Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Közvetlen az abortusz után...

Közvetlen az abortusz után meddig kell kórházban maradni?

Figyelt kérdés
Nem akarom hogy a családom megtudja.
2018. jan. 16. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Amíg kiadják a zárójelentést, azaz néhány órát.
2018. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ha megtudtam hogy terhes vagyok, hogy zajlik az egész procedúra utána??
2018. jan. 16. 09:40
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Ha nagykorú vagy, és külön élsz, simán menni fog.

Ha kiskorú vagy, mindenképpen tudni fognak róla, mert kell a beleegyezés.

Ha nagykorú vagy, de velük élsz, TALÁN menni fog.

2x kell menni a védőnőhöz, és lehet, hogy "ottalvós lesz" a kórház. Nekem bent kellett éjszakáznom anno 15 évvel ezelőtt. De itt írták már többen, hogy nem kellett bent tölteni az éjszakát.


Ja, és még kelleni fog 30ezer forint, amit a műtét előtt befizetsz.

2018. jan. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Igazi gerinces felelossegtudatos ember vagy, gratulalok..
2018. jan. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Közvetlen abortusz után néhány órát kell csak bent maradnod, ahogy írta az egyes is.

Itt rengeteg kérdés volt már azzal kapcsolatban, hogy hogyan zajlik az abortusz, nyugodtan keress rá, de röviden:

Fontos, hogy nagykorú legyél, különben kell szülői aláírás.

Elmész a nődokihoz, megállapítja a terhességet. Kell menni majd védőnőhöz, családvédelmishez, minden papír meg kell legyen, időpontot akkor tudsz kérni, ha már meg van az is állapítva, h élő terhességről van szó.

Olvasgass itt ebben a témakörben, sok válasz lesz.


Utolsó te meg ha értelmesen nem tudsz válaszolni, akkor csendben lapozz tovább.. Senkit nem érdekel a rosszinulatod. Lósz*art nem tudsz a kérdezőről, a hátteréről, arrólh hogyan lett terhes és miért akarja elvetetni. Mi is gratulálunk neked h ismeretlenül, tudatlanul okoskodsz és mások életébe beleugatsz...

2018. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :)

A rosszindulatúnak meg annyit mondanék, hogy semmit nem tudsz a hátteremről úgyhogy jobb ha csendben maradsz!!

2018. jan. 16. 11:14
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Kórháza válogatja. Sajnos két missed ab műtétem volt, technikailag ugyanaz.

Az egyik esetben bent kellett maradnom este, másnap délután kaptam meg a zarójelentést, amivel mehettem haza.

Ott ugye már nyitott a méhszáj, nem kell tágítani.

A szobatásam abortuszra jött, neki este tették fel a tágítót, reggel műtötték.

Akinek első, nem szült még, stb, ott általában este tágítanak. Akinek több szülése volt, vagy sokadik abortusz, ott reggel, gyorsabban megy már.

2018. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

miért akarod eltitkolni a családodtól? sokkal jobb, ha van kivel ezt megbeszélni.

hogy meddig tartanak bent, az attól függ, hogy lesznek-e komplikációk

2018. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mert egyszerűen nem akarom hogy tudják.

Nem vagyunk az a fajta család akik mindent megbeszélnek.

2018. jan. 16. 13:49
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem vagy nagykorú még, akkor kell az egyik szülőd beleegyezése.

Ha nagykorú vagy, akkor:

1. Elmész orvoshoz, aki megállapítja az élő terhességet. Az abortuszt csak akkor lehet elkezdeni intézni, ha bizonyítottan van egy élő terhesség, tehát van szívműködés is.

2. Elmész a családvédelmi szolgálathoz, ahol kapsz egy kis felvilágosítást magáról az abortuszról, arról, hogy milyen segítségeket vehetnél igénybe, ha mégis megtartod, egy kis felvilágosítást a megfelelő védekezésről, majd kapsz 3 nap gondolkodási időt (ez kötelező dolog, nem választott!)

3. Ha 3 nap után is úgy gondolod, hogy nem akarod megtartani, akkor vissza,ész a családvédelmi szolgálathoz, ahol kapsz egy csekket, amit be kell fizetned, ill. egy jegyzőkönyvet.

4. Visszamész a kórházba és kérsz egy időpontot a beavatkozásra.


Ha még nem szültél hüvelyi úton, akkor jó eséllyel előtte nap be kell feküdnöd este, következő nap műtét, és aznap estefelé mehetsz haza. Ha már szültél, akkor reggel bemész, megcsinálják, kb. 6 órával később haza.

2018. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!