Meddig csak "sejtcsomó"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy törvényesen 12. Hétig lehet abortálni (kivételes esetektől eltekintve). Tehát akkor 12. hétig sejtcsomó 12+1 már (varázsütésre) magzat? Vagy ki hogy gondolja ezt? Annyiszor olvasom és nem tudom elképzelni, viszont érdekelne ez a felfogás is.



Nem vagyok mellette és ellene sem az abortusznak. (Én csak a saját tervezett magzatom fanatikusa vagyok.) Mielőtt bárki bármit gondolna.



2018. febr. 22. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
szerintem miután már dobog a szíve (kb 6 hetesen), már logikátlan sejtcsomóról beszélni, hisz már szervei vannak
2018. febr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

a 4. hétig "sejtcsomó" (petesejt+hímivarsejt-> megtermékenyült petesejt -> zigóta -> hólyagcsíra)

5. héttől 9. hétig embrió

10. héttől pedig magzat

2018. febr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%

"Az embrió fejlődése

Az egyedfejlődésben a megtermékenyítést követő 3. héttől a 8. hétig tartó időszak az embrionális fejlődés szakasza. A második hét végére kialakuló sejttelepekből a 10. hétre a szerv nagy része kialakul. A három sejttelepből: az ektodermából, az endodermából és a mezodermából fejlődnek a későbbi szervek. Az ektodermából alakul ki később pl. a bőr, az idegrendszer, a mezodermából az izom- és csontrendszer, az endodermából a zsigeri szervek (szív, máj, lép). A negyedik héten már elindul a végtagok fejlődése, a fej két oldalán a szem illetve a belsőfül kezdeményei megjelennek. Az ötödik héten a testtájak már jól elkülönülnek egymástól. Ebben az időszakban indul meg a fej gyors növekedése, ami az agyvelő gyors fejlődésének eredménye. A hatodik héttől felgyorsul a fejlődés, az ekkor kb. 2 cm-es embrióban megkezdődik a csontrendszer kialakulása. A 7-8. héten az embrió már ember formájú, a hossza kb. 3 cm. A 9. héttől már nem embriónak, hanem magzatnak nevezzük."


Tehàt mire te megtudod hogy, terhes vagy, szó nincsen "sejtcsomóról"!!!


[link]

2018. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ te szeretnél e gyereket vagy sem. Én várt terhesség után már nem gondoltam egyik gyerekemnél sem sejtcsomóként a gyerekeimre. Aki nem szeretne még gyereket az nyilván addig míg tőle függ az életben maradása addig sejtcsomónak tekinti.
2018. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

Meddig csak "sejtcsomó"? - amíg az illető annak érzi...

(jogilag meg az élve születésig nem bír azonos jogokkal az élve megszületett emberekhez képest - igen helyesen)

2018. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%
Élete végéig. Ha ezt az ortopéd kifejezést viszonyítási pontnak fogadjuk el, akkor mindenki az, csak ki kisebb sejcsomó, ki nagyobb, ki fiatalabb, ki idősebb, ki méhen kívüli életet él, ki méhen belülit, stb. Nincsen semmi különbség.
2018. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

2. válaszoló vagyok. az előttem és az utánam válaszoló is leírta, hogy biológiailag mikor minek számít.

Ha valaki abortuszra megy, és azzal nyugtatja magát, hogy csak sejtcsomó, és "sejtcsomónak érzi" a 10 hetes magzatot, attól még nem az. :)

én érezhetem magamat 60 évesen 30 éves nőnek, de attól még nem leszek valóban 30 éves nő...

nem vagyok abortusz ellenes, de az abortuszpártiak fogadják már el, hogy az 5. héttől már nem sejtcsomóról beszélünk!

2018. febr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
22%

"de az abortuszpártiak fogadják már el, hogy az 5. héttől már nem sejtcsomóról beszélünk!" - nem tök mindegy neked, hogy köznapi értelemben miről beszélnek mások? Mit befolyásol az?

(hivatalos papirokon az embrió az embrió - max foetus latinul.)

2018. febr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is olvastam, hogy mikortól minek számít. Pont azok válaszát vártam volna akik hangoztatják. De úgy látom most nem gyakoriznak. 😊

Én is úgy vélem ez csak megnyugvást ad nekik és mintha azért ajánlanák az itt kérdezőknek, hogy ha más is csinálja akkor könnyebb.

2018. febr. 22. 15:47
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Sosem csak az...
2018. febr. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!