Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan dolgoztátok fel az...

Voguelilias kérdése:

Hogyan dolgoztátok fel az abortuszt?

Figyelt kérdés
1 hónapos terhes vagyok és 2 hét múlva megyek sajnos megszakításra. Nagyon sok körülmény nem megfelelő ahhoz,hogy vállalni merjem. Van 1 évem még a suliból és az anyagi helyzet sem elég jó ahhoz, hogy BIZTOSAN biztosítani tudjam neki a megfelelő dolgokat. Lelkileg már így is ki vagyok és még várnom kell 2 hetet. Borzalmas érzés...
2009. máj. 25. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan nem volt, de 2 barinőm is átesett rajta.

Ha védekeztetek, akkor hamarabb túl fogod tenni magad rajta, de ha nem..., biztosan hosszabb idő lesz :(

2009. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem nem volt de azok a nők akikkel találkoztam a kórházban szüléseim idején, és átestek ezen, megdöbbentően egyhangúan azt mondták h sose tudják elfeljteni. Nem a fizikai részét hanem a lehetőség elszalasztását. Zsigerükig lehatolt a veszteség. Gondold meg jól!
2009. máj. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom neked mondani, hogy az életben a dolgok nem történnek véletlenül. Ha terhes lettél és maradni akar a babád, annak oka van. Óvd őt, nem az számít, hogy meg tudod-e venni neki a legújabb Playstation-t, hanem hogy képes vagy-e anyai érzésekre. És ahogy olvastalak, szerintem ezzel nincs gond.

Itt pityergek a gép előtt, nekem decemberben volt vetélésem, pedig vágytunk a babára, és soha nem fogom azt sem 100%-osan kiheverni.

Hidd el, mindig lesz, aki segítsen, ha csak arra gondolsz, hogy SIKERÜLNI FOG, nem pedig arra, hogy jaj, mit NEM tudsz megtenni.

Nem akarok a lelkedre beszélni, de amióta láttam a Youtube-on, meg egyéb oldalakon az abortuszról képeket, teljesen biztos vagyok benne, hogy ha a sors 10 gyereket ad nekem, akkor nekem 10 gyerekem lesz. Már 7-8 hetesen mocorognak, én a 10. hétben vagyok most, az én pöttömöm már nyeli a magzatvizet és lubickol. Tegnap vettünk szívhangfigyelőt és hallottam mocorogni. Ez minden félelmemet és aggodalmamat elfeledtette.

Volt itt a Gyakorikérdéseken kb 5 hónapja egy lány, aki ugyenebben a cipőben járt, és képzeld! Megtartotta a babáját és egészen biztos vagyok benne, hogy élete legjobb döntését hozta!

Én is fiatalon szültem (22) és egy pillanatig nem bánom! 19 hónapos a kisfiam és minden nap egy csoda!

Ne haragudj rám, de tényleg nagyon jól gondold végig, mert egy életen át kísérteni fog az abortusz. Tudom miről beszélek, édesanyámnak volt, és azóta sem heverte ki.

Szívből kívánom Neked, hogy a legjobb döntést hozd és ha a megtartás mellett döntessz, akkor imádkozom, hogy sose szenvedjetek hiányt semmiben. Bár ami a legfontosabb, a szeretet, az meg úgyis jön magától.

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra nyúltam, de a hormonok..

2009. máj. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt abortuszom, és csak túl akartam lenni rajta de amiután megtörtént, borzasztóan megviselt és azóta sem tudom elfelejteni, hogy lehetne egy 4 éves gyerekem... ( igaz, hogy egy nagyon rövid ismeretségből jött össze) Nagyon rossz érzés volt és ahogy kitettem a lábam a kórházból megfogadtam, hogy soha többet nem teszek ilyet.

Nagyon jól gondold meg!!!!!!!!!!

2009. máj. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen,sajnos ez ezzel jár és mire a műtétre kerülsz leugranál a műtőasztalról,de már nyomják is az altatót.Nekem fél éve volt,a férjem nem akarta az 5.babát és el kellett vetetnem.Szörnyű érzés,hogy számolom a heteket,meg azt,hogy nemsokára megszületne,ha.....Még mindig nem dolgoztam fel!Nagy barom voltam,inkább vállalnom kellett volna,akár egyedül is!

Neked kitartás,biztos jól döntessz!

2009. máj. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szívem szerint én is megtartanám de sem a szüleim sem az apuka szülei nem akarják. És épp ésszel jó döntés az ha nem születik meg viszont nagyon kivagyok így is lelkileg már most és még van 2 hetem. Biztos soha nem fogom elfelejteni de abban is biztos vagyok hogyha 2-3 éven belül lesz ilyen azt biztosan nem fogom elvetetni. És itt nem a legújabb dolgokról van szó hanem csak hétköznapi dolgokról.Köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 26. 19:51
 7/7 anonim ***** válasza:
2 hét alatt még nagyon sok víz lefolyhat a Dunán, kívánom Neked, hogy találj egy olyan megoldást, ami nem okoz ekkora fájdalmat. Asszem a 3. voltam.
2009. máj. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!