Meddig csak "sejtcsomó"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy törvényesen 12. Hétig lehet abortálni (kivételes esetektől eltekintve). Tehát akkor 12. hétig sejtcsomó 12+1 már (varázsütésre) magzat? Vagy ki hogy gondolja ezt? Annyiszor olvasom és nem tudom elképzelni, viszont érdekelne ez a felfogás is.



Nem vagyok mellette és ellene sem az abortusznak. (Én csak a saját tervezett magzatom fanatikusa vagyok.) Mielőtt bárki bármit gondolna.



2018. febr. 22. 13:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%
Számomra már a szeretkezés pillanatában is a kisbabám volt és nem sejtcsomó. 😊
2018. febr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
35%
Én most vagyok 10 hetes. A babám 3 cm, can kis keze meg lába. Pont mondtam a páromnak hogy nagyon durvának találom, hogy ekkorán még el lehet vetetni, hisz számomra olyan nagy már. Nem vagyok abortusz ellenes, vannak olyan élethelyzetek, amikor jobb döntés, csak nekem fura.
2018. febr. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%
Mint már próbáltam említeni, az ember szóhasználata többnyire a saját hozzáállását tükrözi... a kutya az kutya, vagy max eb. Aszerint lesz "édes kis kutyuli" vagy "rühes dög", hogy én mit érzek vele kapcsolatban.
2018. febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
58%
8+5 hetes vagyok, három napja láttuk ultrahangon a babánkat, és már kezd emberformája lenni, mini kezecskéje és lábacskája is van már, ver a szíve hangosan és erősen, egyértelműen látszanak a testrészei... Akkora, mint egy gumimaci, de van már mindene,még ha kezdetleges is... Én a (leendő) gyerekemként gondolok rá, annyira sejtcsomó, mint én, vagy az apja...
2018. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
#12, #14, ti gyereket vártok és akartok, ez meg itt a "terhesség megszakítása" téma, ami a nem kívánt terhességekről szól... ez azért egy igen jelentős különbség.
2018. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
40%
Ha hinni akarsz a szómágia erejében, higgyél! Nevezz bármit úgy, ahogy akarsz! Jogodban áll. De bármi jelentést tulajdonítani ennek, pláne nyelvi jelként értelmezni olyan hangsorokat, amik csak szórványos használatban vannak, szemiotikai nonszensz és nagy butaság lenne. Így tehát az embrió az embrió, a magzat magzat, a szedercsíra szedercsíra stb. Ti ettől még persze mondhattok, amit csak akartok.
2018. febr. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!