Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Van itt olyan, aki önszántából...

Van itt olyan, aki önszántából ment abortuszra, és nagyon megbánta?

Figyelt kérdés
Olyat még alig hallottam, aki ne bánta volna meg, bár nyilván senki nem azért megy, hogy majd ezt később megbánja. Akkor miért van ez a nagyon erős megbánás/máshogy döntenék érzés utána mégis?
2018. febr. 5. 12:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván azért, mert az abortuszellenesek hiedelmevel szemben senki sem azért megy abortuszra, mert olyan jó szórakozás, hanem azért, mert ilyen, olyan okból nem tudja megtartani a terhességet
2018. febr. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Vagy mondjuk később elkezd vágyni egy gyerekre és akkor esetleg azt mondja megbánta ezt a korábbi döntést. Pedig nyilván az akkori körülmények között az volt számára vállalható út, az aktuális helyzet meg teljesen más úgyhogy eleve összehasonlíthatatlan. De ilyenkor hajlamosak vagyunk megbánni dolgokat.
2018. febr. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Nem válaszolok privát üzenetre.

Nem, nem volt még abortuszom. Remélhetőleg már nem is lesz, de mivel nem akarok több gyereket és 100% védelem nincs, még elofordulhat.

2018. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
60%
Azt tudom mondani hogy volt egy ismerősöm aki abortusz után évekig nem tudott szexuális életet élni a lelki okokai miatt.
2018. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%
Én meg ismerek egy fiatal lányt akinek kilátástalan lett az élete egy rossz döntés miatt. Nem, nem volt abortusza. Megtartotta. Az abortuszellenesek szerintem nem látnak túl messzire. "Jó" lehet bántalmazott gyereknek is lenni, mert esetleg anyukának nincs hová menni és inkább lenyeli a súlyos gondokat. Abortusszal nem rakták volna ki a szülei. Csak mert megtartotta a babát. Apuka meg nem normális, agresszív, idegbeteg.. ez lehet aztán az élet....
2018. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
Én ismerek 2 nőt, akiknek volt és egyik sem bánta meg. Mindegyik tudta akkor is és most is azt vallja, hogy ez volt a legjobb döntés, nem mentek lelkileg tönkre szerencsére és nem okozott más lelki problémát sem.
2018. febr. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

#4, ez nem kívánt gyerek megszületése után sokkal gyakoribb... nemtől függetlenül... ki ne rettegne azután, hogy jól pórul járt...


Kérdező, én is csak olyanokat ismerek, ahol az illető NEM bánta meg, hanem folytatódott az élete.

2018. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
79%
Én sírva mentem el,párom is zokogott még honapokkal utána is . . Napok alatt zuhant össze az életünk hiába szerettük volna megtartani nem tudtam volna azok után biztositani neki semmit amit kellett volna . Így engem megviselt ,de nem bántam meg mert csak ez volt a járható út .Másképp 3 ember életét tettük volna tönkre .
2018. febr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
58%

Nekem pont egy éve volt. Tavasszal volt egy időszak amikor a korábbiakhoz képest többet sírtam emiatt, pedig tudtam, hogy ez volt a jó döntés. Aztán menet közben volt más (ab. után egy új betegség miatt) szövettan miatt egy műtétem és utána meg elkezdtem nyár közepén olyan gyógyszereket szedni, amik terhesség esetén vagy meggondolandó vagy kontraindikált. Most fogok lejönni ezekről egyébként.


Aztán ősz elején észrevettem magamon depressziós tüneteket(nem hinném, hogy csak és kizárólag az abortusz miatt volt, mert a 2016 szeptember-2017 őszig bezárólag életem egyik legnehezebb időszaka volt).


Most már azért feltisztult az elmém ezzel kapcsolatban és nem vakít el semmi érzelem, és most is úgy gondolom, hogy ez volt a legjobb döntés.


Egyik válaszoló írta, hogy egy lány nem tudott szexuális életet élni. Hát én alapból nem vagyok egy nagy étvágyú ilyen téren és az antidepi is levesz a libidómból, de sose volt úgy igazán rendes szexuális életem.


Nem tudom mikor fogok szülni(lehet soha, mert épp elég volt az a 8 hét terhesség), de nyilván más egy tervezett gyerek, mintha csak nyűg lenne. Lehet akkor én is bánni fogom, de lehet nem. Ezt nem lehet látni előre.

2018. febr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%

Nekem több olyan ismerősöm volt,aki megtette és nem bánta meg.

Saját tapasztalatom ebben nincs.

2018. febr. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!