik rosszt választottad. Ne edd magad ezen, éld az életed úgy, hogy a következőt szépen fel tudd nevelni.


Sajnos ez az oldala az abortusznak, amiről sokan nem beszélnek... Egyik családi barátunk 6 abortuszt végeztetett el, a 7. terhességét szülte meg (az egyetlen gyereke). Évtizedekig mondta, hogy ő soha egy percre sem bánta meg... Most közeledik a 70-hez, és azt mondja, egyre többet gondol azokra a gyerekekre is. Büntetlenül nem lehet sajnos ezt megtenni, de ne vezekelj miatta egész életedben.

2017. dec. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
30%
Elég érdekes itt 1-2 válaszoló..a szüleidről már ne is beszéljünk..el nem tudom képzelni hogy valaha azt mondjam a gyerekemnek hogy nem támogatom valamibe...pláne ha az unokámról van szó és az másik dolog hogy ki vagy milyen az apa. És most a szüleidnek jobb hogy emiatt neked lett egy traumád de ők nekik ezzel nincs semmi dolguk? Élik világukat megszabadultak egy problémától(gyereked,unokájuk) őket nem érdekli hogy te most hogyan érzed magad, de legalább nem kell szégyenkezniük és egy terhet magukra venni stb.. Nem arról van szó hogy kizárólagos anyagi és minden támogatást kellett volna adni de hogy egy csepp lelkit sem? Hogy magukon kívül nem érdekelte őket semmi? Elképesztő sok szülő hozzáállása a saját gyerekéhez is és úgy egyébként is.. Elképzelhetetlen számomra hogy ne megbeszéljem majd a gyerekemmel és valami kompromisszumos megoldást ne találjunk ha valami van, hanem egyből rávágja egy dologra valamit választ csak mert nekem úgy kényelmesebb...pláne egy ilyen fajsúlyos helyzetben..nem értem egyesek minek vállalnak gyereket?!..
2018. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
62%

A szüleid így döntöttek, okkal. Nem az ő felelősségük felnevelni a gyerekedet, hanem a tiéd. A támogatás is csak az ő döntésük.

Felnőtt ember vagy, hibáztál amikor nem védekeztél megfelelően, most fizetsz érte, de ez ne legyen mindig így. Szerintem a lehető legjobb döntést hoztad meg. Tudatosítsd magadban, hogy nem lett volna jobb a gyereknek, ha megszületik, és éheztek, nyomorogtok, normális apa nélkül nevelkedik.

2018. jan. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 nikiofficial97 válasza:
Szia! Velem pontosan 1 éve történt meg, de nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá. A kis ultrahang képe is benne van a pénztárcámban, de soha nem fogom kidobni, vagy elrakni olyan helyre, hogy ne lássam. Én nagyon rosszul éltem meg,én is 20 éves voltam. A párommal akkor már 2 éve együtt voltunk, együtt csináltuk a tesztet, és nagyon örültünk neki. Csak aztán elmondtuk a párom szüleinek is, és onnantól kezdve 2 hét alatt konkrétan az örömteli állapotnak vége lett, mert a szülei olyan szinten telebeszélték a párom fejét, hogy végül ő azzal jött elő, hogy szerinte jobb lenne, ha elvetetnénk.Én akkor 2.éves egyetemista voltam, de kész lettem volna egy időre szüneteltetni a tanulmányaimat. Igaz, nekem önálló kerestem nem volt, de a párom nagyon jó anyagi helyzetben van/volt, mégis félt, hogy nem fogunk tudni megadni neki mindent. Próbáltam győzködni, hogy vannak ettől ezerszer rosszabb helyzetben lévők, mégis bevállalják a babát, de nem jártam sikerrel.Igy engedve az ő akaratának, beleegyeztem a műtétbe. Életem legroszabb napja volt. Azt kívánom bárcsak elég erős lettem volna ahhoz, hogy meg mondjam neki, vele, vagy nélküle is végigcsinálom. Azóta is gyötör a bűntudat...
2018. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Remelem nem vagy már együtt ezzel az önző anyakicsifia aztcsibalomamitaszüleimmondanak pondróval.
2018. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 nikiofficial97 válasza:
De még együtt vagyunk!
2018. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Uhh, kemény vagy...
2018. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!