Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Jelenleg mennyibe kerül az...

Jelenleg mennyibe kerül az abortusz?

Figyelt kérdés
Korábban voltam már terhes, de sosem maradt meg. Az orvosom szerint nincs testi oka. Tudta a párom, hogy mindennél jobban szeretnék babát, így újra próbálkoztunk, és össze is jött, de azt látom, hogy nem örül neki. Ha nem marad meg, jóideig nem is akar próbálkorni. Beszéltünk erről és azt hiszem azért ment bele az újabb próbálkozásba, hogy ne hallgassa tovább tőlem a gyerek témát. Ő tovább várna vele, de én sem leszek fiatalabb. Az abortusz hallatára inkább megnyugvást látok rajta. Úgy érzem hatalmasat hibáztam, és ha ebben a helyzetben megtartanám a magzatot, nem tudnám megteremteni azt a nyugodt, szerető környezetet, amit megérdemel. Teljesen félreismertem a párom, nem tudom valaha készen fog e állni az apaságra. Elbuktam, mint nő, az anyaságról már csak nem is szólva. Haragszom a páromra, de leginkább magamra. Nem hiszem, hogy bárkivel végig akarnám ezt csinálni mégegyszer. Ott tartok, hogy gyerekek közelébe sem akarok menni.

2018. jan. 26. 17:08
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, a Kérdező dönt ahogy dönt, a párja meg megtette az egyetlent, amihez még maradt joga... ennyi. Én abszolút meg tudom érteni a srácot is.
2018. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
31%

Ja mert a pasi nem állította kényszerhelyzetbe?Oké.

Meg így kelett viselkedni??

Kidobja a munkahelyről meg az otthonából?

Ne haragudj de ez nem tartom se etikusnak se egyenrangú döntésnek.

Egyenrangú döntés nem feltétlenül a babára értettem hanem az egész helyzetre.

Nem hiszem hogy jó lett ez egyáltalán lereagálva a pasi szemszögéből.

Maga az egész kapcsolat a viszonyok nem egyenrangú.

Így nehéz jó kapcsolatot és egyben tartóssá tenni.

2018. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
30%

"Ne haragudj de ez nem tartom se etikusnak se egyenrangú döntésnek." - én se. A srác ott kétségtelenül ott hibázott, hogy konfliktus-kerülésből, vagy csak egyszerűen nem akarva, hogy elveszítse a Kérdezőt, könnyelműen abban bízva, hogy "csak nem lehet olyan peche, hogy", rábólintott a próbálkozásra.

Onnantól viszont nem látom, hogy mit tehetett volna másként, mint amit tett - feltéve, hogy nem akarja a saját életét szánt szándékkal tönkre tenni.

Mert ismerjük már el, hogy a "megpróbálom megértetni vele, megértem, hogy fél, de együtt megoldhatunk mindent." egy valós tartalom nélküli szöveg, ami a gyakorlatban úgy néz ki, hogy mit kell a férfinak tumomásul venni... egy nő ilyenkor a férfi problémáinak megoldásában egyáltalán nem lesz partner, sőt...

2018. jan. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan hogy ki kellett volna nyitnia a száját,hogy én ezt nem akarom ezért meg ezért.

Aztán jött egymás után a rossz reagálás.

Komunikáció hiány és ebből is adódik valahol,hogy na a férfinak nincs választása vagyis úgy tűnik.

Ez elég két élű fegyver. A legtöbb kapcsolat ezért megy tönkre a komunikáció hiány és csak élünk egymást mellet.

2018. jan. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
59%

#34, ebben tökéletesen egyetértek. Bár a konkrét kérdésnél maradva a srácnak tényleg nemigen volt választása, mert ha eleve nem-et mond a próbálkozásra, akkor meg arra ment volna rá a kapcsolat, ez most már elég egyértelmű.

A jelenlegi helyzettel annyiban járt talán jobban, hogy ő szakíthatott, nem őt dobták...

Szóval fontos az őszinte kommunikáció, de az se old meg mindent... sajnos...

2018. jan. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Igen.

De ez szomorú.

Nem kelett volna így alakulnia.

Sajnálom .

Ne értsd félre.

2018. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
46%
#37 semmiféle teherbe esési probléma sem jogosít fel senkin, hogy számon kérje más vad idegenen a saját elvárásait.
2018. jan. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
3%
38# nem kérek én senkin semmit számon komoly szövegértési problémáid lehetnek ha így gondolod. Viszont ez a "nő" felcsináltatta magát mert ő mennyire vágyik egy gyerekre mint írta próbálkoztak is hogy össze jöjjön tehát nem " becsúszott" most meg itt rinyál hogy mennyibe kerül az abortusz mert még se kell.. na nem mond erre inkább az ember semmit mert szépen azt nem lehetne megfogalmazni ;)
2018. jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
91%

39#

Csak kérdezem nem akarok vitát mert felesleges.

Végig olvastad az összes hsz t?

2018. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, úgy érzem csak találgatsz ezért megosztom veled, hogy jutottunk idáig. Legelső alkalommal Közös döntés volt, hogy ideje a gyereknek, de sajnos a 10. hét végén elment. Én nagyon összetörtem. Nem akartam egy darabig próbálkozni, csak pihenni szerettem volna és feldolgozni a történteket. Sajnos ez nekem lassabban ment, mint a páromnak. Elmondta, hogy ő már elérkezettnek látta az időt és kért, hogy próbálkozzunk. Én kb egy hónapot kértem még, de nagyon rosszul érintette. Utána elég sokáig próbálkoztunk, mire újra összejött. Nem tudtam, hogy terhes vagyok, mert először csak azt hittem csak késik, aztán jött a barnázás, fura vérezgetés, derékfájás. Kértem időpontot dokihoz, de előbb bejutottam a kórházba. Áruátvételkor megütöttem a hasam és azonnal rosszul lettem. Méhen kívüli terhesség, műtét. Miután felgyógyultam nagyon sokáig nem volt téma nálunk a dolog. Anyósom egyik nap kicsit rosszkedvű volt, és úgy gondolta meglátogat minket. Mindig tisztelettel beszéltem vele, sokszor kértem ki a véleményét is. Egészen addig, amég oda nem lökte, hogy "nálatok soha nem lesz már gyerek?" Azt mondtuk, hogy ez a mi dolgunk stb. A párommal utána kezdtünk elerről beszélgetni, azt mondta, hogy vigyázhattam volna jobban magamra és akkor nem megy el a gyerek, most pedig azért nem jön össze, mert nem koncentrálunk rá eléggé.
2018. jan. 29. 18:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!